Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer
|
Final 1 (15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
3 |
|
Noemi Megyesi |
2005 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
4 |
|
Lova Jonasson |
2007 |
VÄSTERÅS |
50.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
5 |
|
Armita Samani |
2003 |
VÄSTERÅS |
51.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer |
Final 2 (15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
2 |
|
Nathalie Sjöblom |
2010 |
FALUN |
49.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
3 |
|
Svea Rådman |
2007 |
VÄSTERÅS |
47.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
4 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
GÄVLE SS |
46.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
5 |
|
Astrid Eriksson |
2006 |
VÄSTERÅS |
46.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
6 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
FALUN |
48.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer |
Final 3 (15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
1 |
|
Sara Högdin |
2007 |
UPSALA S |
46.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
2 |
|
Ella Åkerberg |
2006 |
VÄSTERÅS |
45.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
3 |
|
Filippa Daleving |
2007 |
GÄVLE SS |
45.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
4 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
GÄVLE SS |
45.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
5 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
BORLÄNGE |
45.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
6 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
UPSALA S |
45.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
7 |
|
Kristina Lind |
2007 |
SK ENA |
45.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer |
Final 4 (15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
1 |
|
Alva Brandt |
2007 |
SÖDERHAMN |
45.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
2 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
UPSALA S |
44.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
3 |
|
Rosa Söderholm |
2005 |
LUDVIKA SS |
43.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
4 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
VÄSTERÅS |
43.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
5 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
FALUN |
43.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
6 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
UPSALA S |
44.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
7 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
FALUN |
44.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer |
Final 5 (15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
1 |
|
Louise Pallas |
2006 |
UPSALA S |
43.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
2 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
VÄSTERÅS |
42.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
3 |
|
Terese Lundberg |
2004 |
VÄSTERÅS |
42.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
4 |
|
Emma Mattsson |
2005 |
VÄSTERÅS |
42.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
5 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
GÄVLE SS |
42.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
6 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
FALUN |
42.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
7 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
GÄVLE SS |
42.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer |
Final 6 (15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
BORLÄNGE |
42.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
2 |
|
Ella Andersson |
2007 |
UPSALA S |
42.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
3 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
GÄVLE SS |
42.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
4 |
|
Alice Lundin |
2007 |
FALUN |
41.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
5 |
|
Anni Uljas |
2007 |
UPSALA S |
41.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
6 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
UPSALA S |
42.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
7 |
|
Emma Färlin |
2006 |
FALUN |
42.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer |
Final 7 (15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
SK ENA |
41.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
2 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
FALUN |
41.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
3 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
UPSALA S |
41.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
4 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
UPSALA S |
41.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
5 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
SÖDERHAMN |
41.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
6 |
|
Emma Dolan |
2006 |
HEDEMORA |
41.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
7 |
|
Alice Törnkvist |
2004 |
UPSALA S |
41.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer |
Final 8 (15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
BORLÄNGE |
40.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
2 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
BOLLNÄS SS |
40.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
3 |
|
Elvira Muhr |
2007 |
VÄSTERÅS |
39.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
4 |
|
Hanna Frank |
2006 |
FALUN |
39.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
5 |
|
Vilma Hjertberg |
2004 |
GÄVLE SS |
39.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
6 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
FALUN |
39.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
7 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
VÄSTERÅS |
40.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer |
Final 9 (15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
SK ENA |
38.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
2 |
|
Alva Marhold |
2007 |
UPSALA S |
38.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
3 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
HEDEMORA |
38.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
4 |
|
Tekle Batsikadze |
2005 |
GÄVLE SS |
38.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
5 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
UPSALA S |
38.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
6 |
|
Ida Ångström |
2005 |
VÄSTERÅS |
38.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
7 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
BORLÄNGE |
38.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer |
Final 10 (15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
1 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
HARNÄS SKU |
38.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
2 |
|
Alva Stadell |
2006 |
UPSALA S |
38.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
3 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
GÄVLE SS |
37.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
4 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
UPSALA S |
37.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
5 |
|
Emilia Lövstrand |
2002 |
BORLÄNGE |
37.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
6 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
HARNÄS SKU |
37.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
7 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
UPSALA S |
38.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer |
Final 11 (15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
1 |
|
Edith Trapp-Östling |
2006 |
SS MORA |
37.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
2 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
SÖDERHAMN |
37.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
3 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
BORLÄNGE |
36.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
4 |
|
Evelina Killiner |
2004 |
VÄSTERÅS |
36.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
5 |
|
Nora Högström |
2007 |
UPSALA S |
36.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
6 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
GÄVLE SS |
37.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
7 |
|
Soobin Åkerlund |
2004 |
VÄSTERÅS |
37.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer |
Final 12 (15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
1 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
SÖDERHAMN |
36.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
2 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
FALUN |
36.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
3 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
BOLLNÄS SS |
35.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
4 |
|
Saga Andersson |
2006 |
SÖDERHAMN |
35.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
5 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
GÄVLE SS |
35.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
6 |
|
Sofia Båvenäs |
2002 |
VÄSTERÅS |
35.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
7 |
|
Alva Viker |
2003 |
FALUN |
36.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer |
Final 13 (15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
1 |
|
Juni Rogström |
2004 |
GÄVLE SS |
35.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
2 |
|
Nike Söderström |
2007 |
UPSALA S |
35.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
3 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
GÄVLE SS |
34.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
4 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
FALUN |
34.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
5 |
|
Astrid Engström |
2004 |
VÄSTERÅS |
34.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
6 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
VÄSTERÅS |
35.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
7 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
UPSALA S |
35.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer |
Final 14 (15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
1 |
|
Adelina Walldén |
2002 |
VÄSTERÅS |
34.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
2 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
GÄVLE SS |
34.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
3 |
|
Jessika Borbos |
2001 |
FALUN |
33.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
4 |
|
Lisa Löf |
2004 |
GÄVLE SS |
33.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
5 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
FALUN |
33.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
6 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
VÄSTERÅS |
34.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
7 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
GÄVLE SS |
34.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer |
Final 15 (15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
1 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
VÄSTERÅS |
33.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
2 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
VÄSTERÅS |
32.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
3 |
|
Emilia Boberg |
2002 |
VÄSTERÅS |
31.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
4 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
FALUN |
30.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
5 |
|
Junia Eklund |
2006 |
SÖDERHAMN |
31.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
6 |
|
Frida Florén |
2004 |
GÄVLE SS |
32.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
7 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
UPSALA S |
32.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15:04:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|