2020-03-30   09:21:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2 2019-2020, Uddevalla

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag 25/1

Document
Heatlista
UGP 2 Uddevalla
Plats: Arrangör: VSSF & Uddevalla Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 2, 100m Fjärilsim herrar
Final 1 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:50
Anm tid
Start ca:
1 25m
251 2 Adrian Stude 2004 KUNGÄLV 25m
134 3 Algot Finnäs 2007 MASS 2:01.32 25m
278 4 Leo Blomberg 2007 UDDEVALLA 1:53.92 50m
51 5 Elias Väinölä 2007 KUNGSBACKA 1:56.93 25m
213 6 Willgot Malmström 2005 VARBERG 25m
138 7 Oliver Jedbratt 2006 MASS 25m
8 25m
Gren 2, 100m Fjärilsim herrar Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:52
129 1 Anton Holmgren 2007 MASS 1:40.83 25m
280 2 Oscar Andersson 2006 UDDEVALLA 1:38.90 25m
39 3 Max Andersson 2007 KUNGSBACKA 1:28.12 25m
31 4 Albin Amrén 2006 KUNGSBACKA 1:25.71 50m
116 5 Erik Bailey 2007 MASS 1:26.46 25m
28 6 Maximilian Thorsell 2007 KUNGSBACKA 1:35.35 50m
281 7 Axel Rodin 2007 UDDEVALLA 1:40.61 50m
127 8 Vinston Åsén 2007 MASS 1:53.79 50m
Gren 2, 100m Fjärilsim herrar Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:55
38 1 Emrik Hammar 2007 KUNGSBACKA 1:24.21 25m
218 2 Tommy Lundberg 2005 VÄNERSBORG 1:21.28 25m
203 3 Filip Carlqvist 2004 VARBERG 1:19.04 25m
60 4 Svante Tjernström 2007 KUNGÄLV 1:16.71 25m
37 5 Alejandro Poller 2007 KUNGSBACKA 1:16.97 25m
268 6 Leon Rössger 2006 UDDEVALLA 1:19.43 25m
41 7 Ludvig Henriksson 2007 KUNGSBACKA 1:23.74 25m
271 8 Hannes  Forsberg 2004 UDDEVALLA 1:24.92 25m
Gren 2, 100m Fjärilsim herrar Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:57
269 1 Oliver Andersson 2005 UDDEVALLA 1:14.93 25m
30 2 Gustav Freiholtz 2006 KUNGSBACKA 1:14.76 25m
91 3 Vincent Olsson 2004 MASS 1:13.75 25m
81 4 Rikard Kristensson 2004 MASS 1:13.10 25m
111 5 Jonathan Sandblom 2005 MASS 1:13.37 25m
242 6 Petter Lundberg 2005 UDDEVALLA 1:14.60 25m
212 7 Måns Bengtsson 2006 VARBERG 1:14.88 25m
73 8 Elias Anderson 2003 MASS 1:15.88 25m
Gren 2, 100m Fjärilsim herrar Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:59
Anm tid
Start ca:
115 1 Sixten Bohlin 2003 MASS 1:12.34 25m
258 2 Simon Andersson 2003 UDDEVALLA 1:09.57 25m
14 3 William Olsson 2002 KUNGSBACKA 1:07.25 25m
82 4 Isak Andersson 2004 MASS 1:06.77 25m
189 5 Kailan Jimenez 2005 VARBERG 1:07.15 25m
85 6 Alexander Nilsson 2005 MASS 1:09.21 25m
96 7 Max Holmberg 2005 MASS 1:10.59 25m
99 8 Felix Sjögren 2005 MASS 1:12.73 25m
Gren 2, 100m Fjärilsim herrar Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:01
202 1 Samuel Lövenklev 2003 VARBERG 1:06.33 25m
140 2 Jens Pettersson 2001 S 77 1:04.79 25m
272 3 Eddie  Dahlström 2004 UDDEVALLA 59.94 25m
71 4 Alvin Välkki 2004 MASS 58.32 25m
184 5 Malte Almqvist 2004 VARBERG 59.20 25m
216 6 Alexander Lundberg 2002 VÄNERSBORG 1:02.42 25m
186 7 Viking Josefson 2002 VARBERG 1:05.55 25m
241 8 Jakob Simonsson 2005 UDDEVALLA 1:06.47 25m
2020-01-24 20:00:32 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Uddevalla Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner