2020-01-18   05:59:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  08:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
125  Tobias Sune Andersen  2008  0817AD  HELSINGØR    25m  57.64 
228  Laurits Radmer Nygaard  2008  0807AI  SØLLERØD    25m  54.34 
174  Vincent W. Takla  2008  0863AF  GENTOFTE    25m  53.58 
171  Anders Christensen  2008  0891AF  GENTOFTE    25m  53.93 
74  Bertram Wagner  2008  0859AB  LYNGBY    25m  56.80 
151  William Bank Jørgensen  2008  0843AE  GLADSAXE    25m  58.96 

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
182  Johan Schrøder  2008  0815AC  GENTOFTE    25m  53.19 
183  Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  0885AH  GENTOFTE    25m  52.87 
Jens Nielsen  2008  0877AF  JYLLINGE    25m  51.55 
175  Gustav Hørlykke  2008  0819AE  GENTOFTE    25m  51.94 
123  Otto Rud Wiberg  2008  0865AB  HELSINGØR    25m  52.98 
46  Frey Egholm Høgh  2008  0863AG  ALLERØD    25m  53.38 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
63  Mathias Riis  2008  0869AB  LYNGBY    25m  51.32 
66  Sebastian Niemann Madsen  2008  0845AG  LYNGBY    25m  50.78 
149  Nikolaj Skak Pedersen  2008  0827AC  GLADSAXE    25m  50.07 
187  Valther B. Wadstrøm  2008  0811AG  GENTOFTE    25m  50.59 
167  Aksel Møllenbach  2008  0833AF  GENTOFTE    25m  50.82 
10  Gustav Midtgaard  2008  0843AD  SLANGERUP    25m  51.50 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
210  Mads Dencher Nielsen  2007  0779AJ  FR.SUND    25m  47.88 
110  Otto Damsgaard Reinicke  2007  0793AH  HELSINGØR    25m  46.07 
98  Victor Rønne  2007  0789AD  HERLEV    25m  45.46 
214  Jonathan van der Rijt  2007  0791AF  FR.SUND    25m  45.53 
27  Frederik F. Jacobsen  2007  0715AI  BIRKERØD    25m  46.34 
246  Sebastian Øster Boisen  2008  0873AJ  VÆRLØSE    25m  47.94 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
213  Emil Schønberg Grølsted  2007  0781AJ  FR.SUND    25m  44.33 
58  Benjamin Bonde  2007  0739AF  LYNGBY    25m  43.01 
156  William Bendixen  2007  0719AK  GLADSAXE    25m  41.57 
152  Cornelius Borgaard Bang  2007  0787AE  GLADSAXE    25m  42.71 
97  Storm Bargmann  2007  0767AD  HERLEV    25m  44.33 
144  Lukas Peacock  2007  0751AG  GLADSAXE    25m  45.24 

 
Heat 6 (7) (Årg. 2008-2008) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
244  Kasper Kempel Laursen  2008  0899AD  VÆRLØSE    25m  46.51 
29  Joe Hargreaves  2008  0893AA  BIRKERØD    25m  45.97 
177  Fang Qi  2008  0879AB  GENTOFTE    25m  45.41 
114  Andreas Frommelt Hertz  2008  0835AB  HELSINGØR    25m  45.44 
141  Andreas Bartholin Bruhn  2008  0873AB  GLADSAXE    25m  46.28 
150  Villads Moefelt  2008  0825AB  GLADSAXE    25m  46.67 

 
Heat 7 (7) (Årg. 2007-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
147  Rasmus Edske  2007  0777AE  GLADSAXE    25m  40.83 
129  Nikolai Stender-Petersen  2007  0723AB  GLADSAXE    25m  39.87 
168  Frederik Mindegaard  2007  0711AG  GENTOFTE    25m  39.33 
16  Jonas Tornow Rasmussen  2007  0725AB  SLANGERUP    25m  39.58 
64  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  0761AC  LYNGBY    25m  40.17 
218  Oscar David Morthorst  2007  0753AF  TRITON B    25m  41.53 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark