2024-06-21   09:35:28
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Open Nordic Masters 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Lauantai-ilta

Document
Start list
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019
Event 21, 200m Vapaauinti Miehet
Final 1 (15)
ID
Lane
Name
Born
Club
17.40
Entry time
Pool
Start:
422 1 Sauli Uusi-Kokko 1933 KaKa 8:18.79 50m
448 2 Rafik Neuman 1948 S.C.P. 50m
573 3 Mikko Soini 1972 Speedo 50m
368 4 Antti Viilos 1989 SWIM 50m
277 5 Arto Mynttinen 1948 Cetus 50m
6 50m
Event 21, 200m Vapaauinti Miehet Final 2 (15)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
17.43
99 1 Samuli Ikävalko 1970 HSS 50m
494 2 Petri Juka 1983 OuLo 50m
218 3 Marko Enberg 1970 SiWa 50m
128 4 Bojan Hudec 1978 HSS 50m
199 5 Tatu Kuosa 1991 SiWa 50m
544 6 Martti Näsäkkälä 1978 ORCA 50m
Event 21, 200m Vapaauinti Miehet Final 3 (15)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
17.46
779 1 Jarkko Mikkola 1969 HyUS 50m
186 2 Aki Tuomainen 1975 KeUi 50m
98 3 Mika Ruusunen 1970 HSS 50m
452 4 Ville-Matti Erkintalo 1982 S.C.P. 50m
460 5 Heikki Kultala 1979 S.C.P. 50m
398 6 Hannu Kuokkanen 1948 VUS-VSS 50m
Event 21, 200m Vapaauinti Miehet Final 4 (15)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
17.49
599 1 Alex Pakaslahti 1965 Vanders 50m
516 2 Lauri Multanen 1959 TorUS 50m
203 3 Juha Karttunen 1964 SiWa 50m
391 4 Antti Korri 1992 KUS-GSS 50m
215 5 Teemu Smalin 1977 SiWa 50m
577 6 Frans Veck 1979 Speedo 50m
Event 21, 200m Vapaauinti Miehet Final 5 (15)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
17.52
423 1 Pekka Sortila 1935 HäUS 3:52.15 50m
360 2 Heikki Pykäläinen 1952 SWIM 3:22.62 50m
84 3 Håkan Bengtsson 1942 SPIF SF 3:16.96 50m
275 4 Asko Saarinen 1942 Cetus 3:22.44 50m
754 5 Gennadii Sizikov 1963 MWV 3:30.00 50m
6 50m
Event 21, 200m Vapaauinti Miehet Final 6 (15)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
18.01
211 1 Matti Alpola 1953 SiWa 3:11.90 50m
192 2 Esko Turunen 1955 RiUS 3:07.01 50m
284 3 Lauri Malk 1937 Cetus 3:03.51 50m
705 4 Vladimir Nefedov 1949 Neva Stars 3:04.97 50m
678 5 Sigurbjörn Einarsson 1952 Ægir 3:07.61 50m
118 6 Ralf Sund 1955 HSS 3:11.96 50m
Event 21, 200m Vapaauinti Miehet Final 7 (15)
ID
Lane
Name
Born
Club
18.04
Entry time
Pool
Start:
436 1 Tapani Tuomiranta 1951 Koovee 3:01.85 50m
198 2 Raimo Backman 1956 Kuhat 3:01.31 50m
251 3 Taito Pöysti 1956 TuUS 2:57.48 50m
80 4 Håkan Quist 1961 VÄSTERÅS 2:59.18 50m
283 5 Timo Teponoja 1955 Cetus 3:01.34 50m
286 6 Antero Elovaara 1959 Cetus 3:02.84 50m
Event 21, 200m Vapaauinti Miehet Final 8 (15)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
18.08
77 1 Eric Brandelius 1949 VÄSTERÅS 2:55.10 50m
125 2 Sami-Petteri Pitkänen 1975 HSS 2:54.30 50m
681 3 Remi Spilliaert 1958 Ægir 2:50.00 50m
510 4 Heikki Koskela 1968 OU 2:50.70 50m
344 5 Matti Kurki 1975 LaKa 2:54.65 50m
430 6 Timo Piispanen 1968 HäUS 2:56.70 50m
Event 21, 200m Vapaauinti Miehet Final 9 (15)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
18.11
683 1 Birgir Gíslason 1966  Brei 2:49.00 50m
455 2 Janne Moilanen 1977 S.C.P. 2:46.81 50m
602 3 Janne Alanne 1970 Vanders 2:44.36 50m
682 4 Guðmundur Björnsson 1975  Brei 2:44.41 50m
357 5 Markku Makkonen 1948 SUS 2:47.52 50m
7 6 Mikael Svahn 1967 ESKILSTUNA 2:49.30 50m
Event 21, 200m Vapaauinti Miehet Final 10 (15)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
18.14
696 1 Pedro Miguel Magalhaes 1988 Ginásio Santo Tirso 2:38.91 50m
628 2 Aarne Hakanen 1977 STR 2:37.19 50m
591 3 Jukka Lehtola 1968 UI 2:36.32 50m
65 4 Carl Magnus Helin 1976 LIDINGÖ SK 2:36.34 50m
8 5 Magnus Svensson 1962 ESKILSTUNA 2:37.75 50m
281 6 Marko Lysmä 1965 Cetus 2:40.39 50m
Event 21, 200m Vapaauinti Miehet Final 11 (15)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
18.17
421 1 Mauri Kanto 1963 KaKa 2:36.13 50m
67 2 Ulf Gabrielsson 1948 SK NEPTUN 2:33.16 50m
10 3 Robert Jakubek 1959 HS 2:28.33 50m
782 4 Aleksandr KRÕLOV 1962 Meisteruju 2:29.25 50m
279 5 Simo-Pekka Torsti 1960 Cetus 2:34.85 50m
454 6 Markku Viitala 1963 S.C.P. 2:36.26 50m
Event 21, 200m Vapaauinti Miehet Final 12 (15)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
18.20
327 1 Matti Hurula 1961 KuUS 2:28.18 50m
503 2 Esa Päätalo 1965 OU 2:25.95 50m
554 3 Markku Ahonen 1981 UPOT 2:24.19 50m
537 4 Markus Salmela 1983 GP 2:25.00 50m
301 5 Aki Kattelus 1972 Cetus 2:26.34 50m
711 6 Sergey Frolov 1964 Neva Stars 2:28.25 50m
Event 21, 200m Vapaauinti Miehet Final 13 (15)
ID
Lane
Name
Born
Club
18.22
Entry time
Pool
Start:
688 1 Elvar Níelsson 1974  Brei 2:23.00 50m
24 2 Dan Ole Johansen 1960 VATCPH-STT 2:20.30 50m
489 3 Jani-Petteri Puustinen 1979 AUi 2:17.52 50m
68 4 Ola Selvrenius 1966 SK NEPTUN 2:18.34 50m
297 5 Ville Alopaeus 1971 Cetus 2:21.70 50m
633 6 Federico Barbano 1989 STR 2:23.02 50m
Event 21, 200m Vapaauinti Miehet Final 14 (15)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
18.25
741 1 Magne Klementsen 1961 Stord 2:17.30 50m
580 2 Tommi Kähkönen 1970 Speedo 2:16.80 50m
48 3 Søren Mikkelsen 1991 LYSENG 2:15.07 50m
375 4 Niko Rantala 1973 SWIM 2:16.59 50m
272 5 Aki Jormanainen 1977 Cetus 2:16.87 50m
649 6 Stefan Behring 1974 SS04 2:17.34 50m
Event 21, 200m Vapaauinti Miehet Final 15 (15)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
18.27
3 1 Gustaf Toll 1985 DANDERYD 2:10.13 50m
51 2 Rasmus Jørgensen 1989 TRITON B 2:08.05 50m
735 3 Håkan Skaarud  Karlsen 1979 Oslo IL 2:03.74 50m
736 4 Knut Ivan  Rasmunssen 1978 Oslo IL 2:08.00 50m
698 5 Johan Bergendorff 1978 GLADSAXE 2:09.90 50m
738 6 Geir Inge Rimmereide 1970 Stord 2:15.00 50m
2019-10-26 16.11.58 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vanders

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner