2024-06-24   11:51:47
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Open Nordic Masters 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Lauantai-ilta

Document
Start list
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019
Event 24, 50m Selkäuinti Naiset
Final 1 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
19.10
Entry time
Pool
Start:
1 50m
464 2 Kaisa Härkönen 1988 S.C.P. 50m
122 3 Salla Valtari 1985 HSS 50m
109 4 Vivi Brooke 1989 HSS 50m
5 50m
6 50m
Event 24, 50m Selkäuinti Naiset Final 2 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.11
490 1 Anu Tolvanen 1982 AUi 50m
219 2 Eveliina Puustjärvi 1985 SiWa 50m
365 3 Anna Maija Pyrrö 1941 SWIM 59.27 50m
727 4 Anna Sohlberg 1974 GÖTEBORG 1:04.00 50m
247 5 Johanna Salmela 1976 TuUS 50m
6 50m
Event 24, 50m Selkäuinti Naiset Final 3 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.12
691 1 Guðmunda Ólöf Jónasdóttir 1949 UMS Borgarfjarðar 57.49 50m
336 2 Minna Männikkö 1989 KuUS 55.53 50m
566 3 Raija Sandelin 1960 Nereus 54.34 50m
25 4 Berit Marx Pedersen 1950 VATCPH-STT 55.10 50m
568 5 Heli Paalosalo 1938 Nereus 56.08 50m
731 6 Ida Stjernkvist 1977 GÖTEBORG 58.65 50m
Event 24, 50m Selkäuinti Naiset Final 4 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.14
614 1 Tiina Kämäräinen 1978 NU 53.71 50m
377 2 Minna Kokko 1977 SWIM 52.38 50m
97 3 Tuija Lönnrot 1964 HSS 51.90 50m
35 4 Margit Sams 1948 Salzburger 51.90 50m
659 5 Viive NÕU 1948 Meisteruju 53.14 50m
34 6 Ute Remenyi 1939 Salzburger 54.21 50m
Event 24, 50m Selkäuinti Naiset Final 5 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.15
93 1 Caroline Magnusson 1956 TÄBY SIM 49.45 50m
372 2 Anu Lajunen 1966 SWIM 48.22 50m
752 3 Bente Getz Sollie 1963 BOM 46.04 50m
565 4 Kirsti Kanerva 1952 Nereus 48.06 50m
485 5 Sirpa Visakoski 1952 AUi 48.60 50m
522 6 Heli Karhunen 1985 KemPy 50.33 50m
Event 24, 50m Selkäuinti Naiset Final 6 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.16
443 1 Anne-Marja Hammar 1958 S.C.P. 44.24 50m
670 2 Margarita Berezevskaja 1968 Meisteruju 44.00 50m
1 3 Eva Berglund-Lindbäck 1955 DANDERYD 43.27 50m
661 4 Riina OTS 1964 Meisteruju 43.56 50m
374 5 Sarri Sipilä 1977 SWIM 44.17 50m
687 6 Margrét J. Magnúsdóttir 1971  Brei 45.00 50m
Event 24, 50m Selkäuinti Naiset Final 7 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
19.17
Entry time
Pool
Start:
520 1 Johanna Rahko 1983 KemPy 42.30 50m
737 2 Christel Hollund 1979 Stord 42.00 50m
677 3 Lóa Birna Birgisdóttir 1972 Ægir 40.80 50m
459 4 Leena Rasinaho 1965 S.C.P. 41.19 50m
623 5 Terhi Heikkilä 1974 Plaani 42.08 50m
210 6 Mia Löija 1972 SiWa 42.73 50m
Event 24, 50m Selkäuinti Naiset Final 8 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.18
92 1 Christina Lorenzen 1958 TÄBY SIM 40.64 50m
507 2 Tiia Kujala 1968 OU 39.73 50m
728 3 Sara Persson 1983 GÖTEBORG 39.43 50m
729 4 Amanda Akander 1988 GÖTEBORG 39.61 50m
495 5 Anna Karjalainen 1994 OuLo 39.98 50m
640 6 Bodil Karlsson 1965 ÅSF 40.76 50m
Event 24, 50m Selkäuinti Naiset Final 9 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.19
16 1 Cecilia Maunsbach 1964 Sigma Swim 38.78 50m
46 2 Ieva Trizna 1971 Asker SK 38.28 50m
86 3 Margit Ohlsson 1945 SPIF SF 38.05 50m
15 4 Tilde Juul 1974 Sigma Swim 38.26 50m
180 5 Pirkko Hankonen 1963 JUK 38.63 50m
498 6 Asta Viuhkola 1980 OuLo 38.84 50m
Event 24, 50m Selkäuinti Naiset Final 10 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.20
653 1 Kristiina Arusoo 1979 Meisteruju 37.59 50m
648 2 Karin Axelsson 1970 SS04 36.91 50m
280 3 Johanna Kara 1965 Cetus 36.54 50m
717 4 Olga Susloparova 1974 43 Region 36.70 50m
351 5 Sanna Soininen 1973 BraUi 37.26 50m
182 6 Tiina Lehtonen 1983 JUK 37.81 50m
Event 24, 50m Selkäuinti Naiset Final 11 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.21
487 1 Maria Muukkonen 1986 AUi 36.05 50m
328 2 Ulla Hurula 1965 KuUS 35.74 50m
49 3 Susanne Metzsch 1968 H2Odense 35.22 50m
81 4 Ella Wessén 1982 VÄSTERÅS 35.41 50m
114 5 Anu Ilander 1968 HSS 35.86 50m
644 6 Agnes Larsson 1991 SS04 36.47 50m
Event 24, 50m Selkäuinti Naiset Final 12 (12)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.21
62 1 Maria Norberg 1963 KSLS 34.30 50m
75 2 Hanna Wengrud 1984 VÄSTERÅS 32.34 50m
476 3 Raakel Luoto 1975 ÅSK 30.11 50m
486 4 Mari Ääri 1980 AUi 32.24 50m
71 5 Anna Hammar 1968 SALTSJÖB 32.82 50m
449 6 Elisa Vilhunen 1988 S.C.P. 34.75 50m
2019-10-26 16.12.01 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vanders

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner