2020-01-29   04:35:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Höstsimiaden 2019, VSSF (Skövde)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
Gren 5, 100m Ryggsim Fl 12, 11
Final 1 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:42
Anm tid
Start ca:
94 1 Olivia Ståhl 2008 MASS 25m
43 2 Karin Palming 2007 GÖTEBORG 25m
38 3 Amanda Ekström 2008 GÖTEBORG 25m
165 4 Maja Dalek 2008 TROLLHÄTTA 25m
26 5 Julia Blomqvist 2008 GÖTEBORG 25m
167 6 Maja Movitz 2008 TROLLHÄTTA 25m
107 7 Rut Wixström 2007 MASS 25m
62 8 Julia Skogsberg 2008 MASS 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Fl 12, 11 Final 2 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:44
108 1 Lin Smith 2007 MASS 25m
75 2 Annie Alsterstad 2008 MASS 25m
99 3 Trinity Nordenlilja 2008 MASS 25m
80 4 Elin Friman 2007 MASS 25m
166 5 Elvira Wennersten 2008 TROLLHÄTTA 25m
30 6 Julie Capkova 2008 GÖTEBORG 25m
83 7 Linn Bravert 2008 MASS 25m
21 8 Kerstin Saalman 2008 GÖTEBORG 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Fl 12, 11 Final 3 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:46
28 1 Majken Lidman 2008 GÖTEBORG 2:02.27 50m
188 2 Mira Groeger 2007 GÖTEBORG 2:00.43 25m
27 3 Sophie Blomqvist 2008 GÖTEBORG 1:54.19 50m
74 4 Marta Apel 2007 MASS 1:52.89 50m
123 5 Medina Abdullah 2007 S02 1:52.91 25m
182 6 Olivia Ljungström 2008 SK ALINGSÅ 1:56.16 50m
24 7 Evelina Berlin 2008 GÖTEBORG 2:01.39 50m
95 8 Anna Hall 2008 MASS 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Fl 12, 11 Final 4 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:49
89 1 Ella Muthas 2007 MASS 1:49.27 25m
23 2 Julia Holle Granat 2008 GÖTEBORG 1:47.04 50m
84 3 Nailia Rose Åslin 2007 MASS 1:45.35 25m
51 4 Josefin Larsson 2008 LIDKÖPING 1:42.83 25m
20 5 Isabelle Keen 2008 GÖTEBORG 1:42.92 25m
81 6 Lily Burenius 2008 MASS 1:46.27 50m
82 7 Emilia Söderström 2008 MASS 1:48.49 50m
72 8 Livia Kaipiainen 2007 MASS 1:52.40 50m
Gren 5, 100m Ryggsim Fl 12, 11 Final 5 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:52
Anm tid
Start ca:
148 1 Saga jukic 2008 SKÖVDE SS 1:40.68 25m
69 2 Linnéa Ottosson 2007 MASS 1:39.44 25m
66 3 Elin Hillström 2007 MASS 1:38.47 25m
132 4 Alice Wickberg 2007 S02 1:36.68 25m
126 5 Selma Holmqvist 2007 S02 1:37.25 25m
147 6 Tilda Helgesson 2007 SKÖVDE SS 1:39.08 25m
174 7 Elin Lindblom 2007 VARABYGDEN 1:40.47 25m
70 8 Beatrice Stefanescu 2007 MASS 1:41.10 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Fl 12, 11 Final 6 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:54
9 1 Elin  Johannesson 2007 GÖTEBORG 1:35.44 50m
161 2 Szofia Zana 2008 TROLLHÄTTA 1:33.97 50m
71 3 Nina Ljunggren 2007 MASS 1:31.17 25m
141 4 Isabelle Gereonsson 2007 SKÖVDE SS 1:28.99 25m
145 5 Stella Andersson 2007 SKÖVDE SS 1:30.12 25m
143 6 Emilia Höglund 2007 SKÖVDE SS 1:32.99 25m
178 7 Alma Haknert 2007 SK ALINGSÅ 1:34.55 25m
10 8 Sofia Tikotska 2007 GÖTEBORG 1:35.91 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Fl 12, 11 Final 7 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:57
142 1 Kerstin Landahl 2008 SKÖVDE SS 1:24.99 25m
158 2 Emma Wikberg 2007 TROLLHÄTTA 1:24.71 25m
122 3 Elsa Jelvestam Petersson 2007 S02 1:20.79 25m
127 4 Tova Axelsson 2007 S02 1:15.60 25m
151 5 Ines Pereira Garcia 2007 SKÖVDE SS 1:17.35 25m
67 6 Gilma Janesjö 2007 MASS 1:23.56 25m
15 7 Livia Ek 2007 GÖTEBORG 1:24.81 25m
128 8 Louise Ahlstedt 2008 S02 1:26.47 25m
2019-11-30 13:49:20 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner