2019-12-08   15:30:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Höstsimiaden 2019, VSSF (Skövde)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
1 200m Medley Fl 12
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 127 Tova Axelsson Simklubben S02 2007 AY5807 25m 2:44.15
2 67 Gilma Janesjö Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP5207 25m 2:45.07
3 151 Ines Pereira Garcia Skövde Simsällskap 2007 BL8007 25m 2:45.85
4 15 Livia Ek Göteborg Sim 2007 BF1807 25m 3:09.10
5 141 Isabelle Gereonsson Skövde Simsällskap 2007 AA8407 25m 3:13.42
6 70 Beatrice Stefanescu Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP3607 25m 3:19.28
7 71 Nina Ljunggren Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AU9207 25m 3:21.03
8 43 Karin Palming Göteborg Sim 25m 3:22.69
2007 BN7607
9 10 Sofia Tikotska Göteborg Sim 25m 3:24.86
2007 AZ6207
10 145 Stella Andersson Skövde Simsällskap 50m 3:37.14
2007 AO5607
11 174 Elin Lindblom Varabygdens Simsällskap 25m 3:38.41
2007 AS7207
12 9 Elin  Johannesson Göteborg Sim 25m 3:39.64
2007 AX3607
13 158 Emma Wikberg Trollhättans Simsällskap 50m 3:41.14
2007 AN2207
14 69 Linnéa Ottosson Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 3:56.65
2007 AP3407
15 78 Andrea Tapper Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 BA0807 25m
16 89 Ella Muthas Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 BE4807 25m
17 79 Lovisa Tapper Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 BA1807 25m
18 84 Nailia Rose Åslin Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m
2007 BC5207
19 143 Emilia Höglund Skövde Simsällskap 2007 AD5807 25m
2019-11-30 13:43:47 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Startlista
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
2 200m Medley Po 12
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 68 Tom Larsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AG9307 25m 2:59.68
2 12 Jakub Bober Göteborg Sim 2007 AM2907 25m 3:13.66
3 131 Walter Jerling Simklubben S02 2007 AP6507 25m 3:17.27
4 124 Mio Hernandez Simklubben S02 2007 AK3507 25m 3:17.36
5 92 Algot Finnäs Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP7307 25m 3:21.36
6 179 Andreas Caspersen Simklubben Alingsås 2007 AD0707 50m 3:22.36
7 149 Leo Partanen Skövde Simsällskap 2007 AI1707 50m 3:23.67
8 73 Vinston Åsén Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AJ9907 25m 3:30.25
9 65 Gustaf Dalqvist Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 3:30.67
2007 AG1307
10 64 Erik Bailey Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AG2307 50m 3:35.62
11 76 Anton Holmgren Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AK4307 50m 3:46.28
12 8 Viktor  de Jonge Göteborg Sim 2007 AK1507 25m
13 157 Ludvig Brax Trollhättans Simsällskap 2007 AF3107 25m
14 7 Robin Mohammadi Göteborg Sim 2007 AC3907 25m
15 11 Calvin Lindén Göteborg Sim 2007 AL7707 25m
16 160 Pascal To Trollhättans Simsällskap 2007 AK2107 25m
17 164 Theo Nordin Trollhättans Simsällskap 2007 AL1907 25m
2019-11-30 13:43:48 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Startlista
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
3 50m Ryggsim Fl 10, 9 oy
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 181 Ronja Kylen Simklubben Alingsås 2009 AB5409 25m 40.30
2 162 Regina Zana Trollhättans Simsällskap 2010 AA9810 25m 46.24
3 184 Ida Berlin Simklubben Alingsås 2009 AL2809 25m 47.52
4 176 Jill Larsson Varabygdens Simsällskap 2009 AM6009 25m 48.64
5 87 Linnea Dicander Mölndals Allmänna
Simsällskap
2009 AH8409 25m 49.10
6 29 Nicole Caira Saand Göteborg Sim 2009 AQ2809 25m 51.74
7 103 Alva Finnäs Mölndals Allmänna
Simsällskap
2009 AQ3209 25m 52.22
8 88 Celia Höglund Mölndals Allmänna
Simsällskap
2010 AC4410 50m 53.04
9 110 Lyra Morate Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m 55.28
2010 AJ9610
10 41 Lovisa Modin Göteborg Sim 2009 AS9409 25m 57.68
11 60 Alice Ståhl Mölndals Allmänna
Simsällskap
2011 25m
12 59 Meja Westerlund Mölndals Allmänna
Simsällskap
2009 25m
13 104 Disa Gunnerling Mölndals Allmänna
Simsällskap
2010 AH9410 25m
14 4 Nelly Zetterdahl Alingsås SLS 25m
2010 AJ6410
15 61 Lily Smith Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m
2010
16 102 Julia Caple Mölndals Allmänna
Simsällskap
2010 AH9210 25m
17 129 Julia Holmqvist Simklubben S02 2011 AA2611 25m
18 106 Karin Ek Mölndals Allmänna
Simsällskap
2011 AD2411 25m
19 85 Elin Asserståhl Mölndals Allmänna
Simsällskap
2010 AC3210 25m
20 154 Hilma Nordin Trollhättans Simsällskap 2009 25m
21 101 Elisabeth Anderson Brown Mölndals Allmänna
Simsällskap
2010 AH9010 25m
2019-11-30 13:43:48 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Startlista
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
4 50m Ryggsim Po 10, 9 oy
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 52 Björn Johansson Lidköpings Gymnastik o SS 2009 AA7309 25m 38.99
2 144 Max Schimmel Skövde Simsällskap 2009 AA0309 25m 40.38
3 18 Christopher Calek Göteborg Sim 2009 AF6109 25m 40.47
4 14 Hannes Aminoff Göteborg Sim 2009 AE4109 25m 41.57
5 96 Isak Tullberg Ledel Mölndals Allmänna
Simsällskap
2009 AH3709 25m 41.91
6 13 Alexander Ahlin Göteborg Sim 2009 AC5709 25m 42.97
7 130 Mio Pettersson Simklubben S02 2009 AE6709 25m 43.69
8 19 Jakob Högstedt Göteborg Sim 2009 AF7309 25m 44.81
9 185 Jonathan Hellberg Simklubben Alingsås 2009 AJ6909 25m 46.99
10 159 Viktor Särkiniemi Carlsson Trollhättans Simsällskap 2009 AA7509 25m 51.15
11 36 Hugo Chauhan Göteborg Sim 2010 AF0510 25m 51.21
12 189 Hugo Liu Göteborg Sim 2009 AL1909 25m 55.49 EFT
13 86 Oskar Hedeback Mölndals Allmänna
Simsällskap
2009 AD9509 25m 55.61
14 105 Hugo Bergelin Mölndals Allmänna
Simsällskap
2009 AK2109 25m 58.78
15 33 Erik Lagerström Göteborg Sim 25m 59.80
2009 AJ6109
16 34 Kevin Tian Göteborg Sim 25m 1:02.49
2009 AJ6309
17 58 Alexander Neuman Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m
2009
18 91 Axel Odbom Mölndals Allmänna
Simsällskap
2009 AE8509 25m
19 57 Elliot Lennerås Mölndals Allmänna
Simsällskap
2009 25m
20 155 Anton Mattsson Trollhättans Simsällskap 2009 25m
21 56 Oskar Axelsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2010 25m
22 42 Gustav Steen Göteborg Sim 2009 AL2109 25m
2019-11-30 13:43:49 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Startlista
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
5 100m Ryggsim Fl 12, 11
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 127 Tova Axelsson Simklubben S02 2007 AY5807 25m 1:15.60
2 151 Ines Pereira Garcia Skövde Simsällskap 2007 BL8007 25m 1:17.35
3 122 Elsa Jelvestam Petersson Simklubben S02 2007 AM0207 25m 1:20.79
4 67 Gilma Janesjö Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP5207 25m 1:23.56
5 158 Emma Wikberg Trollhättans Simsällskap 2007 AN2207 25m 1:24.71
6 15 Livia Ek Göteborg Sim 2007 BF1807 25m 1:24.81
7 142 Kerstin Landahl Skövde Simsällskap 2008 AA3608 25m 1:24.99
8 128 Louise Ahlstedt Simklubben S02 2008 AR7208 25m 1:26.47
9 141 Isabelle Gereonsson Skövde Simsällskap 2007 AA8407 25m 1:28.99
10 145 Stella Andersson Skövde Simsällskap 2007 AO5607 25m 1:30.12
11 71 Nina Ljunggren Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AU9207 25m 1:31.17
12 143 Emilia Höglund Skövde Simsällskap 2007 AD5807 25m 1:32.99
13 161 Szofia Zana Trollhättans Simsällskap 2008 AL8408 50m 1:33.97
14 178 Alma Haknert Simklubben Alingsås 2007 AH1807 25m 1:34.55
15 9 Elin  Johannesson Göteborg Sim 2007 AX3607 50m 1:35.44
16 10 Sofia Tikotska Göteborg Sim 2007 AZ6207 25m 1:35.91
17 132 Alice Wickberg Simklubben S02 2007 BI2807 25m 1:36.68
18 126 Selma Holmqvist Simklubben S02 2007 AX2807 25m 1:37.25
19 66 Elin Hillström Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP6207 25m 1:38.47
20 147 Tilda Helgesson Skövde Simsällskap 25m 1:39.08
2007 AS9407
21 69 Linnéa Ottosson Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m 1:39.44
2007 AP3407
22 174 Elin Lindblom Varabygdens Simsällskap 2007 AS7207 25m 1:40.47
23 148 Saga jukic Skövde Simsällskap 2008 AH1608 25m 1:40.68
24 70 Beatrice Stefanescu Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP3607 25m 1:41.10
25 51 Josefin Larsson Lidköpings Gymnastik o SS 2008 AD5208 25m 1:42.83
26 20 Isabelle Keen Göteborg Sim 2008 AY2008 25m 1:42.92
27 84 Nailia Rose Åslin Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 BC5207 25m 1:45.35
28 81 Lily Burenius Mölndals Allmänna
Simsällskap
2008 AP6608 50m 1:46.27
29 23 Julia Holle Granat Göteborg Sim 2008 BL3007 50m 1:47.04
30 82 Emilia Söderström Mölndals Allmänna
Simsällskap
2008 AP5808 50m 1:48.49
31 89 Ella Muthas Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 BE4807 25m 1:49.27
32 72 Livia Kaipiainen Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AU5207 50m 1:52.40
33 74 Marta Apel Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AX6207 50m 1:52.89
34 123 Medina Abdullah Simklubben S02 2007 AX2607 25m 1:52.91
35 27 Sophie Blomqvist Göteborg Sim 2008 BC1808 50m 1:54.19
36 182 Olivia Ljungström Simklubben Alingsås 2008 AH3408 50m 1:56.16
37 188 Mira Groeger Göteborg Sim 2007 BN3207 25m 2:00.43 EFT
38 24 Evelina Berlin Göteborg Sim 2008 BB5808 50m 2:01.39
39 28 Majken Lidman Göteborg Sim 2008 BC2008 50m 2:02.27
40 95 Anna Hall Mölndals Allmänna
Simsällskap
2008 AZ5008 25m
41 80 Elin Friman Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 BB6607 25m
42 166 Elvira Wennersten Trollhättans Simsällskap 2008 BD2008 25m
43 99 Trinity Nordenlilja Mölndals Allmänna
Simsällskap
2008 BA4208 25m
44 30 Julie Capkova Göteborg Sim 25m
2008 BC5608
45 75 Annie Alsterstad Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m
2008 AK3808
46 83 Linn Bravert Mölndals Allmänna
Simsällskap
2008 AP9608 25m
47 108 Lin Smith Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 BM9607 25m
48 21 Kerstin Saalman Göteborg Sim 2008 BA3408 25m
49 165 Maja Dalek Trollhättans Simsällskap 2008 AW3208 25m
50 26 Julia Blomqvist Göteborg Sim 2008 BC1608 25m
51 38 Amanda Ekström Göteborg Sim 2008 BE8408 25m
52 167 Maja Movitz Trollhättans Simsällskap 2008 BG3408 25m
53 43 Karin Palming Göteborg Sim 2007 BN7607 25m
54 107 Rut Wixström Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 BM9407 25m
55 94 Olivia Ståhl Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m
2008 AY2208
56 62 Julia Skogsberg Mölndals Allmänna
Simsällskap
2008 25m
2019-11-30 13:43:49 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Startlista
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
6 100m Ryggsim Po 12, 11
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 68 Tom Larsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AG9307 25m 1:19.28
2 11 Calvin Lindén Göteborg Sim 2007 AL7707 50m 1:24.87
3 131 Walter Jerling Simklubben S02 2007 AP6507 25m 1:26.84
4 124 Mio Hernandez Simklubben S02 2007 AK3507 25m 1:27.63
5 64 Erik Bailey Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AG2307 25m 1:29.15
6 7 Robin Mohammadi Göteborg Sim 2007 AC3907 25m 1:29.23
7 149 Leo Partanen Skövde Simsällskap 2007 AI1707 25m 1:31.36
8 92 Algot Finnäs Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP7307 25m 1:32.83
9 12 Jakub Bober Göteborg Sim 25m 1:33.23
2007 AM2907
10 146 Elias Kvarnstedt Skövde Simsällskap 25m 1:33.46
2008 AD3708
11 8 Viktor  de Jonge Göteborg Sim 50m 1:35.65
2007 AK1507
12 73 Vinston Åsén Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m 1:36.78
2007 AJ9907
13 76 Anton Holmgren Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AK4307 25m 1:37.29
14 179 Andreas Caspersen Simklubben Alingsås 2007 AD0707 25m 1:38.56
15 17 Hans Feng Göteborg Sim 2008 AK4708 50m 1:38.64
16 164 Theo Nordin Trollhättans Simsällskap 2007 AL1907 25m 1:39.06
17 180 Edvin Pettersson Simklubben Alingsås 2008 AB2908 25m 1:42.07
18 160 Pascal To Trollhättans Simsällskap 2007 AK2107 25m 1:42.89
19 65 Gustaf Dalqvist Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AG1307 25m 1:45.37
20 93 Lucas Hang Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP9307 25m 1:51.38
21 16 Oscar Heden Carlsson Göteborg Sim 2008 AK5708 50m 1:54.23
22 25 Ludvig Kulin Göteborg Sim 2007 AT1307 25m 2:01.21
23 190 Leonidas Tsoposidis Göteborg Sim 2008 AR8308 25m EFT
24 109 Felix Holmberg Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AU3707 25m
25 31 Tim Damber Göteborg Sim 2008 AP4908 25m
26 125 Arda Beybutov Simklubben S02 2008 AF7508 25m
27 39 Luksa Krstulovic Göteborg Sim 2007 AU3307 25m
28 157 Ludvig Brax Trollhättans Simsällskap 2007 AF3107 25m
29 22 Hjalmar Hoshino Göteborg Sim 2008 AT0907 25m
30 175 Victor Elfving Varabygdens Simsällskap 2008 AM1908 25m
31 37 Jakub Drobena Göteborg Sim 2008 AQ9508 25m
32 121 Christopher Dencker Simklubben S02 2007 25m
33 6 Reber Inci Göteborg Sim 2008 25m
34 98 Alexander Larsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2008 AN6708 25m
2019-11-30 13:43:49 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Startlista
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
7 50m Bröstsim Fl 10, 9 oy
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 184 Ida Berlin Simklubben Alingsås 2009 AL2809 25m 45.79
2 162 Regina Zana Trollhättans Simsällskap 2010 AA9810 25m 47.81
3 77 Hedda Byfeldt Mölndals Allmänna
Simsällskap
2009 AD9209 25m 50.67
4 181 Ronja Kylen Simklubben Alingsås 2009 AB5409 25m 52.72
5 88 Celia Höglund Mölndals Allmänna
Simsällskap
2010 AC4410 25m 54.16
6 87 Linnea Dicander Mölndals Allmänna
Simsällskap
2009 AH8409 25m 54.89
7 103 Alva Finnäs Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m 55.79
2009 AQ3209
8 29 Nicole Caira Saand Göteborg Sim 2009 AQ2809 25m 57.75
9 3 Amalia Skoglund Alingsås SLS 2009 AS7209 25m 58.72
10 183 Elsa Pettersson Simklubben Alingsås 2011 AA1611 25m 59.34
11 177 Alva Helgesson Varabygdens Simsällskap 2009 AN1409 25m 1:02.11
12 1 Matilda Johannesson Alingsås SLS 2009 25m
13 129 Julia Holmqvist Simklubben S02 2011 AA2611 25m
14 154 Hilma Nordin Trollhättans Simsällskap 2009 25m
15 101 Elisabeth Anderson Brown Mölndals Allmänna
Simsällskap
2010 AH9010 25m
16 110 Lyra Morate Mölndals Allmänna
Simsällskap
2010 AJ9610 25m
17 60 Alice Ståhl Mölndals Allmänna
Simsällskap
2011 25m
18 106 Karin Ek Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m
2011 AD2411
19 4 Nelly Zetterdahl Alingsås SLS 2010 AJ6410 25m
20 102 Julia Caple Mölndals Allmänna
Simsällskap
2010 AH9210 25m
21 59 Meja Westerlund Mölndals Allmänna
Simsällskap
2009 25m
22 85 Elin Asserståhl Mölndals Allmänna
Simsällskap
2010 AC3210 25m
23 41 Lovisa Modin Göteborg Sim 2009 AS9409 25m
2019-11-30 13:43:50 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Startlista
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
8 50m Bröstsim Po 10, 9 oy
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 144 Max Schimmel Skövde Simsällskap 2009 AA0309 25m 42.72
2 14 Hannes Aminoff Göteborg Sim 2009 AE4109 25m 44.35
3 13 Alexander Ahlin Göteborg Sim 2009 AC5709 25m 45.84
4 130 Mio Pettersson Simklubben S02 2009 AE6709 25m 47.79
5 52 Björn Johansson Lidköpings Gymnastik o SS 2009 AA7309 25m 48.19
6 19 Jakob Högstedt Göteborg Sim 2009 AF7309 25m 49.77
7 18 Christopher Calek Göteborg Sim 2009 AF6109 25m 50.07
8 159 Viktor Särkiniemi Carlsson Trollhättans Simsällskap 2009 AA7509 25m 50.98
9 189 Hugo Liu Göteborg Sim 2009 AL1909 25m 53.04 EFT
10 96 Isak Tullberg Ledel Mölndals Allmänna
Simsällskap
2009 AH3709 25m 54.06
11 42 Gustav Steen Göteborg Sim 2009 AL2109 25m 57.22
12 86 Oskar Hedeback Mölndals Allmänna
Simsällskap
2009 AD9509 25m 58.83
13 33 Erik Lagerström Göteborg Sim 2009 AJ6109 25m 59.08
14 34 Kevin Tian Göteborg Sim 2009 AJ6309 25m 1:05.29
15 105 Hugo Bergelin Mölndals Allmänna
Simsällskap
2009 AK2109 25m
16 57 Elliot Lennerås Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m EFT
2009
17 91 Axel Odbom Mölndals Allmänna
Simsällskap
2009 AE8509 25m
18 155 Anton Mattsson Trollhättans Simsällskap 2009 25m
19 36 Hugo Chauhan Göteborg Sim 2010 AF0510 25m
2019-11-30 13:43:50 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Startlista
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
9 100m Bröstsim Fl 12, 11
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 67 Gilma Janesjö Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP5207 25m 1:26.49
2 127 Tova Axelsson Simklubben S02 2007 AY5807 25m 1:26.71
3 151 Ines Pereira Garcia Skövde Simsällskap 2007 BL8007 25m 1:27.71
4 161 Szofia Zana Trollhättans Simsällskap 2008 AL8408 25m 1:31.10
5 178 Alma Haknert Simklubben Alingsås 2007 AH1807 25m 1:34.76
6 158 Emma Wikberg Trollhättans Simsällskap 2007 AN2207 25m 1:36.74
7 145 Stella Andersson Skövde Simsällskap 2007 AO5607 25m 1:37.35
8 128 Louise Ahlstedt Simklubben S02 2008 AR7208 25m 1:37.57
9 142 Kerstin Landahl Skövde Simsällskap 2008 AA3608 50m 1:37.88
10 132 Alice Wickberg Simklubben S02 2007 BI2807 25m 1:38.94
11 70 Beatrice Stefanescu Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP3607 25m 1:40.86
12 141 Isabelle Gereonsson Skövde Simsällskap 2007 AA8407 25m 1:40.87
13 10 Sofia Tikotska Göteborg Sim 2007 AZ6207 25m 1:42.49
14 143 Emilia Höglund Skövde Simsällskap 2007 AD5807 25m 1:44.44
15 15 Livia Ek Göteborg Sim 2007 BF1807 25m 1:44.92
16 9 Elin  Johannesson Göteborg Sim 2007 AX3607 25m 1:46.39
17 147 Tilda Helgesson Skövde Simsällskap 2007 AS9407 25m 1:48.58
18 89 Ella Muthas Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 BE4807 25m 1:49.00
19 69 Linnéa Ottosson Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m 1:51.12
2007 AP3407
20 66 Elin Hillström Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP6207 25m 1:51.98
21 72 Livia Kaipiainen Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AU5207 25m 1:52.05
22 71 Nina Ljunggren Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AU9207 25m 1:52.34
23 123 Medina Abdullah Simklubben S02 2007 AX2607 25m 1:53.85
24 148 Saga jukic Skövde Simsällskap 2008 AH1608 50m 1:54.31
25 26 Julia Blomqvist Göteborg Sim 2008 BC1608 50m 1:56.80
26 20 Isabelle Keen Göteborg Sim 2008 AY2008 25m 1:57.16
27 126 Selma Holmqvist Simklubben S02 2007 AX2807 25m 1:58.80
28 51 Josefin Larsson Lidköpings Gymnastik o SS 2008 AD5208 25m 1:59.52
29 23 Julia Holle Granat Göteborg Sim 2008 BL3007 25m 2:00.04
30 75 Annie Alsterstad Mölndals Allmänna
Simsällskap
2008 AK3808 50m 2:00.47
31 83 Linn Bravert Mölndals Allmänna
Simsällskap
2008 AP9608 50m 2:03.16
32 27 Sophie Blomqvist Göteborg Sim 2008 BC1808 50m 2:03.49
33 28 Majken Lidman Göteborg Sim 2008 BC2008 50m 2:05.35
34 74 Marta Apel Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AX6207 50m 2:05.39
35 182 Olivia Ljungström Simklubben Alingsås 2008 AH3408 25m 2:05.60
36 81 Lily Burenius Mölndals Allmänna
Simsällskap
2008 AP6608 50m 2:07.31
37 174 Elin Lindblom Varabygdens Simsällskap 2007 AS7207 25m 2:11.33
38 24 Evelina Berlin Göteborg Sim 2008 BB5808 25m 2:14.11
39 80 Elin Friman Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 BB6607 25m 2:23.89
40 99 Trinity Nordenlilja Mölndals Allmänna
Simsällskap
2008 BA4208 25m
41 84 Nailia Rose Åslin Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 BC5207 25m
42 94 Olivia Ståhl Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m
2008 AY2208
43 166 Elvira Wennersten Trollhättans Simsällskap 2008 BD2008 25m
44 90 Ellen Landgren Mölndals Allmänna
Simsällskap
2008 AU0808 25m
45 95 Anna Hall Mölndals Allmänna
Simsällskap
2008 AZ5008 25m
46 165 Maja Dalek Trollhättans Simsällskap 2008 AW3208 25m
47 78 Andrea Tapper Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 BA0807 25m
48 62 Julia Skogsberg Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m
2008
49 167 Maja Movitz Trollhättans Simsällskap 2008 BG3408 25m
50 188 Mira Groeger Göteborg Sim 2007 BN3207 25m EFT
51 97 Moa Gårdman Mölndals Allmänna
Simsällskap
2008 BA3808 25m
52 43 Karin Palming Göteborg Sim 2007 BN7607 25m
53 21 Kerstin Saalman Göteborg Sim 2008 BA3408 25m
54 38 Amanda Ekström Göteborg Sim 2008 BE8408 25m
55 30 Julie Capkova Göteborg Sim 2008 BC5608 25m
2019-11-30 13:43:50 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Startlista
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
10 100m Bröstsim Po 12, 11
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 65 Gustaf Dalqvist Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AG1307 25m 1:28.84
2 11 Calvin Lindén Göteborg Sim 2007 AL7707 25m 1:34.76
3 160 Pascal To Trollhättans Simsällskap 2007 AK2107 25m 1:35.03
4 131 Walter Jerling Simklubben S02 2007 AP6507 25m 1:35.60
5 7 Robin Mohammadi Göteborg Sim 2007 AC3907 25m 1:37.42
6 17 Hans Feng Göteborg Sim 2008 AK4708 50m 1:37.47
7 12 Jakub Bober Göteborg Sim 2007 AM2907 25m 1:38.04
8 92 Algot Finnäs Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP7307 25m 1:44.41
9 146 Elias Kvarnstedt Skövde Simsällskap 2008 AD3708 25m 1:44.60
10 8 Viktor  de Jonge Göteborg Sim 2007 AK1507 25m 1:46.11
11 124 Mio Hernandez Simklubben S02 2007 AK3507 25m 1:47.27
12 73 Vinston Åsén Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AJ9907 25m 1:48.00
13 180 Edvin Pettersson Simklubben Alingsås 25m 1:48.67
2008 AB2908
14 179 Andreas Caspersen Simklubben Alingsås 25m 1:49.91
2007 AD0707
15 157 Ludvig Brax Trollhättans Simsällskap 25m 1:51.94
2007 AF3107
16 76 Anton Holmgren Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m 1:52.56
2007 AK4307
17 164 Theo Nordin Trollhättans Simsällskap 2007 AL1907 25m 1:54.87
18 22 Hjalmar Hoshino Göteborg Sim 2008 AT0907 25m 2:01.39
19 16 Oscar Heden Carlsson Göteborg Sim 2008 AK5708 25m 2:06.05
20 25 Ludvig Kulin Göteborg Sim 2007 AT1307 25m 2:06.95
21 39 Luksa Krstulovic Göteborg Sim 2007 AU3307 25m
22 190 Leonidas Tsoposidis Göteborg Sim 2008 AR8308 25m EFT
23 93 Lucas Hang Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP9307 25m
24 121 Christopher Dencker Simklubben S02 2007 25m
25 31 Tim Damber Göteborg Sim 2008 AP4908 25m
26 37 Jakub Drobena Göteborg Sim 2008 AQ9508 25m
27 6 Reber Inci Göteborg Sim 2008 25m
28 98 Alexander Larsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2008 AN6708 25m
29 125 Arda Beybutov Simklubben S02 2008 AF7508 25m
2019-11-30 13:43:51 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Startlista
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
11 4X50m Frisim Mixed 12 oy
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 152 Skövde Grön Skövde Simsällskap 2007 25m 2:08.16
2 137 Simklubben S02 Simklubben S02 2007 25m 2:11.20
3 44 Göteborg Sim Golden Team Göteborg Sim 2007 25m 2:15.13
4 153 Skövde Vit Skövde Simsällskap 2007 25m 2:18.71
5 45 Göteborg Sim Star Team Göteborg Sim 2007 25m 2:19.68
6 170 Trollhättans Simsällskap lag
Tjatte
Trollhättans Simsällskap 2007 25m 2:20.66
7 46 Göteborg Sim Dream Team Göteborg Sim 2007 25m 2:23.63
8 111 MASS RÖD Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 25m 2:23.74
9 138 Simklubben S02 lag 2 Simklubben S02 2007 25m 2:24.64
10 186 Simklubben Alingsås Simklubben Alingsås 2007 25m 2:27.91
11 112 MASS GUL Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 25m 2:32.93
12 47 Göteborg Sim Challenges
Team
Göteborg Sim 25m 2:33.57
2007
13 171 Trollhättans Simsällskap lag
Fnatte
Trollhättans Simsällskap 2007 25m 2:33.75
14 113 MASS GRÖN Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 25m 2:39.12
15 114 MASS BLÅ Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 25m 2:40.89
16 139 Simklubben S02 lag 3 Simklubben S02 25m 2:44.00
2007
17 48 Göteborg Sim Future Team Göteborg Sim 25m 2:44.56
2008
18 115 MASS ROSA Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m 2:51.61
2007
19 187 Simklubben Alingsås lag 2 Simklubben Alingsås 2008 25m 2:52.65
20 49 Göteborg Sim Happy Team Göteborg Sim 2008 25m 2:54.68
21 117 MASS TURKOS Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 25m 2:55.21
22 172 Trollhättans Simsällskap lag
Knatte
Trollhättans Simsällskap 2008 25m 2:56.20
23 116 MASS LILA Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 25m 2:56.95
24 50 Göteborg Sim Show Team Göteborg Sim 2007 25m 3:07.89
25 119 MASS SVART Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 25m