Program för Sum-Sim riksfinal 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 8 december 2019 kl. 16:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 100m fjärilsim flickor 15-16
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Star Audio |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-16 |
59.16 |
|
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
Eriksdalsbadet |
SWE |
2018-12-16 |
|
|
FM: Edith Jernstedt (2002) 59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1551 |
1 |
|
Clara Sjöstedt |
2003 |
MASS |
1:06.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
2 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
ESKILSTUNA |
1:05.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
3 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
FALUN |
1:05.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
891 |
4 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
SÖDERTÖRN |
1:05.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1680 |
5 |
|
Karin Widerberg |
2003 |
SK LAXEN |
1:05.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2149 |
6 |
|
Tea Winblad |
2004 |
MKK |
1:05.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1600 |
7 |
|
Tindra Aminoff |
2003 |
ELFSBORG |
1:06.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1956 |
8 |
|
Emelie Ek-Värn |
2004 |
LANDSKRONA |
1:06.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 100m fjärilsim flickor 15-16 |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1106 |
1 |
|
Cornelia Johansson |
2003 |
JÖNKÖPING |
1:05.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
958 |
2 |
|
Jennie Ewerbring |
2003 |
TÄBY SIM |
1:05.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
842 |
3 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
1:04.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1199 |
4 |
|
Thilde Smedbäck |
2004 |
LASS |
1:04.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1766 |
5 |
|
Angelina Agrell |
2003 |
HS |
1:04.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
6 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
FALUN |
1:04.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2015 |
7 |
|
Emma Ragnarsson |
2004 |
S 71 |
1:05.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1770 |
8 |
|
Elsa Andersson |
2004 |
HS |
1:05.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 100m fjärilsim flickor 15-16 |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1190 |
1 |
|
Vera Karlsson |
2003 |
LASS |
1:04.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2299 |
2 |
|
Clara Steen |
2003 |
SJÖBO SS |
1:03.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2135 |
3 |
|
Kristina Orban |
2004 |
MKK |
1:02.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1099 |
4 |
|
Annie Hegmegi |
2003 |
JÖNKÖPING |
1:01.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
5 |
|
Ebba Hann |
2004 |
SK ÄGIR |
1:02.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1725 |
6 |
|
Trine Forss |
2003 |
SKÖVDE SS |
1:03.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
507 |
7 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
VÄSTERÅS |
1:03.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1054 |
8 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
VÄSBY SS |
1:04.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-08 12:32:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|