2020-02-27   12:56:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  08:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
 
Løb 7, 100m Medley Damer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
134  Julie Preuss Nielsen  2009  0986AA  GLADSAXE    25m  2:10.71 
33  Liv Peters  2009  0966AF  BIRKERØD    25m  1:53.71 
208  Olivia Maibøll Iversen  2009  0938AI  FR.SUND    25m  1:56.02 
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
121  Karoline Toft Jacobsen  2009  0946AF  HELSINGØR    25m  1:53.61 
180  Malou Voigt  2009  0988AJ  GENTOFTE    25m  1:52.31 
124  Thilde Ethelberg  2009  0956AF  HELSINGØR    25m  1:52.13 
84  Freja Unold  2009  0988AF  HØRSHOLM    25m  1:52.31 
70  Freya Ploug Mattson  2009  0938AG  LYNGBY    25m  1:53.03 
               

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
11  Signe Grynnerup  2009  0946AE  SLANGERUP    25m  1:50.71 
139  Mathilde Fallenkamp  2009  0926AA  GLADSAXE    25m  1:49.44 
31  Anna Staal  2009  0972AH  BIRKERØD    25m  1:49.43 
71  Kamille Drejer Mikkelsen  2009  0944AE  LYNGBY    25m  1:49.44 
181  Marie Louise Avnsø  2009  0942AD  GENTOFTE    25m  1:49.92 
48  Sofie Lind-Christensen  2009  0966AB  ALLERØD    25m  1:51.13 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
224  Katrine Johanne Grovn  2008  0812AP  TRITON B    25m  1:48.78 
132  Emma Mcpherran  2009  0986AB  GLADSAXE    25m  1:46.74 
186  Laura Kegel Sørensen  2009  0990AJ  GENTOFTE    25m  1:43.99 
135  Kamille Løkkegaard Hansen  2009  0936AA  GLADSAXE    25m  1:44.93 
173  Rosa Toft  2009  0972AD  GENTOFTE    25m  1:47.58 
178  Emma Lind Riisgaard  2009  0934AD  GENTOFTE    25m  1:49.12 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
65  Sara Ljusheva  2009  0976AE  LYNGBY    25m  1:43.25 
231  Anna Bjerre Pedersen  2009  0936AG  SØLLERØD    25m  1:38.53 
67  Sofie Ross  2008  0802AE  LYNGBY    25m  1:36.66 
104  Nikoline Joy Gringer  2009  0984AC  HERLEV    25m  1:36.86 
89  Therese Dommer  2009  0932AD  HØRSHOLM    25m  1:41.33 
220  Sarah Rindum  2009  0922AG  TRITON B    25m  1:43.91 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
102  Eleonora Marsner  2009  0994AC  HERLEV    25m  1:36.06 
90  Victoria Pedersen  2008  0822AJ  HØRSHOLM    25m  1:35.45 
184  Flora Rybak-Andersen  2009  0948AD  GENTOFTE    25m  1:35.27 
229  Pauline Munk-Hansen  2008  0892AF  SØLLERØD    25m  1:35.35 
Liv Frost Juhler  2008  0874AJ  JYLLINGE    25m  1:35.95 
131  Ella Boisen Tvermoes  2008  0812AD  GLADSAXE    25m  1:36.10 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
138  Liva Ladefoged Jepsen  2008  0828AA  GLADSAXE    25m  1:34.68 
118  Katrine Beenfeldt Weber  2008  0844AD  HELSINGØR    25m  1:34.08 
Lina Thejlman  2008  0868AC  SLANGERUP    25m  1:32.70 
21  Caroline Liechti  2008  0882AA  BIRKERØD    25m  1:33.69 
232  Anna Heiberg Drengsgaard  2008  0832AK  SØLLERØD    25m  1:34.67 
193  Josefine Agnete Lenskjold  2008  0824AM  GENTOFTE    25m  1:35.03 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
19  Ellen Klitvang  2008  0824AI  BIRKERØD    25m  1:32.46 
38  Laura Bach Mindested  2008  0876AA  ALLERØD    25m  1:31.68 
68  Sophia Zøllner  2008  0874AA  LYNGBY    25m  1:31.45 
198  Ingrid Kaas Permin  2008  0898AI  GENTOFTE    25m  1:31.62 
Johanne Højer  2008  0868AK  JYLLINGE    25m  1:31.94 
153  Sigrid Mygind  2008  0878AG  GLADSAXE    25m  1:32.56 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
133  Freya Valentin  2008  0888AG  GLADSAXE    25m  1:30.91 
113  Asta Krumm Knuhtsen  2008  0844AJ  HELSINGØR    25m  1:30.45 
20  Sofie Leidecker  2008  0896AA  BIRKERØD    25m  1:29.42 
13  Sofie Lykke  2008  0814AH  SLANGERUP    25m  1:30.26 
73  Alvilda Højberg  2008  0832AG  LYNGBY    25m  1:30.76 
75  Laura Emilie Hoegh  2008  0896AK  LYNGBY    25m  1:31.04 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
86  Kamilla Figurski  2008  0876AI  HØRSHOLM    25m  1:28.93 
136  Katrine Schou Jagd  2008  0868AA  GLADSAXE    25m  1:28.24 
41  Isabella Flach  2008  0842AG  ALLERØD    25m  1:27.54 
211  Julie Truelsen  2008  0854AE  FR.SUND    25m  1:27.93 
40  Anja Englert  2008  0866AE  ALLERØD    25m  1:28.81 
130  Augusta Blom  2008  0842AE  GLADSAXE    25m  1:29.39 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
42  Simone Stenberg  2008  0844AB  ALLERØD    25m  1:26.70 
78  Wilma Adelhardt Madsen  2008  0886AB  LYNGBY    25m  1:25.81 
59  Caroline Toftelund Larsen  2008  0866AK  LYNGBY    25m  1:25.54 
24  Karla Rekling  2008  0862AA  BIRKERØD    25m  1:25.68 
140  Petrea Asferg Larsson  2008  0862AD  GLADSAXE    25m  1:26.69 
115  Amelia Eriksen  2008  0892AD  HELSINGØR    25m  1:27.18 

 
Heat 12 (13) (Årg. 2009-2009) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
49  Eva de Maeyer  2009  0918AB  ROSKILDE    25m  1:33.36 
61  Ellen-Mai Teilmann  2009  0964AE  LYNGBY    25m  1:31.92 
237  Mia Halskov  2009  0916AC  SØLLERØD    25m  1:28.28 
60  Ellen Textor-Broch  2009  0942AA  LYNGBY    25m  1:30.51 
62  Emma Mollerup  2009  0974AE  LYNGBY    25m  1:32.44 
234  Emma Nørskov  2009  0956AC  SØLLERØD    25m  1:33.83 

 
Heat 13 (13) (Årg. 2008-2008) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Ida Mathiesen  2008  0876AK  LYNGBY    25m  1:23.60 
137  Laura Klug Christensen  2008  0836AN  GLADSAXE    25m  1:23.23 
25  Ida Marie Frederiksen  2008  0828AD  BIRKERØD    25m  1:16.58 
202  Tess van der Laan  2008  0818AA  GENTOFTE    25m  1:22.92 
69  Wilma Berg  2008  0868AD  LYNGBY    25m  1:23.30 
23  Alberte Stub  2008  0874AI  BIRKERØD    25m  1:24.22 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark