Ohjelma Norrländska Mästerskapen 2019, kortbana
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrländska mästerskapen 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Härnösands Simhall |
Arrangör: |
Härnösands Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 dec 2019 till den 15 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
400m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
170 |
|
Henrik Lidström |
Umeå Simsällskap |
2003 |
AP0303 |
25m |
4:18.29 |
|
|
|
|
|
2 |
153 |
|
Felix Bengs Stattin |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AD4702 |
25m |
4:19.00 |
|
|
|
|
|
3 |
228 |
|
Simon Lundgren |
Simklubben Ägir |
2001 |
AL0501 |
25m |
4:20.87 |
|
|
|
|
|
4 |
234 |
|
Viktor Svärd |
Simklubben Ägir |
2005 |
AC8305 |
25m |
4:26.42 |
|
|
|
|
|
5 |
66 |
|
Mattias Gillgren |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AR0303 |
25m |
4:34.26 |
|
|
|
|
|
6 |
235 |
|
Roine Epäilys |
Simklubben Ägir |
2003 |
AR3103 |
25m |
4:37.38 |
|
|
|
|
|
7 |
173 |
|
Robin Andersson |
Umeå Simsällskap |
2003 |
AP5503 |
25m |
4:46.17 |
|
|
|
|
|
8 |
62 |
|
Anton Hansson |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AO7103 |
25m |
4:46.41 |
|
|
|
|
|
9 |
99 |
|
William Lundmark |
Skellefteå Simklubb |
2004 |
AA7704 |
25m |
4:46.54 |
|
|
|
|
|
10 |
178 |
|
Jakob Nyström |
Umeå Simsällskap |
2003 |
AU0103 |
25m |
4:48.97 |
|
|
|
|
|
11 |
238 |
|
Jakob Flykt |
Simklubben Ägir |
2002 |
AV9702 |
50m |
4:55.17 |
|
|
|
|
|
12 |
248 |
|
Ante Kristensson |
Simklubben Ägir |
2005 |
AO0105 |
25m |
4:55.65 |
|
|
|
|
|
13 |
136 |
|
Lukas Nilsson |
Söderhamns Simsällskap |
2006 |
AH4506 |
25m |
5:00.42 |
|
|
|
|
|
14 |
253 |
|
Albin Svärd |
Simklubben Ägir |
2007 |
AF4307 |
25m |
5:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-15 07:37:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|