Startliste for Vinterneptuniaden 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Delicato |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
119 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW5404 |
50m |
1:06.67 |
|
|
|
|
|
2 |
432 |
|
Ellen Banestig |
Täby Sim |
2002 |
BT1802 |
50m |
1:07.91 |
|
|
|
|
|
3 |
285 |
|
Emilia Christiansen |
Stockholms Kappsimningsklubb |
1999 |
AL8499 |
50m |
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
5 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
1998 |
9806AF |
50m |
1:08.26 |
|
|
|
|
|
5 |
430 |
|
Emilia Forsberg |
Täby Sim |
2003 |
BN9203 |
50m |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
6 |
424 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
1:09.02 |
|
|
|
|
|
7 |
400 |
|
Josefin Alm |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
AJ8201 |
50m |
1:09.07 |
|
|
|
|
|
8 |
31 |
|
My Larsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AF8405 |
50m |
1:09.81 |
|
|
|
|
|
9 |
4 |
|
Luna Donde Feilberg |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0036AJ |
50m |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
10 |
352 |
|
Wilma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BA7600 |
50m |
1:10.87 |
|
|
|
|
|
11 |
291 |
|
Cecilia Viberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
AU1603 |
50m |
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
7 |
|
Victoria Vorm |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0104AF |
50m |
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
476 |
|
Maria Bang |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
BE8803 |
50m |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
56 |
|
Rebecca Sandström |
Lidingö Simklubb |
2003 |
AS4803 |
50m |
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
242 |
|
Wilma Eld |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AS5205 |
50m |
1:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
470 |
|
Nicole Papachristou |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AW4203 |
50m |
1:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
302 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AD9606 |
50m |
1:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
311 |
|
Ella Bolmstrand |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BR5804 |
50m |
1:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
67 |
|
Klara Klingberg |
Lidingö Simklubb |
2006 |
AW0206 |
50m |
1:14.52 |
|
|
|
|
|
20 |
32 |
|
Alva Abrahamsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AQ6604 |
50m |
1:14.91 |
|
|
|
|
|
21 |
12 |
|
Jemina Granholm |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2002 |
BB9802 |
50m |
1:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
402 |
|
Ella Törnqvist |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AQ1603 |
50m |
1:15.21 |
|
|
|
|
|
23 |
86 |
|
Linnea Gyllberg |
Simklubben Neptun |
2000 |
AL4800 |
50m |
1:15.37 |
|
|
|
|
|
24 |
488 |
|
Anna Dimitriou |
Stockholmspolisens IF SF |
2006 |
AN7606 |
50m |
1:16.08 |
|
|
|
|
|
25 |
35 |
|
Sammi Thai |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AK6405 |
50m |
1:16.48 |
|
|
|
|
|
26 |
112 |
|
Lilly Eriksson |
Simklubben Neptun |
2004 |
AS1604 |
50m |
1:16.63 |
|
|
|
|
|
27 |
203 |
|
Elsa Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AU3204 |
50m |
1:17.43 |
|
|
|
|
|
28 |
306 |
|
Lina Ahlström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6805 |
50m |
1:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
237 |
|
Emilia Wullrich |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BI8203 |
50m |
1:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
250 |
|
Alma Thunberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AV1605 |
50m |
1:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
443 |
|
Ella Adman |
Wisby Simsällskap |
2006 |
BC3806 |
50m |
1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
55 |
|
Amanda Andersson |
Lidingö Simklubb |
2003 |
AS6603 |
50m |
1:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
27 |
|
Lovisa Laine |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AB9405 |
50m |
1:19.45 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
286 |
|
Klara Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH2202 |
50m |
1:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
34 |
|
Sigrid Bengtsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AI3205 |
50m |
1:20.10 |
|
|
|
|
|
36 |
411 |
|
Emilia Bertoli |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AW9405 |
50m |
1:20.71 |
|
|
|
|
|
37 |
298 |
|
Sara Torstensson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
AW3604 |
50m |
1:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
15 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2005 |
AZ4205 |
50m |
1:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
36 |
|
Maja Björkbacka |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AU9205 |
50m |
1:21.88 |
|
|
|
|
|
40 |
116 |
|
Erica Sundholm |
Simklubben Neptun |
2002 |
BO9202 |
50m |
1:22.14 |
|
|
|
|
|
41 |
321 |
|
Emilia Tshibanda |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL2404 |
50m |
1:22.48 |
|
|
|
|
|
42 |
135 |
|
Ines Wijk |
Simklubben Neptun |
2006 |
AH2406 |
50m |
1:22.79 |
|
|
|
|
|
43 |
313 |
|
Amanda Bäck |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
BM9205 |
50m |
1:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
218 |
|
Julia Rodriguez Räms |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
50m |
1:23.33 |
|
|
|
2007 |
AR8407 |
|
45 |
408 |
|
Alva Jacobsson |
Tyresö Simsällskap |
|
|
50m |
1:23.63 |
|
|
|
2005 |
AJ1605 |
|
46 |
309 |
|
Sofia Lövqvist |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:23.82 |
|
|
|
2006 |
AN2206 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
57 |
|
Josefine Torell |
Lidingö Simklubb |
2002 |
BD0402 |
50m |
1:23.97 |
|
|
|
|
|
48 |
434 |
|
Nella Silfwergård |
Wisby Simsällskap |
2004 |
BE4604 |
50m |
1:24.30 |
|
|
|
|
|
49 |
215 |
|
Emma Lidell |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
BB8805 |
50m |
1:24.35 |
|
|
|
|
|
50 |
344 |
|
Sara Andersson |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
BQ2405 |
50m |
1:25.52 |
|
|
|
|
|
51 |
251 |
|
Wilma Groth |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AV2605 |
50m |
1:25.78 |
|
|
|
|
|
52 |
248 |
|
Jennifer Geaney |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AS9805 |
50m |
1:26.10 |
|
|
|
|
|
53 |
512 |
|
Mia Subotic |
Stockholmspolisens IF SF |
2007 |
BH9207 |
50m |
1:26.49 |
|
|
|
|
|
54 |
222 |
|
Viktoria Milic |
Skuru Idrottsklubb |
2008 |
AT5408 |
50m |
1:26.84 |
|
|
|
|
|
55 |
115 |
|
Tilda Hägbom |
Simklubben Neptun |
2005 |
AI5205 |
50m |
1:27.08 |
|
|
|
|
|
56 |
334 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AY8205 |
50m |
1:27.26 |
|
|
|
|
|
57 |
267 |
|
Frida Loqvist |
Spårvägen Simförening |
2006 |
BB6806 |
50m |
1:27.51 |
|
|
|
|
|
58 |
378 |
|
Lovisa Lindberg |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AK0407 |
50m |
1:27.64 |
|
|
|
|
|
59 |
381 |
|
Thea Severinsson |
Södertörns Simsällskap |
2008 |
AF5608 |
50m |
1:29.14 |
|
|
|
|
|
60 |
279 |
|
Matilda Lobendahl |
Spårvägen Simförening |
2007 |
BB8407 |
50m |
1:29.21 |
|
|
|
|
|
61 |
40 |
|
Bonnie Tham |
Gustavsbergs Simsällskap |
2006 |
BG5406 |
50m |
1:29.27 |
|
|
|
|
|
62 |
441 |
|
Beatrice Olsson |
Wisby Simsällskap |
2006 |
BD0206 |
50m |
1:29.92 |
|
|
|
|
|
63 |
33 |
|
Frida Karlsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AH0405 |
50m |
1:30.15 |
|
|
|
|
|
64 |
390 |
|
Jasmin Nassiri |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
BF5407 |
50m |
1:31.00 |
|
|
|
|
|
65 |
386 |
|
Thea Hollén |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AR8207 |
50m |
1:31.02 |
|
|
|
|
|
66 |
444 |
|
Emma Persson |
Wisby Simsällskap |
2006 |
BD1206 |
50m |
1:32.35 |
|
|
|
|
|
67 |
496 |
|
Ebba Bigosinska |
Stockholmspolisens IF SF |
2005 |
BP8805 |
50m |
1:33.54 |
|
|
|
|
|
68 |
379 |
|
Malva Lundberg |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AM6207 |
50m |
1:35.02 |
|
|
|
|
|
69 |
413 |
|
Elma Ridhagen |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
BS9804 |
50m |
1:35.07 |
|
|
|
|
|
70 |
41 |
|
Felicia Westerdahl |
Gustavsbergs Simsällskap |
2006 |
BK0806 |
50m |
1:35.52 |
|
|
|
|
|
71 |
440 |
|
Astrid Sippmanne |
Wisby Simsällskap |
2007 |
AP9607 |
50m |
1:35.65 |
|
|
|
|
|
72 |
518 |
|
Sadie Caputo |
Stockholmspolisens IF SF |
2006 |
BV1606 |
50m |
1:36.64 |
|
|
|
|
|
73 |
74 |
|
Ida Herold |
Lidingö Simklubb |
2005 |
BU8405 |
50m |
1:36.66 |
|
|
|
|
|
74 |
514 |
|
Alva Ek |
Stockholmspolisens IF SF |
2006 |
BS2206 |
50m |
1:36.85 |
|
|
|
|
|
75 |
442 |
|
Elin Palmqvist |
Wisby Simsällskap |
2006 |
BC7806 |
50m |
1:37.83 |
|
|
|
|
|
76 |
269 |
|
Anna Malmring |
Spårvägen Simförening |
2006 |
BC4206 |
50m |
1:43.09 |
|
|
|
|
|
77 |
271 |
|
Julia Hellberg |
Spårvägen Simförening |
2007 |
AR8607 |
50m |
1:46.05 |
|
|
|
|
|
78 |
395 |
|
Nisa Bartin |
Södertörns Simsällskap |
2009 |
AU5409 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-02 14:25:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|