2024-06-21   08:36:42
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Open Nordic Masters 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Lauantai-ilta

Document
Start list
Open Nordic Masters 2019
Place: Organizer: Vanders
Pool: 50m Competition Date: Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet
Final 1 (14)
ID
Lane
Name
Born
Club
19.22
Entry time
Pool
Start:
422 1 Sauli Uusi-Kokko 1933 KaKa 2:15.28 50m
107 2 Samuel Brooke 1993 HSS 50m
544 3 Martti Näsäkkälä 1978 ORCA 50m
349 4 Markku Mäki-Hokkonen 1970 LrU 50m
563 5 Juho Uusitorppa 1994 Nereus 50m
6 50m
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet Final 2 (14)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.23
291 1 Pentti Keränen 1935 Cetus 50m
271 2 Matti Väätänen 1947 Cetus 1:03.21 50m
448 3 Rafik Neuman 1948 S.C.P. 55.21 50m
270 4 Martti Lahti 1937 Cetus 57.50 50m
5 50m
779 6 Jarkko Mikkola 1969 HyUS 50m
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet Final 3 (14)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.26
275 1 Asko Saarinen 1942 Cetus 51.24 50m
518 2 Heikki Posio 1963 KemPy 48.97 50m
104 3 Klaus Bremer 1938 HSS 47.69 50m
332 4 Juha Kainulainen 1954 KuUS 48.41 50m
118 5 Ralf Sund 1955 HSS 49.48 50m
127 6 Kari Walden 1941 HSS 51.54 50m
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet Final 4 (14)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.27
400 1 Heikki Räsänen 1951 VUS-VSS 46.97 50m
373 2 Esa Mangeloja 1968 SWIM 45.79 50m
504 3 Pekka Siltanen 1949 OU 44.71 50m
65 4 Carl Magnus Helin 1976 LIDINGÖ SK 44.98 50m
191 5 Mauri Ekholm 1943 RiUS 46.33 50m
451 6 Tommi Halima 1973 S.C.P. 47.09 50m
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet Final 5 (14)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.28
76 1 Lars Ekdahl 1954 VÄSTERÅS 44.07 50m
770 2 Harri Koski 1957 HyUS 43.11 50m
605 3 Vesa Routarinne 1959 Vanders 41.90 50m
296 4 Sami Uitti 1971 Cetus 42.30 50m
335 5 Mika Forsell 1970 KuUS 43.84 50m
360 6 Heikki Pykäläinen 1952 SWIM 44.33 50m
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet Final 6 (14)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.29
367 1 Ilkka Keskinen 1952 SWIM 41.22 50m
761 2 Jens Halgreen 1954 HERLEV 41.03 50m
631 3 Saku Ailanen 1975 STR 40.27 50m
508 4 Miikka Mattila 1977 OU 40.77 50m
516 5 Lauri Multanen 1959 TorUS 41.05 50m
458 6 Jukka Tihinen 1956 S.C.P. 41.55 50m
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet Final 7 (14)
ID
Lane
Name
Born
Club
19.30
Entry time
Pool
Start:
7 1 Mikael Svahn 1967 ESKILSTUNA 38.54 50m
531 2 Jussi Kanste 1966 HAHE 38.02 50m
804 3 Alexander Mills 1951 Hamar 37.90 50m
301 4 Aki Kattelus 1972 Cetus 38.00 50m
783 5 Peep KESKÜLA 1954 Meisteruju 38.16 50m
9 6 Bo Almqvist 1958 HS 39.31 50m
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet Final 8 (14)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.31
12 1 Mats Örth 1955 HS 37.45 50m
334 2 Matias Murole 1971 KuUS 37.39 50m
249 3 Jyrki Ikonen 1964 TuUS 37.24 50m
352 4 Ensio Vatanen 1964 BraUi 37.28 50m
371 5 Jukka Pellinen 1967 SWIM 37.44 50m
398 6 Hannu Kuokkanen 1948 VUS-VSS 37.69 50m
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet Final 9 (14)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.31
67 1 Ulf Gabrielsson 1948 SK NEPTUN 37.20 50m
216 2 Vili Nykänen 1981 SiWa 36.54 50m
740 3 Pål Helland 1972 Stord 36.00 50m
457 4 Mikko Viitala 1962 S.C.P. 36.17 50m
28 5 Pär Angerfelt 1973 TYRESÖ SS 37.00 50m
730 6 Glen Bengsson 1949 GÖTEBORG 37.21 50m
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet Final 10 (14)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.32
10 1 Robert Jakubek 1959 HS 35.75 50m
250 2 Veijo Tolonen 1967 TuUS 35.12 50m
746 3 Rolf Skeide 1957 Kristiansund Svømmek 34.90 50m
403 4 Kai Mustonen 1966 VUS-VSS 35.06 50m
447 5 Lauri Heikkilä 1964 S.C.P. 35.16 50m
346 6 Kai-Asser Skog 1966 LrU 35.82 50m
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet Final 11 (14)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.33
738 1 Geir Inge Rimmereide 1970 Stord 34.00 50m
263 2 Valtteri Rahkonen 1975 Cetus 33.49 50m
272 3 Aki Jormanainen 1977 Cetus 33.06 50m
453 4 Pasi Rönkkö 1970 S.C.P. 33.46 50m
452 5 Ville-Matti Erkintalo 1982 S.C.P. 33.91 50m
463 6 Erno Leppänen 1985 S.C.P. 34.83 50m
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet Final 12 (14)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.34
3 1 Gustaf Toll 1985 DANDERYD 32.73 50m
4 2 Andreas Welander 1985 DANDERYD 32.50 50m
255 3 Johan Engström 1975 TuUS 31.93 50m
119 4 Jon Berndtsson 1976 HSS 32.37 50m
739 5 Jan Kåre  Fjeldstad 1969 Stord 32.50 50m
593 6 Juha Iivonen 1959 UI 33.01 50m
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet Final 13 (14)
ID
Lane
Name
Born
Club
19.35
Entry time
Pool
Start:
52 1 Emil Møhl 1994 TRITON B 31.77 50m
596 2 Mikko Arponen 1980 Vanders 31.60 50m
694 3 Ilja Kolesnikovs 1982 Rezeknes p 31.00 50m
51 4 Rasmus Jørgensen 1989 TRITON B 31.51 50m
573 5 Mikko Soini 1972 Speedo 31.60 50m
56 6 Emil Andersen 1992 TRITON B 31.79 50m
Event 25, 50m Selkäuinti Miehet Final 14 (14)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
19.36
392 1 Kaleva Latvala 1984 KUS-GSS 30.34 50m
298 2 Ville-Mikko Korkka 1980 Cetus 29.93 50m
480 3 Lauri Pilpola 1993 AUi 28.77 50m
699 4 Mark Vogel 1970 GLADSAXE 29.10 50m
442 5 Lasse Parkkamäki 1991 S.C.P. 30.27 50m
347 6 Juha Silventoinen 1993 LrU 30.64 50m
2019-10-26 16.12.02 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vanders

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner