Startliste for Region Syd Turnering 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Region Syd Turnering 2 |
|
Udskriftsdato |
04 januar 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:18 |
|
|
Arrangør |
Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 januar 2020 |
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (9) |
Vejledende starttid 13:31 |
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
141 |
2 |
Aksel Fredsholt Svendsen |
2009 |
0969BD |
VEJEN |
|
25m |
|
165 |
3 |
Frederik Klinkby |
2007 |
0789AI |
VEJLE |
|
25m |
|
125 |
4 |
Rasmus Egebjerg Lauridsen |
2005 |
0585AP |
GRINDSTED |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
102 |
1 |
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
0929BD |
DELTA |
|
25m |
2:07.51 |
13 |
2 |
Louie Lindblad |
2010 |
1087AF |
ESBJERG |
|
25m |
2:00.00 |
212 |
3 |
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
0851AK |
H2Odense |
|
25m |
1:56.76 |
19 |
4 |
Sebastian Drachmann |
2008 |
0841AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:56.83 |
12 |
5 |
Junior Jittipat Nielsen |
2012 |
1257AC |
ESBJERG |
|
25m |
2:00.00 |
89 |
6 |
Rasmus Thy |
2007 |
0741AQ |
ERRITSØ |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Daniel Lyngbo |
2008 |
0801AK |
BLÅVANDSHU |
|
25m |
1:53.00 |
11 |
2 |
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
1011AD |
ESBJERG |
|
25m |
1:51.59 |
7 |
3 |
Jakub Ciarcinski |
2007 |
0789AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:49.04 |
21 |
4 |
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
0803AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:49.41 |
10 |
5 |
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
0717AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:51.72 |
111 |
6 |
Christian Opstrup Bjergbæk |
2009 |
0957AF |
BLÅVANDSHU |
|
25m |
1:53.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Phillip Gram |
2006 |
0671AR |
H2Odense |
|
25m |
1:42.93 |
136 |
2 |
Marcus Grønholt |
2005 |
0575AO |
VEJEN |
|
25m |
1:40.75 |
166 |
3 |
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
VEJLE |
|
25m |
1:37.96 |
208 |
4 |
Besian Selaci |
2007 |
0735AO |
H2Odense |
|
25m |
1:38.24 |
214 |
5 |
Martin Kjeldsen |
2007 |
0705AO |
H2Odense |
|
25m |
1:42.72 |
20 |
6 |
Simon Nissum |
2008 |
0865AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:44.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
218 |
1 |
Silas Elving Kristiansen |
2008 |
0811AK |
H2Odense |
|
25m |
1:36.60 |
90 |
2 |
Felix Nielsen |
2006 |
0683AQ |
ERRITSØ |
|
25m |
1:34.58 |
33 |
3 |
Toke Kousgaard |
2008 |
0891AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:33.41 |
191 |
4 |
Simon Christensen |
2009 |
0901AB |
VEJLE |
|
25m |
1:34.23 |
32 |
5 |
Simon Paschke |
2007 |
0761AN |
ESBJERG |
|
25m |
1:36.03 |
137 |
6 |
Noah Høier |
2006 |
0639AP |
VEJEN |
|
25m |
1:37.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
211 |
1 |
Hjalmer Lunden |
2008 |
0821AK |
H2Odense |
|
25m |
1:32.41 |
213 |
2 |
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
1031AB |
H2Odense |
|
25m |
1:30.68 |
176 |
3 |
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
VEJLE |
|
25m |
1:29.36 |
140 |
4 |
Toke Gormsen |
2006 |
0629AP |
VEJEN |
|
25m |
1:29.83 |
8 |
5 |
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:30.89 |
167 |
6 |
Hektor Bjerre |
2008 |
0887AE |
VEJLE |
|
25m |
1:33.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
45 |
1 |
Hjalte Gregersen |
2008 |
0887AB |
ESBJERG |
|
25m |
1:27.99 |
82 |
2 |
Sigurd Salskov Iversen |
2006 |
0637AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:23.16 |
194 |
3 |
Sofus Funder |
2005 |
0543AL |
VEJLE |
|
25m |
1:20.40 |
81 |
4 |
Malte Riegels-Jakobsen |
2006 |
0669AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:22.94 |
37 |
5 |
Villads Isko Pimenta |
2007 |
0751AD |
ESBJERG |
|
25m |
1:25.66 |
164 |
6 |
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
VEJLE |
|
25m |
1:28.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Ludvig L. Møller |
2006 |
0663AC |
H2Odense |
|
25m |
1:17.19 |
200 |
2 |
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
0731AL |
VEJLE |
|
25m |
1:15.69 |
151 |
3 |
Anders Bank Hansen |
2006 |
0657AG |
VEJLE |
|
25m |
1:13.89 |
222 |
4 |
Magnus Tranekjer |
2005 |
0567AK |
H2Odense |
|
25m |
1:15.55 |
237 |
5 |
Anton Egholm Husted |
2006 |
0621AN |
ESBJERG |
|
25m |
1:16.72 |
219 |
6 |
Alexander R. S. Pedersen |
2006 |
0619AH |
H2Odense |
|
25m |
1:19.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
114 |
1 |
Johan Kørvel Sørensen |
1999 |
9969AH |
BLÅVANDSHU |
|
25m |
1:13.27 |
86 |
2 |
Nicolas Duvander |
2005 |
0563AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:12.29 |
224 |
3 |
Mathias E. Kristiansen |
2004 |
0445AQ |
H2Odense |
|
25m |
1:10.34 |
223 |
4 |
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
H2Odense |
|
25m |
1:10.57 |
180 |
5 |
Max Venborg Kromann |
2005 |
0571AE |
VEJLE |
|
25m |
1:13.11 |
78 |
6 |
Karl Heeb |
2005 |
0581AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:13.57 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:18 |
|