2024-06-18   14:52:13
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Open Nordic Masters 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Lauantai-ilta

Document
Start list
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019
Event 23, 100m Perhosuinti Miehet
Final 1 (8)
ID
Lane
Name
Born
Club
18.58
Entry time
Pool
Start:
1 50m
177 2 Topi Könkö 1992 JUK 50m
669 3 Lembit Laht 1949 Meisteruju 1:45.66 50m
504 4 Pekka Siltanen 1949 OU 1:49.18 50m
402 5 Kaj Fred 1956 VUS-VSS 50m
6 50m
Event 23, 100m Perhosuinti Miehet Final 2 (8)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.00
284 1 Lauri Malk 1937 Cetus 1:37.21 50m
268 2 Eero Elovaara 1956 Cetus 1:31.51 50m
549 3 Eero Judin 1981 ORCA 1:30.01 50m
602 4 Janne Alanne 1970 Vanders 1:31.06 50m
110 5 Juho Massinen 1960 HSS 1:36.33 50m
703 6 Oleg Tkachenko 1941 Neva Stars 1:37.33 50m
Event 23, 100m Perhosuinti Miehet Final 3 (8)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.01
65 1 Carl Magnus Helin 1976 LIDINGÖ SK 1:21.01 50m
734 2 Svein Erik Nymo 1959 Oslo IL 1:20.50 50m
478 3 Mauri Elokoski 1989 Ui-Va 1:19.40 50m
2 4 Henrik Bodén 1959 DANDERYD 1:19.45 50m
603 5 Jun Kojima 1971 Vanders 1:20.76 50m
69 6 Paul Westerberg 1961 NKK 1:23.13 50m
Event 23, 100m Perhosuinti Miehet Final 4 (8)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.03
9 1 Bo Almqvist 1958 HS 1:18.44 50m
559 2 Kari Koivisto 1969 Hydra 1:16.81 50m
208 3 Juha Viitanen 1967 SiWa 1:13.86 50m
6 4 Henrik Roos 1964 ESKILSTUNA 1:13.97 50m
116 5 Mika Meller 1967 HSS 1:17.37 50m
708 6 Maksim Lokhonia 1961 Neva Stars 1:19.20 50m
Event 23, 100m Perhosuinti Miehet Final 5 (8)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.05
407 1 Petter Karjaluoto 1984 VUS-VSS 1:12.01 50m
772 2 Pekka Koskinen 1978 HyUS 1:11.90 50m
740 3 Pål Helland 1972 Stord 1:10.00 50m
572 4 Petri Heikkilä 1960 Speedo 1:10.60 50m
741 5 Magne Klementsen 1961 Stord 1:11.90 50m
530 6 Arto Katajamäki 1972 HAHE 1:13.28 50m
Event 23, 100m Perhosuinti Miehet Final 6 (8)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.06
289 1 Aki Inkilä 1977 Cetus 1:09.51 50m
576 2 Jaakko Heimo 1968 Speedo 1:08.56 50m
51 3 Rasmus Jørgensen 1989 TRITON B 1:07.42 50m
287 4 Paavo Miettinen 1977 Cetus 1:08.23 50m
31 5 Bernhard Auner 1965 Salzburger 1:08.58 50m
90 6 Johan Carlén 1976 TÄBY SIM 1:10.00 50m
Event 23, 100m Perhosuinti Miehet Final 7 (8)
ID
Lane
Name
Born
Club
19.08
Entry time
Pool
Start:
595 1 Ville Lindfors 1976 Vanders 1:06.06 50m
739 2 Jan Kåre  Fjeldstad 1969 Stord 1:06.00 50m
701 3 Anders Kilen 1975 GLADSAXE 1:05.00 50m
536 4 Jouni Leimukoski 1979 Octopus 1:05.54 50m
700 5 Sebastian Svrsek 1992 GLADSAXE 1:06.00 50m
489 6 Jani-Petteri Puustinen 1979 AUi 1:07.40 50m
Event 23, 100m Perhosuinti Miehet Final 8 (8)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.09
66 1 Håkan Agnell 1970 SK NEPTUN 1:04.61 50m
715 2 Konstatin Bogdanov 1981 Neva Stars 1:03.00 50m
399 3 Nico Palotie 1992 VUS-VSS 59.57 50m
548 4 Juan Sebastian  Thoret Salazar 1981 ORCA 1:02.73 50m
265 5 Michael Smee 1980 Cetus 1:03.44 50m
699 6 Mark Vogel 1970 GLADSAXE 1:04.90 50m
2019-10-26 16.12.00 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vanders

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner