Startliste for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 111
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Nord 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
11:00 |
|
|
Arrangør |
Region Sjælland / Gentofte svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 111, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (12) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
2 |
Anna Gregers Jørgensen |
2007 |
0764AO |
HILLERØD |
|
25m |
1:46.58 |
215 |
3 |
Katrine Bruhn Aaby |
2007 |
0756AF |
SØLLERØD |
|
25m |
1:39.03 |
13 |
4 |
Christine Dalsgaard |
2007 |
0754AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:39.17 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Kristine Dupont |
2007 |
0788AL |
HERLEV |
|
25m |
1:38.73 |
137 |
2 |
Laura Kaysfeld |
2007 |
0798AN |
GLADSAXE |
|
25m |
1:38.35 |
177 |
3 |
Sophie Flamand |
2007 |
0752AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:35.75 |
211 |
4 |
Sofie Kohave Sørensen |
2007 |
0708AQ |
TRITON B |
|
25m |
1:36.18 |
182 |
5 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
0764AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:38.59 |
88 |
6 |
Anna Powers |
2007 |
0702AC |
HERLEV |
|
25m |
1:38.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:34.48 |
228 |
2 |
Viola Søbye |
2006 |
0648AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:33.56 |
202 |
3 |
Merle Asmussen |
2006 |
0626AL |
FR.SUND |
|
25m |
1:33.22 |
55 |
4 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
0678AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:33.40 |
28 |
5 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:33.68 |
97 |
6 |
Helena Honore |
2007 |
0788AQ |
HERLEV |
|
25m |
1:34.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
77 |
1 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
0652AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:32.89 |
108 |
2 |
Sofie Kofoed Gjedsted |
2006 |
0648AR |
HELSINGØR |
|
25m |
1:32.56 |
198 |
3 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:31.88 |
5 |
4 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:31.89 |
224 |
5 |
Helene Heegaard |
2007 |
0794AN |
SØLLERØD |
|
25m |
1:32.74 |
172 |
6 |
Maja Vejborg |
2007 |
0772AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:32.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
0662AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:31.49 |
120 |
2 |
Silvia Martinsen |
2007 |
0792AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:31.26 |
164 |
3 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.58 |
49 |
4 |
Rebecca Bell |
2007 |
0774AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:30.66 |
145 |
5 |
Sofie Emilie Lange |
2007 |
0702AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:31.44 |
179 |
6 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
0614AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.04 |
23 |
2 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:28.79 |
206 |
3 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
1:28.51 |
158 |
4 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:28.58 |
112 |
5 |
Ulrikke Skjøth-Rasmussen |
2007 |
0704AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:28.94 |
140 |
6 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:29.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Ella Kjær |
2007 |
0764AY |
GENTOFTE |
|
25m |
1:28.23 |
62 |
2 |
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
0684AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:27.84 |
12 |
3 |
Amanda Knirkholt Jacobsen |
2007 |
0776AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:27.40 |
134 |
4 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:27.68 |
210 |
5 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
1:28.03 |
11 |
6 |
Mira Capito |
2007 |
0778AI |
SLANGERUP |
|
25m |
1:28.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
229 |
1 |
Amalie Helfelt |
2006 |
0652AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:27.27 |
187 |
2 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:27.08 |
163 |
3 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.18 |
27 |
4 |
Karen Markussen |
2007 |
0704AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:26.97 |
89 |
5 |
Frederikke Fisker Jensen |
2006 |
0678AM |
HERLEV |
|
25m |
1:27.18 |
63 |
6 |
Emilie Dommer |
2007 |
0706AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:27.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
4 |
1 |
Lærke Stenholt Røpke |
2006 |
0698AA |
JYLLINGE |
|
25m |
1:24.16 |
139 |
2 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.83 |
129 |
3 |
Bianca Roos |
2006 |
0622AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.99 |
136 |
4 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.70 |
57 |
5 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:24.01 |
50 |
6 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:25.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Sofie Anker Nielsen |
2006 |
0694AU |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.17 |
47 |
2 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:21.91 |
51 |
3 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
25m |
1:21.69 |
96 |
4 |
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
0604AI |
HERLEV |
|
25m |
1:21.82 |
22 |
5 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:22.14 |
115 |
6 |
Andrea Søeborg |
2006 |
0624AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.89 |
|
|
Heat 11 (12) (Årg. 2007-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
7 |
1 |
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
SLANGERUP |
|
25m |
1:24.09 |
110 |
2 |
Caroline Haugland |
2007 |
0756AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:21.76 |
133 |
3 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:20.05 |
15 |
4 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:21.40 |
111 |
5 |
Ea Lund Havgaard |
2007 |
0728AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.58 |
195 |
6 |
Astrid Nørgaard |
2007 |
0784AA |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:26.96 |
|
|
Heat 12 (12) (Årg. 2006-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:19.04 |
48 |
2 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.96 |
6 |
3 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
SLANGERUP |
|
25m |
1:14.48 |
24 |
4 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:15.13 |
32 |
5 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:16.65 |
54 |
6 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
25m |
1:21.40 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:00 |
|