Startliste for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Næstved
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 35
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Syd 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Næstved |
|
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|
|
Arrangør |
Region Sjælland & NIF |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (6) |
Vejledende starttid 14:29 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
30 |
1 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
25m |
3:34.74 |
143 |
2 |
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
0774AH |
VATCPH-STT |
|
25m |
3:33.65 |
51 |
3 |
Anna Høyer |
2007 |
0708AI |
KØGE |
|
25m |
3:31.81 |
176 |
4 |
Freja Fyller Jacobsen |
2007 |
0774AJ |
KVIK |
|
25m |
3:33.52 |
138 |
5 |
Amalie Møller |
2007 |
0762AK |
VATCPH-STT |
|
25m |
3:34.41 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
0788AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
3:31.64 |
130 |
2 |
Helena Fritz Larsen |
2007 |
0792AO |
AIF |
|
25m |
3:28.38 |
232 |
3 |
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
0766AC |
VEST |
|
25m |
3:25.80 |
167 |
4 |
Mollie Kaustrup Lindemose |
2007 |
0798AI |
KVIK |
|
25m |
3:25.83 |
99 |
5 |
Ellen Sofie Jespersen |
2007 |
0784AU |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:29.43 |
105 |
6 |
Silje Rud Pedersen |
2007 |
0732AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:31.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Regitze Wojtaszewski |
2007 |
0734AN |
VAT CPH-MK |
|
25m |
3:22.13 |
248 |
2 |
Laura Friis Justesen |
2006 |
0666AQ |
VORDINGB |
|
25m |
3:07.12 |
140 |
3 |
Emma Haagen |
2006 |
0676AH |
VATCPH-STT |
|
25m |
3:05.08 |
66 |
4 |
Sofie Lind |
2006 |
0668AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
3:05.19 |
147 |
5 |
Signe Schnabelrauch |
2006 |
0606AP |
VATCPH-STT |
|
25m |
3:20.03 |
72 |
6 |
Clara Dam Lukowski |
2007 |
0748AT |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:25.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Anna Hjorth Christensen |
2006 |
0652AI |
KØGE |
|
25m |
3:01.03 |
86 |
2 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:59.81 |
26 |
3 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
25m |
2:57.81 |
234 |
4 |
Laika Usinger |
2006 |
0636AV |
VEST |
|
25m |
2:58.29 |
224 |
5 |
Johanna Rasmussen |
2006 |
0632AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
3:00.27 |
116 |
6 |
Malene Dithmar |
2006 |
0634AN |
GREVE |
|
25m |
3:03.65 |
|
|
Heat 5 (6) (Årg. 2007-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
204 |
1 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
0702AF |
VI39 |
|
25m |
3:04.79 |
78 |
2 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:55.99 |
206 |
3 |
Sarah Gudme |
2007 |
0738AE |
VI39 |
|
25m |
2:51.16 |
83 |
4 |
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:54.84 |
127 |
5 |
Mathilde Johansen |
2007 |
0732AJ |
GSK |
|
25m |
2:59.28 |
34 |
6 |
Asta Marie R. Jensen |
2007 |
0742AE |
NÆSTVED |
|
25m |
3:15.32 |
|
|
Heat 6 (6) (Årg. 2006-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
0678AP |
SOLRØD |
|
25m |
2:51.78 |
198 |
2 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
VI39 |
|
25m |
2:50.37 |
228 |
3 |
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
0694AD |
VEST |
|
25m |
2:45.30 |
93 |
4 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:48.58 |
1 |
5 |
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
0632AL |
SOLRØD |
|
25m |
2:51.55 |
5 |
6 |
Jaqueline Haack |
2006 |
0672AN |
SOLRØD |
|
25m |
2:55.33 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|