2021-04-16   13:57:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2 2019-2020, Uddevalla

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 - Lördag 25/1

Document
Heatlista
UGP 2 Uddevalla
Plats: Arrangör: VSSF & Uddevalla Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 11, 100m Ryggsim herrar
Final 1 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:49
Anm tid
Start ca:
1 25m
247 2 Emil Wahlqvist 2007 ALE 25m
42 3 Alexander Alvstrand 2007 KUNGSBACKA 1:42.31 25m
127 4 Vinston Åsén 2007 MASS 1:34.78 25m
129 5 Anton Holmgren 2007 MASS 1:37.29 25m
135 6 Lucas Hang 2007 MASS 1:44.45 25m
7 25m
8 25m
Gren 11, 100m Ryggsim herrar Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:51
214 1 Lukas Hedberg 2007 VARBERG 1:31.27 25m
41 2 Ludvig Henriksson 2007 KUNGSBACKA 1:27.60 25m
38 3 Emrik Hammar 2007 KUNGSBACKA 1:27.14 25m
138 4 Oliver Jedbratt 2006 MASS 1:26.58 25m
234 5 Vilgot Andersson 2007 FALKENBERG 1:26.75 25m
59 6 Erik Isaksson 2005 KUNGÄLV 1:27.39 50m
116 7 Erik Bailey 2007 MASS 1:27.80 25m
134 8 Algot Finnäs 2007 MASS 1:32.83 25m
Gren 11, 100m Ryggsim herrar Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:53
281 1 Axel Rodin 2007 UDDEVALLA 1:21.83 25m
31 2 Albin Amrén 2006 KUNGSBACKA 1:20.74 25m
204 3 Lucas Axelsson 2005 VARBERG 1:17.95 25m
37 4 Alejandro Poller 2007 KUNGSBACKA 1:17.18 25m
205 5 Edwin Danielsson 2005 VARBERG 1:17.45 25m
203 6 Filip Carlqvist 2004 VARBERG 1:20.65 25m
213 7 Willgot Malmström 2005 VARBERG 1:21.66 50m
250 8 Frej Andersson-Öberg 2006 KUNGÄLV 1:25.84 25m
Gren 11, 100m Ryggsim herrar Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:55
120 1 Tom Larsson 2007 MASS 1:16.34 25m
33 2 Carl Sundqvist 2005 KUNGSBACKA 1:16.07 25m
225 3 Emil Storberg 2004 FALKENBERG 1:14.95 25m
251 4 Adrian Stude 2004 KUNGÄLV 1:14.03 25m
14 5 William Olsson 2002 KUNGSBACKA 1:14.50 25m
99 6 Felix Sjögren 2005 MASS 1:15.68 25m
280 7 Oscar Andersson 2006 UDDEVALLA 1:16.11 25m
269 8 Oliver Andersson 2005 UDDEVALLA 1:16.47 25m
Gren 11, 100m Ryggsim herrar Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:58
Anm tid
Start ca:
60 1 Svante Tjernström 2007 KUNGÄLV 1:13.40 25m
81 2 Rikard Kristensson 2004 MASS 1:13.28 25m
193 3 Julius Andersson 2005 VARBERG 1:11.19 25m
260 4 Marcus Östblom 2005 UDDEVALLA 1:09.70 25m
272 5 Eddie  Dahlström 2004 UDDEVALLA 1:10.32 25m
202 6 Samuel Lövenklev 2003 VARBERG 1:12.49 25m
93 7 Ludvig Ling 2004 MASS 1:13.40 25m
35 8 Anton Windeman 2006 KUNGSBACKA 1:13.76 25m
Gren 11, 100m Ryggsim herrar Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:59
91 1 Vincent Olsson 2004 MASS 1:08.76 25m
212 2 Måns Bengtsson 2006 VARBERG 1:07.83 25m
82 3 Isak Andersson 2004 MASS 1:05.57 25m
140 4 Jens Pettersson 2001 S 77 1:02.30 25m
184 5 Malte Almqvist 2004 VARBERG 1:04.38 25m
12 6 Sebastian Svensson 2001 KUNGSBACKA 1:05.93 25m
258 7 Simon Andersson 2003 UDDEVALLA 1:08.35 25m
85 8 Alexander Nilsson 2005 MASS 1:09.19 25m
2020-01-25 13:34:20 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Uddevalla Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner