2020-01-20   02:55:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  08:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
47  Selma Steinmann  2009  0982AE  ALLERØD    25m  1:09.84 
222  Bettina M. V. Olsen  2009  0912AG  TRITON B    25m  1:00.43 
31  Anna Staal  2009  0972AH  BIRKERØD    25m  59.23 
208  Olivia Maibøll Iversen  2009  0938AI  FR.SUND    25m  59.87 
56  Karoline Hauch  2009  0936AJ  ROSKILDE    25m  1:01.05 
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
12  Melissa Walther Capito  2009  0936AE  SLANGERUP    25m  58.92 
88  Rosa May Franco-Koed  2009  0998AI  HØRSHOLM    25m  58.89 
84  Freja Unold  2009  0988AF  HØRSHOLM    25m  58.85 
139  Mathilde Fallenkamp  2009  0926AA  GLADSAXE    25m  58.89 
134  Julie Preuss Nielsen  2009  0986AA  GLADSAXE    25m  58.90 
65  Sara Ljusheva  2009  0976AE  LYNGBY    25m  59.12 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
33  Liv Peters  2009  0966AF  BIRKERØD    25m  58.47 
220  Sarah Rindum  2009  0922AG  TRITON B    25m  57.44 
89  Therese Dommer  2009  0932AD  HØRSHOLM    25m  56.00 
135  Kamille Løkkegaard Hansen  2009  0936AA  GLADSAXE    25m  56.48 
99  Silke Svendsen  2009  0958AB  HERLEV    25m  58.29 
18  Karoline Melholt Gentin  2009  0956AH  SLANGERUP    25m  58.67 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
172  Elise Vedel  2009  0944AD  GENTOFTE    25m  53.54 
Dyveke Larsen  2009  0956AE  SLANGERUP    25m  52.13 
138  Liva Ladefoged Jepsen  2008  0828AA  GLADSAXE    25m  50.04 
67  Sofie Ross  2008  0802AE  LYNGBY    25m  50.14 
104  Nikoline Joy Gringer  2009  0984AC  HERLEV    25m  53.41 
Caja Basler Abildgaard  2009  0974AD  JYLLINGE    25m  55.08 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
68  Sophia Zøllner  2008  0874AA  LYNGBY    25m  49.65 
109  Filippa Redestam  2008  0814AM  HELSINGØR    25m  49.51 
247  Klara Kandborg  2008  0828AO  VÆRLØSE    25m  48.87 
85  Ida Fiala Kohl  2008  0808AI  HØRSHOLM    25m  49.32 
133  Freya Valentin  2008  0888AG  GLADSAXE    25m  49.60 
13  Sofie Lykke  2008  0814AH  SLANGERUP    25m  49.80 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
217  Ida Hinchely  2008  0826AJ  TRITON B    25m  48.53 
40  Anja Englert  2008  0866AE  ALLERØD    25m  47.86 
192  Johanna F. H. Nedergaard  2008  0816AI  GENTOFTE    25m  47.59 
131  Ella Boisen Tvermoes  2008  0812AD  GLADSAXE    25m  47.77 
245  Rosa Marie Sjøberg  2008  0838AN  VÆRLØSE    25m  48.45 
190  Emilie Franck Fæste  2008  0858AO  GENTOFTE    25m  48.86 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
39  Anne-Maj Framke  2008  0832AB  ALLERØD    25m  47.02 
75  Laura Emilie Hoegh  2008  0896AK  LYNGBY    25m  46.09 
198  Ingrid Kaas Permin  2008  0898AI  GENTOFTE    25m  45.42 
221  Helena Gagnér  2008  0884AJ  TRITON B    25m  45.71 
38  Laura Bach Mindested  2008  0876AA  ALLERØD    25m  46.82 
86  Kamilla Figurski  2008  0876AI  HØRSHOLM    25m  47.40 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
21  Caroline Liechti  2008  0882AA  BIRKERØD    25m  44.28 
212  Ellen Lunn  2008  0884AE  FR.SUND    25m  43.90 
19  Ellen Klitvang  2008  0824AI  BIRKERØD    25m  43.23 
193  Josefine Agnete Lenskjold  2008  0824AM  GENTOFTE    25m  43.58 
69  Wilma Berg  2008  0868AD  LYNGBY    25m  44.13 
118  Katrine Beenfeldt Weber  2008  0844AD  HELSINGØR    25m  44.67 

 
Heat 9 (10) (Årg. 2009-2009) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
184  Flora Rybak-Andersen  2009  0948AD  GENTOFTE    25m  47.88 
71  Kamille Drejer Mikkelsen  2009  0944AE  LYNGBY    25m  47.13 
60  Ellen Textor-Broch  2009  0942AA  LYNGBY    25m  45.04 
49  Eva de Maeyer  2009  0918AB  ROSKILDE    25m  46.02 
62  Emma Mollerup  2009  0974AE  LYNGBY    25m  47.34 
237  Mia Halskov  2009  0916AC  SØLLERØD    25m  51.95 

 
Heat 10 (10) (Årg. 2008-2008) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
130  Augusta Blom  2008  0842AE  GLADSAXE    25m  42.70 
20  Sofie Leidecker  2008  0896AA  BIRKERØD    25m  41.49 
43  Marie Moesgaard  2008  0836AD  ALLERØD    25m  38.31 
78  Wilma Adelhardt Madsen  2008  0886AB  LYNGBY    25m  40.55 
42  Simone Stenberg  2008  0844AB  ALLERØD    25m  42.54 
154  Victoria Brammer Kærgaard  2008  0878AA  GLADSAXE    25m  43.04 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark