2021-04-13   05:26:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2 2019-2020, Uddevalla

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 - Lördag 25/1

Document
Heatlista
UGP 2 Uddevalla
Plats: Arrangör: VSSF & Uddevalla Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 9, 200m Medley herrar
Final 1 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
15:10
Anm tid
Start ca:
1 25m
2 25m
42 3 Alexander Alvstrand 2007 KUNGSBACKA 25m
51 4 Elias Väinölä 2007 KUNGSBACKA 3:52.31 50m
52 5 Jonatan Mattiasson 2006 KUNGSBACKA 25m
6 25m
7 25m
8 25m
Gren 9, 200m Medley herrar Final 2 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:14
1 25m
129 2 Anton Holmgren 2007 MASS 3:46.28 50m
59 3 Erik Isaksson 2005 KUNGÄLV 3:27.08 25m
21 4 Miles Engdar 2007 KUNGSBACKA 3:20.26 25m
235 5 John Åhlund 2005 FALKENBERG 3:25.82 25m
50 6 Julius Boman 2007 KUNGSBACKA 3:36.33 25m
43 7 Måns Leijon 2007 KUNGSBACKA 3:49.42 25m
8 25m
Gren 9, 200m Medley herrar Final 3 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:19
33 1 Carl Sundqvist 2005 KUNGSBACKA 3:19.14 50m
116 2 Erik Bailey 2007 MASS 3:09.41 25m
39 3 Max Andersson 2007 KUNGSBACKA 3:06.53 25m
203 4 Filip Carlqvist 2004 VARBERG 3:02.68 50m
117 5 Gustaf Dalqvist 2007 MASS 3:02.89 25m
214 6 Lukas Hedberg 2007 VARBERG 3:07.12 25m
278 7 Leo Blomberg 2007 UDDEVALLA 3:11.09 25m
127 8 Vinston Åsén 2007 MASS 3:19.21 25m
Gren 9, 200m Medley herrar Final 4 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:23
215 1 Valdemar Alström 2007 VARBERG 2:59.17 25m
120 2 Tom Larsson 2007 MASS 2:56.71 25m
28 3 Maximilian Thorsell 2007 KUNGSBACKA 2:50.62 25m
115 4 Sixten Bohlin 2003 MASS 2:48.13 25m
269 5 Oliver Andersson 2005 UDDEVALLA 2:49.65 25m
281 6 Axel Rodin 2007 UDDEVALLA 2:54.05 25m
250 7 Frej Andersson-Öberg 2006 KUNGÄLV 2:56.87 25m
41 8 Ludvig Henriksson 2007 KUNGSBACKA 3:02.37 25m
Gren 9, 200m Medley herrar Final 5 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
15:27
Anm tid
Start ca:
207 1 Victor Josarp 2006 VARBERG 2:45.21 25m
204 2 Lucas Axelsson 2005 VARBERG 2:42.92 25m
248 3 Max Törnqvist 2006 KUNGSBACKA 2:40.90 25m
58 4 Filip Håll 2002 KUNGÄLV 2:39.68 25m
22 5 Viggo Johnsson 2006 KUNGSBACKA 2:40.68 25m
268 6 Leon Rössger 2006 UDDEVALLA 2:42.82 25m
267 7 David Happe 2006 UDDEVALLA 2:43.40 25m
143 8 David Kjellgren 2004 S 77 2:47.26 25m
Gren 9, 200m Medley herrar Final 6 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:30
193 1 Julius Andersson 2005 VARBERG 2:37.50 25m
30 2 Gustav Freiholtz 2006 KUNGSBACKA 2:35.50 25m
111 3 Jonathan Sandblom 2005 MASS 2:35.38 25m
17 4 Hugo Hilmersson 2002 KUNGSBACKA 2:31.21 25m
188 5 Arvid Kvorning 2005 VARBERG 2:34.04 25m
96 6 Max Holmberg 2005 MASS 2:35.48 25m
35 7 Anton Windeman 2006 KUNGSBACKA 2:36.98 25m
213 8 Willgot Malmström 2005 VARBERG 2:38.29 25m
Gren 9, 200m Medley herrar Final 7 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:34
285 1 Fredrik Ekholm 2004 KUNGSBACKA 2:29.07 25m
82 2 Isak Andersson 2004 MASS 2:27.19 25m
180 3 Pelle Huldén 2002 VARBERG 2:24.69 25m
71 4 Alvin Välkki 2004 MASS 2:09.79 25m
184 5 Malte Almqvist 2004 VARBERG 2:20.07 25m
258 6 Simon Andersson 2003 UDDEVALLA 2:25.66 25m
189 7 Kailan Jimenez 2005 VARBERG 2:28.85 25m
73 8 Elias Anderson 2003 MASS 2:30.37 25m
2020-01-25 13:34:18 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Uddevalla Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner