Startliste for Vattenfall Swim Cup 2010 Morning SD
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Startlist Event 20
|
Competition name |
Vattenfall Swim Cup 2010 (SD) |
|
Print Date |
14 May 2010 |
|
|
Competition place |
Esbjerg |
|
Print Time |
20:30 |
|
|
Organizer |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
2010-05-14 |
|
|
|
|
Event 20, 50m Butterfly Men |
Finals (12) |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
339 |
2 |
Thoralf Mahrt |
1992 |
|
KALTENKIRC |
|
25m |
51.16 |
784 |
3 |
Jonas Kristensen |
1995 |
9511AD |
PINGVINEN |
|
25m |
41.99 |
958 |
4 |
Felix Peper |
1995 |
169045 |
WULMSTORF |
|
25m |
39.59 |
434 |
5 |
Oskar Roslund |
1995 |
AA6195 |
OSBY SS |
|
25m |
38.83 |
922 |
6 |
Alexander Rohde |
1995 |
9567AI |
TEMPO |
|
25m |
39.31 |
343 |
7 |
Kai Reche |
1995 |
|
KALTENKIRC |
|
25m |
39.89 |
335 |
8 |
Garlef Hintz |
1995 |
|
KALTENKIRC |
|
25m |
43.45 |
511 |
9 |
Lasse Skovmand |
1995 |
|
RØDDING |
|
25m |
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
873 |
1 |
Philipp Koller |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
37.32 |
1000 |
2 |
Lasse Kammer |
1995 |
9593AH |
VIBORG |
|
25m |
36.40 |
1025 |
3 |
Benjamin Beirholm Larsen |
1995 |
9533AQ |
AARS |
|
25m |
36.13 |
782 |
4 |
Mathias Ingemann Christia |
1995 |
9587AO |
PINGVINEN |
|
25m |
35.32 |
503 |
5 |
Thor Bundesen |
1994 |
|
RØDDING |
|
25m |
34.94 |
329 |
6 |
Mike Schubbert |
1991 |
|
KALTENKIRC |
|
25m |
35.07 |
783 |
7 |
Mads B. Christensen |
1992 |
9235AI |
PINGVINEN |
|
25m |
35.89 |
809 |
8 |
Kristian Kjær |
1995 |
|
SØLLERØD |
|
25m |
36.17 |
135 |
9 |
Alexander Rahbek |
1994 |
9485AO |
DRAGØR |
|
25m |
36.80 |
501 |
10 |
Carl Andersen |
1995 |
|
RØDDING |
|
25m |
37.70 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
361 |
1 |
Kerim Kozo |
1995 |
|
LANDSKRONA |
|
25m |
34.48 |
693 |
2 |
Christian Quandt |
1993 |
155609 |
SV NEPTUN |
|
25m |
34.30 |
213 |
3 |
Mikkel Juul Jørgensen |
1995 |
9521AI |
GRINDSTED |
|
25m |
34.16 |
923 |
4 |
Patrick Rohde |
1994 |
9489AD |
TEMPO |
|
25m |
33.82 |
347 |
5 |
Jonas Frei |
1995 |
9549AD |
KORSØR |
|
25m |
33.46 |
606 |
6 |
Gustav Josterud |
1994 |
AL9994 |
SS DELFIN |
|
25m |
33.68 |
877 |
7 |
Robert Domeier |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
34.13 |
993 |
8 |
Joachim Beck |
1993 |
9355AK |
VIBORG |
|
25m |
34.30 |
862 |
9 |
Michael Herpich |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
34.43 |
1008 |
10 |
Nicolaj Thostrup |
1995 |
9581AP |
VIBORG |
|
25m |
34.63 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
312 |
1 |
Jonas Thinggaard |
1994 |
9429AE |
HOBRO |
|
25m |
33.19 |
858 |
2 |
Martin Kästner |
1994 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
32.88 |
677 |
3 |
Patrik Talib |
1995 |
AV6795 |
SKK |
|
25m |
32.85 |
856 |
4 |
Marcus Bischoff |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
32.70 |
479 |
5 |
Tatu Mäkiaho |
1995 |
|
RaisU |
|
25m |
32.44 |
114 |
6 |
Daan Viering |
1994 |
9403839 |
WAALSTROOM |
|
25m |
32.56 |
1197 |
7 |
Nikolaj Ljørring |
1995 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
32.80 |
656 |
8 |
Christoph Schoeppe |
1993 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
32.86 |
509 |
9 |
Mathias Rann Lund |
1990 |
|
RØDDING |
|
25m |
33.15 |
898 |
10 |
Vincent Hartig |
1993 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
33.25 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1216 |
1 |
Jacob Lindeman Holm |
1994 |
9499AF |
WEST SWIM |
|
25m |
32.01 |
605 |
2 |
Gilbert Erlandsson |
1995 |
AG6995 |
SS DELFIN |
|
25m |
31.72 |
1156 |
3 |
Christian T. Thomsen |
1990 |
9063AC |
ST ESBJERG |
|
50m |
31.42 |
206 |
4 |
Thomas Abildsten |
1990 |
9035AG |
GRINDSTED |
|
25m |
31.27 |
95 |
5 |
Odin Rusch |
1993 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
31.04 |
322 |
6 |
Mikkel Hvolgaard |
1995 |
9505AI |
IKAST |
|
25m |
31.13 |
849 |
7 |
Lennard Günther |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
31.29 |
1223 |
8 |
Ori Turin |
1995 |
9505AG |
WEST SWIM |
|
25m |
31.64 |
826 |
9 |
Eric Demmling |
1993 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
32.00 |
1003 |
10 |
Mathias Madsen |
1995 |
9579AN |
VIBORG |
|
25m |
32.22 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
328 |
1 |
Nikita Grebenjuk |
1989 |
|
KALTENKIRC |
|
25m |
31.03 |
451 |
2 |
Jonas Gerstmann |
1990 |
065395 |
POTSDAMER |
|
25m |
30.50 |
780 |
3 |
Claus S. Jensen |
1990 |
9013AC |
PINGVINEN |
|
25m |
29.66 |
48 |
4 |
Julian Lobisch |
1992 |
|
AHRENSBURG |
|
25m |
29.53 |
704 |
5 |
Norbert Ruthenberg |
1989 |
|
SV ROTATIO |
|
25m |
29.48 |
449 |
6 |
Florian Brandt |
1993 |
132258 |
POTSDAMER |
|
25m |
29.50 |
899 |
7 |
Vincenz Schwengfelder |
1993 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
29.64 |
694 |
8 |
Hans Jochen Rotermund |
1991 |
156907 |
SV NEPTUN |
|
25m |
29.95 |
452 |
9 |
Ulf Petzoldt |
1967 |
084848 |
POTSDAMER |
|
25m |
30.75 |
817 |
10 |
André Eichhorn |
1993 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
31.03 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
777 |
1 |
Nils Lundberg |
1988 |
8855AC |
PINGVINEN |
|
25m |
29.46 |
1078 |
2 |
Mathew Jones |
1992 |
|
CALGARY |
|
25m |
29.43 |
857 |
3 |
Marcus Diller |
1991 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
29.30 |
77 |
4 |
Philipp Krüger |
1992 |
|
BERLINER |
|
25m |
29.02 |
300 |
5 |
Mikkel Wagner |
1991 |
9163AD |
HERLEV |
|
25m |
28.74 |
643 |
6 |
Henry Döring |
1993 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
28.88 |
860 |
7 |
Max Steinert |
1993 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
29.07 |
807 |
8 |
Alexander Lollike |
1993 |
|
SØLLERØD |
|
25m |
29.31 |
859 |
9 |
Martin Schmidt |
1988 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
29.43 |
938 |
10 |
Frank Erdmann |
1992 |
|
ROTWEIß |
|
25m |
29.48 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
176 |
1 |
Marco Meissner |
1972 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
28.44 |
106 |
2 |
Niek Havekes |
1986 |
8601127 |
WAALSTROOM |
|
25m |
28.17 |
457 |
3 |
Ron Julian Hellriegel |
1991 |
139928 |
PREETZER |
|
25m |
27.50 |
1186 |
4 |
Marcus Orloff Søemod |
1991 |
9163AG |
WEST SWIM |
|
25m |
26.89 |
1174 |
5 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
9149AF |
WEST SWIM |
|
25m |
26.52 |
690 |
6 |
Thomas Hämmer |
1978 |
067834 |
SV NEPTUN |
|
25m |
26.72 |
555 |
7 |
Marc Hänßler |
1990 |
|
MECKELFELD |
|
25m |
27.41 |
1232 |
8 |
Johan Norén |
1986 |
AF9186 |
LANDSKRONA |
|
25m |
27.65 |
824 |
9 |
Dennis Klein |
1991 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
28.20 |
940 |
10 |
Jan-Hendrik Suhr |
1991 |
|
ROTWEIß |
|
25m |
28.65 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
654 |
1 |
Tom Przinitzky |
1995 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
30.29 |
246 |
2 |
Sebastian Merrildgaard |
1995 |
9559AH |
TUNE |
|
25m |
30.16 |
828 |
3 |
Felix Penzold |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
29.47 |
702 |
4 |
Felix Legler |
1995 |
|
SV ROTATIO |
|
25m |
28.64 |
231 |
5 |
Lasse Pittioni |
1995 |
9577AI |
ISHØJ |
|
25m |
28.02 |
1006 |
6 |
Jacob Severinsen |
1995 |
9533AH |
VIBORG |
|
25m |
28.02 |
324 |
7 |
Nicklas B. Nielsen |
1995 |
9519AA |
IKAST |
|
25m |
28.96 |
1211 |
8 |
Mathias Holm Sørensen |
1995 |
9589AB |
ST ESBJERG |
|
50m |
29.75 |
359 |
9 |
Ivan Mosic |
1995 |
|
LANDSKRONA |
|
25m |
30.26 |
915 |
10 |
Emil Kamuk Frederiksen |
1995 |
9511AJ |
TEMPO |
|
25m |
30.72 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
778 |
1 |
Kristian Skjødt |
1994 |
9421AB |
PINGVINEN |
|
25m |
31.29 |
894 |
2 |
Toni Schurig |
1994 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
29.85 |
1209 |
3 |
Nour Hermiz |
1994 |
9441AA |
ST ESBJERG |
|
25m |
28.33 |
1048 |
4 |
Jan- Hendrik Lesny |
1994 |
|
DELPHIN |
|
25m |
28.02 |
480 |
5 |
Tommi Wallenius |
1994 |
|
RaisU |
|
25m |
27.17 |
710 |
6 |
Mads Christensen |
1994 |
9497AJ |
SVENDBORG |
|
25m |
27.87 |
235 |
7 |
Martin Dolang |
1994 |
9425AE |
GREVE |
|
25m |
28.33 |
989 |
8 |
Corbin Pratt |
1994 |
|
CALGARY |
|
25m |
28.97 |
1222 |
9 |
Eden Turin |
1994 |
9473AC |
WEST SWIM |
|
25m |
29.91 |
348 |
10 |
Mikkel Rasmus Hansen |
1994 |
9471AF |
KORSØR |
|
25m |
31.33 |
|
|
Heat 11 (12) (17 - 18 years) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
983 |
1 |
Anthony Mak |
1992 |
|
CALGARY |
|
25m |
28.40 |
1151 |
2 |
Morten Hansen |
1993 |
9361AH |
ST ESBJERG |
|
25m |
28.32 |
806 |
3 |
Jeppe Jensen |
1992 |
|
SØLLERØD |
|
25m |
28.15 |
1152 |
4 |
Peter Lund Hansen |
1992 |
9259AG |
ST ESBJERG |
|
25m |
27.03 |
937 |
5 |
Dag Christian Jepsen |
1993 |
|
ROTWEIß |
|
25m |
26.76 |
474 |
6 |
Jami Kallio |
1992 |
|
RaisU |
|
25m |
26.87 |
1180 |
7 |
Martin Sander Pedersen |
1992 |
9269AA |
WEST SWIM |
|
50m |
27.87 |
1187 |
8 |
Henrik Rathschau Sørensen |
1993 |
9303AC |
WEST SWIM |
|
25m |
28.26 |
542 |
9 |
Mathias Petrusson |
1993 |
BB4393 |
S 77 |
|
25m |
28.39 |
1051 |
10 |
Christopher Schulze |
1992 |
|
DELPHIN |
|
25m |
28.54 |
|
|
Heat 12 (12) (19 years and older) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
432 |
1 |
Robin Mårtensson |
1991 |
AD0591 |
OSBY SS |
|
25m |
26.39 |
1184 |
2 |
Patrick Ulrich Sommer |
1988 |
8851AA |
WEST SWIM |
|
25m |
26.07 |
992 |
3 |
David Ferguson |
1991 |
|
CALGARY |
|
25m |
25.80 |
446 |
4 |
Tobias Gutsche |
1988 |
067230 |
POTSDAMER |
|
25m |
25.25 |
1175 |
5 |
Nikolaj Kirketerp-Møller |
1990 |
9039AC |
WEST SWIM |
|
25m |
24.62 |
1185 |
6 |
Bjarke Stevnsborg |
1990 |
9061AA |
WEST SWIM |
|
25m |
25.16 |
696 |
7 |
Alexander Tenner |
1986 |
137084 |
SV NEPTUN |
|
25m |
25.48 |
180 |
8 |
Denis Serveryuk |
1980 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
26.00 |
1157 |
9 |
Kris Wesselink |
1990 |
9065AG |
ST ESBJERG |
|
25m |
26.15 |
447 |
10 |
Sebastian Solf |
1989 |
093627 |
POTSDAMER |
|
25m |
26.50 |
Generated by WinGrodan 1.18.00 |
Print Date |
14 May 2010 |
Licensed to: West Swim Esbjerg |
Print Time |
20:30 |
|