2020-02-27   12:21:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 19
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  08:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
47  Selma Steinmann  2009  0982AE  ALLERØD    25m  1:01.88 
12  Melissa Walther Capito  2009  0936AE  SLANGERUP    25m  53.17 
99  Silke Svendsen  2009  0958AB  HERLEV    25m  56.50 
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
31  Anna Staal  2009  0972AH  BIRKERØD    25m  52.79 
180  Malou Voigt  2009  0988AJ  GENTOFTE    25m  52.24 
222  Bettina M. V. Olsen  2009  0912AG  TRITON B    25m  51.40 
35  Sofie Clemmensen  2009  0928AJ  BIRKERØD    25m  51.53 
84  Freja Unold  2009  0988AF  HØRSHOLM    25m  52.52 
121  Karoline Toft Jacobsen  2009  0946AF  HELSINGØR    25m  52.91 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
178  Emma Lind Riisgaard  2009  0934AD  GENTOFTE    25m  51.33 
Dyveke Larsen  2009  0956AE  SLANGERUP    25m  49.54 
227  Kristine Heegaard  2009  0912AH  SØLLERØD    25m  48.24 
34  Liva Dugbæk  2009  0978AG  BIRKERØD    25m  48.73 
33  Liv Peters  2009  0966AF  BIRKERØD    25m  50.95 
92  Emma Majo Schmiegelow  2009  0902AE  HØRSHOLM    25m  51.34 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
181  Marie Louise Avnsø  2009  0942AD  GENTOFTE    25m  47.98 
89  Therese Dommer  2009  0932AD  HØRSHOLM    25m  47.41 
70  Freya Ploug Mattson  2009  0938AG  LYNGBY    25m  46.38 
172  Elise Vedel  2009  0944AD  GENTOFTE    25m  47.39 
85  Ida Fiala Kohl  2008  0808AI  HØRSHOLM    25m  47.64 
48  Sofie Lind-Christensen  2009  0966AB  ALLERØD    25m  48.09 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
220  Sarah Rindum  2009  0922AG  TRITON B    25m  46.07 
11  Signe Grynnerup  2009  0946AE  SLANGERUP    25m  45.68 
65  Sara Ljusheva  2009  0976AE  LYNGBY    25m  44.38 
186  Laura Kegel Sørensen  2009  0990AJ  GENTOFTE    25m  45.39 
Caja Basler Abildgaard  2009  0974AD  JYLLINGE    25m  45.74 
132  Emma Mcpherran  2009  0986AB  GLADSAXE    25m  46.23 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Laura Bach Mindested  2008  0876AA  ALLERØD    25m  44.18 
229  Pauline Munk-Hansen  2008  0892AF  SØLLERØD    25m  43.97 
60  Ellen Textor-Broch  2009  0942AA  LYNGBY    25m  43.93 
221  Helena Gagnér  2008  0884AJ  TRITON B    25m  43.95 
190  Emilie Franck Fæste  2008  0858AO  GENTOFTE    25m  44.14 
Liv Frost Juhler  2008  0874AJ  JYLLINGE    25m  44.23 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
211  Julie Truelsen  2008  0854AE  FR.SUND    25m  43.62 
232  Anna Heiberg Drengsgaard  2008  0832AK  SØLLERØD    25m  43.31 
19  Ellen Klitvang  2008  0824AI  BIRKERØD    25m  42.92 
Johanne Højer  2008  0868AK  JYLLINGE    25m  43.26 
Lina Thejlman  2008  0868AC  SLANGERUP    25m  43.35 
192  Johanna F. H. Nedergaard  2008  0816AI  GENTOFTE    25m  43.81 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
14  Louise Olsen  2008  0816AF  SLANGERUP    25m  42.75 
133  Freya Valentin  2008  0888AG  GLADSAXE    25m  42.51 
153  Sigrid Mygind  2008  0878AG  GLADSAXE    25m  42.35 
193  Josefine Agnete Lenskjold  2008  0824AM  GENTOFTE    25m  42.46 
86  Kamilla Figurski  2008  0876AI  HØRSHOLM    25m  42.63 
68  Sophia Zøllner  2008  0874AA  LYNGBY    25m  42.84 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
15  Silje Rasmussen  2008  0894AF  SLANGERUP    25m  41.58 
154  Victoria Brammer Kærgaard  2008  0878AA  GLADSAXE    25m  41.29 
90  Victoria Pedersen  2008  0822AJ  HØRSHOLM    25m  41.25 
136  Katrine Schou Jagd  2008  0868AA  GLADSAXE    25m  41.28 
73  Alvilda Højberg  2008  0832AG  LYNGBY    25m  41.56 
78  Wilma Adelhardt Madsen  2008  0886AB  LYNGBY    25m  41.71 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
245  Rosa Marie Sjøberg  2008  0838AN  VÆRLØSE    25m  40.90 
109  Filippa Redestam  2008  0814AM  HELSINGØR    25m  40.48 
76  Ida Mathiesen  2008  0876AK  LYNGBY    25m  39.19 
212  Ellen Lunn  2008  0884AE  FR.SUND    25m  40.17 
23  Alberte Stub  2008  0874AI  BIRKERØD    25m  40.55 
100  Ana Bogdanovic  2008  0852AG  HERLEV    25m  41.03 

 
Heat 11 (12) (Årg. 2009-2009) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
124  Thilde Ethelberg  2009  0956AF  HELSINGØR    25m  43.13 
234  Emma Nørskov  2009  0956AC  SØLLERØD    25m  42.76 
61  Ellen-Mai Teilmann  2009  0964AE  LYNGBY    25m  40.58 
231  Anna Bjerre Pedersen  2009  0936AG  SØLLERØD    25m  42.27 
102  Eleonora Marsner  2009  0994AC  HERLEV    25m  42.80 
184  Flora Rybak-Andersen  2009  0948AD  GENTOFTE    25m  43.36 

 
Heat 12 (12) (Årg. 2008-2008) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
69  Wilma Berg  2008  0868AD  LYNGBY    25m  38.69 
43  Marie Moesgaard  2008  0836AD  ALLERØD    25m  38.43 
25  Ida Marie Frederiksen  2008  0828AD  BIRKERØD    25m  34.76 
24  Karla Rekling  2008  0862AA  BIRKERØD    25m  38.24 
113  Asta Krumm Knuhtsen  2008  0844AJ  HELSINGØR    25m  38.61 
115  Amelia Eriksen  2008  0892AD  HELSINGØR    25m  38.72 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark