Startliste for Vattenfall Swim Cup 2010 Morning SD
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Startlist Event 1
|
Competition name |
Vattenfall Swim Cup 2010 (SD) |
|
Print Date |
12 May 2010 |
|
|
Competition place |
Esbjerg |
|
Print Time |
15:31 |
|
|
Organizer |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Event 1, 50m Breaststroke Women |
Finals (25) |
Age group 4(97) - 5(98) are swom as preliminary heats and finals |
|
Heat 1 (25) |
|
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
155 |
1 |
Kathrine Trøster |
1997 |
|
ERRITSØ |
|
25m |
|
581 |
2 |
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
BIRKERØD |
|
25m |
|
416 |
3 |
Esra Øzkan |
1998 |
9838AN |
ODDER |
|
25m |
1:11.28 |
317 |
4 |
Nikoline Hvolgaard |
1998 |
9856AT |
IKAST |
|
25m |
1:07.54 |
799 |
5 |
Line Aarup-Jensen |
1996 |
|
PINGVINEN |
|
25m |
1:01.58 |
47 |
6 |
Ronja Isert |
1998 |
|
AHRENSBURG |
|
25m |
1:04.79 |
401 |
7 |
Julie P. Pedersen |
1998 |
9892AT |
NAKSKOV |
|
25m |
1:08.00 |
970 |
8 |
Julia Derwinger |
1998 |
AZ9698 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
|
802 |
9 |
Christina Søgaard |
1997 |
9706AX |
PINGVINEN |
|
25m |
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
402 |
1 |
Agnes Stærke |
1998 |
9802AT |
NAKSKOV |
|
25m |
1:00.94 |
797 |
2 |
Louise Frederiksen |
1994 |
9474AD |
PINGVINEN |
|
25m |
58.29 |
977 |
3 |
Hanna Whitfield |
1998 |
BD2298 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
57.35 |
399 |
4 |
Christina Johansen |
1997 |
9788AO |
NAKSKOV |
|
25m |
56.42 |
1233 |
5 |
Michelle Hansen |
1998 |
9884AS |
SKIVE |
|
25m |
56.26 |
458 |
6 |
Toni Katharina Herre |
1996 |
214686 |
PREETZER |
|
25m |
56.35 |
410 |
7 |
Maiken Samsø Jørgensen |
1996 |
9694AU |
ODDER |
|
25m |
56.79 |
1204 |
8 |
Tonja Birkebæk |
1997 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
58.00 |
1153 |
9 |
Karina Lauridsen |
1976 |
7642AA |
ST ESBJERG |
|
25m |
59.30 |
1033 |
10 |
Kathrine Krøier Sørensen |
1998 |
9842AP |
AARS |
|
25m |
1:01.56 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
316 |
1 |
Emma Louise Frohn |
1998 |
9886AT |
IKAST |
|
25m |
55.30 |
800 |
2 |
Natasja G. Carlsen |
1996 |
9652AV |
PINGVINEN |
|
25m |
54.48 |
510 |
3 |
Isabella Schmidt |
1996 |
|
RØDDING |
|
25m |
53.76 |
517 |
4 |
Trine Kruse Kristensen |
1997 |
|
RØDDING |
|
25m |
53.41 |
973 |
5 |
Sofia Nyberg Starck |
1997 |
BJ6897 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
53.26 |
353 |
6 |
Mai Falk Mikkelsen |
1997 |
9778AL |
KORSØR |
|
25m |
53.33 |
318 |
7 |
Helena Rasmussen |
1998 |
9832AT |
IKAST |
|
25m |
53.68 |
319 |
8 |
Camilla Riddersholm |
1997 |
9776AQ |
IKAST |
|
25m |
53.90 |
516 |
9 |
Sandra Kjeldsen |
1998 |
|
RØDDING |
|
25m |
54.90 |
131 |
10 |
Anne Sofie Jørgensen |
1998 |
9852AM |
DELTA |
|
50m |
55.77 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
944 |
1 |
Nia Carstensen |
1998 |
|
ROTWEIß |
|
25m |
52.04 |
1039 |
2 |
Giuliana Peter |
1997 |
|
SEEVETAL |
|
25m |
51.82 |
936 |
3 |
Rieke Warnecke |
1998 |
196747 |
BULLENHAUS |
|
25m |
51.60 |
996 |
4 |
Camilla Guldager |
1994 |
|
VIBORG |
|
25m |
51.51 |
1030 |
5 |
Amalie Krøier Sørensen |
1996 |
9644AP |
AARS |
|
25m |
51.19 |
1123 |
6 |
Selina Dzafic |
1997 |
9792AL |
ST ESBJERG |
|
25m |
51.49 |
420 |
7 |
Clara Brøndum |
1997 |
|
ODDER |
|
25m |
51.57 |
303 |
8 |
Emily Krontoft |
1998 |
9858AI |
HERLEV |
|
25m |
51.66 |
455 |
9 |
Liv Elsen |
1996 |
256237 |
PREETZER |
|
25m |
51.90 |
1129 |
10 |
Alberte Bjerregaard Slot |
1998 |
9896AM |
ST ESBJERG |
|
25m |
52.91 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
900 |
1 |
Vivien Koller |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
50.96 |
154 |
2 |
Liselotte Baxter |
1998 |
|
ERRITSØ |
|
25m |
50.60 |
340 |
3 |
Solveig Mahrt |
1994 |
|
KALTENKIRC |
|
25m |
50.53 |
935 |
4 |
Marieke Paula Schreinecke |
1998 |
196749 |
BULLENHAUS |
|
25m |
50.33 |
1080 |
5 |
Benedicte Balslev |
1997 |
AZ2297 |
VARBERG |
|
50m |
50.15 |
998 |
6 |
Nina Ibsen |
1995 |
9558AX |
VIBORG |
|
25m |
50.31 |
441 |
7 |
Ebba Elander |
1997 |
AE1697 |
OSBY SS |
|
25m |
50.35 |
954 |
8 |
Christina Kühn |
1996 |
196197 |
WULMSTORF |
|
25m |
50.56 |
254 |
9 |
Maria Pii Hjørne |
1998 |
9882AM |
ISHØJ |
|
25m |
50.87 |
466 |
10 |
Jule Reuß |
1997 |
180616 |
PREETZER |
|
25m |
51.00 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
464 |
1 |
Charlotte Groß |
1998 |
216629 |
PREETZER |
|
25m |
50.00 |
719 |
2 |
Cecilie Aabo Andersen |
1997 |
9712AR |
SVENDBORG |
|
25m |
49.19 |
846 |
3 |
Laura Windisch |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
48.48 |
354 |
4 |
Amalia Bøttcher Nielsen |
1998 |
9898AK |
KORSØR |
|
25m |
48.33 |
43 |
5 |
Stina Isabell Hahn |
1996 |
|
AHRENSBURG |
|
25m |
48.21 |
650 |
6 |
Sofia Kirschnick |
1997 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
48.26 |
871 |
7 |
Pauline Fischer |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
48.36 |
688 |
8 |
Johanna Schierloh |
1997 |
230731 |
SV NEPTUN |
|
25m |
48.70 |
1124 |
9 |
Nanna Hansen |
1998 |
9896AL |
ST ESBJERG |
|
25m |
49.99 |
321 |
10 |
Louise Andreasen |
1995 |
9502AU |
IKAST |
|
25m |
50.15 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1042 |
1 |
Simone Glewitzky |
1997 |
|
DELPHIN |
|
25m |
47.96 |
933 |
2 |
Alicia Ahlers |
1998 |
196756 |
BULLENHAUS |
|
25m |
47.68 |
652 |
3 |
Theresa Matzat |
1998 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
47.21 |
1239 |
4 |
Kristin Christen |
1996 |
|
MELDORF |
|
25m |
46.97 |
153 |
5 |
Pernille Aaberg |
1997 |
|
ERRITSØ |
|
25m |
46.91 |
44 |
6 |
Lucie Rautmann |
1996 |
|
AHRENSBURG |
|
25m |
46.94 |
600 |
7 |
Frida Folkestad |
1996 |
AY2696 |
SS DELFIN |
|
25m |
47.15 |
46 |
8 |
Alina Czorny |
1998 |
|
AHRENSBURG |
|
25m |
47.45 |
505 |
9 |
Susannne Kjeldsen |
1996 |
|
RØDDING |
|
25m |
47.73 |
345 |
10 |
Juliane Gottschalk |
1996 |
|
KALTENKIRC |
|
25m |
48.00 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
207 |
1 |
Jannie Abildtrup |
1993 |
9328AO |
GRINDSTED |
|
25m |
46.87 |
912 |
2 |
Hanna Centerdal |
1997 |
AN9297 |
SÖSDALA SS |
|
25m |
46.67 |
1038 |
3 |
Ines Thalmann |
1995 |
|
SEEVETAL |
|
25m |
46.44 |
302 |
4 |
Asta Therese Jepsen |
1998 |
9802AJ |
HERLEV |
|
25m |
45.96 |
948 |
5 |
Mareike Mueller |
1994 |
|
MELDORF |
|
25m |
45.86 |
532 |
6 |
Jessica Jönsson |
1998 |
AQ8298 |
S 71 |
|
25m |
45.93 |
853 |
7 |
Luise Gerlach |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
46.19 |
279 |
8 |
Leevke Petersen |
1997 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
46.59 |
102 |
9 |
Claudia Buck |
1998 |
9801810 |
DE SCHELDE |
|
25m |
46.73 |
931 |
10 |
Sophia-Isabel Millfahrt |
1996 |
179487 |
BULLENHAUS |
|
25m |
46.90 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1081 |
1 |
Astrid Hörbäck |
1997 |
AE7697 |
VARBERG |
|
25m |
45.73 |
461 |
2 |
Jacqueline Elna Taudien |
1994 |
167862 |
PREETZER |
|
25m |
45.52 |
953 |
3 |
Stefanie Kaufmann |
1993 |
169055 |
WULMSTORF |
|
25m |
45.21 |
836 |
4 |
Jessica Bochmann |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
45.16 |
1083 |
5 |
Olivia Utter |
1998 |
AS9898 |
VARBERG |
|
25m |
45.07 |
861 |
6 |
Maxi Seifert |
1996 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
45.08 |
960 |
7 |
Jo-Ann Rohde |
1995 |
169046 |
WULMSTORF |
|
25m |
45.18 |
651 |
8 |
Susanne Reeg |
1998 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
45.36 |
795 |
9 |
Anne Mette Bigom |
1993 |
9376AR |
PINGVINEN |
|
25m |
45.58 |
930 |
10 |
Charlotte Lordz |
1993 |
179484 |
BULLENHAUS |
|
25m |
45.78 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
278 |
1 |
Lucia Neumann |
1997 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
45.00 |
929 |
2 |
Franziska Jaensch |
1992 |
179473 |
BULLENHAUS |
|
25m |
44.92 |
513 |
3 |
Karoline W Noer |
1991 |
|
RØDDING |
|
25m |
44.74 |
381 |
4 |
Anna-Lena Harders |
1997 |
|
ITZEHOE |
|
25m |
44.60 |
42 |
5 |
Famke Geißler |
1996 |
|
AHRENSBURG |
|
25m |
44.50 |
865 |
6 |
Nadine Westermann |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
44.51 |
45 |
7 |
Malina Zentawer |
1996 |
|
AHRENSBURG |
|
25m |
44.67 |
882 |
8 |
Saranda Berisha |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
44.80 |
1234 |
9 |
Celilia Højbjerg |
1997 |
9716AK |
SKIVE |
|
25m |
44.93 |
864 |
10 |
Michelle Wolf |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
45.02 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
98 |
1 |
Rebecca Busse |
1996 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
44.48 |
1121 |
2 |
Adna Dzafic |
1997 |
9714AL |
ST ESBJERG |
|
25m |
44.41 |
658 |
3 |
Diana Burger |
1997 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
44.32 |
611 |
4 |
Klara Andersson |
1997 |
AH7897 |
SS DELFIN |
|
25m |
44.27 |
110 |
5 |
Judith Knaap |
1994 |
9406944 |
WAALSTROOM |
|
25m |
44.23 |
603 |
6 |
Filippa Edfast |
1996 |
AY8496 |
SS DELFIN |
|
25m |
44.24 |
330 |
7 |
Laura Schüler |
1996 |
|
KALTENKIRC |
|
25m |
44.29 |
594 |
8 |
Jannie Fogtmann |
1990 |
|
SKÆRBÆK |
|
25m |
44.34 |
530 |
9 |
Tove Persson Bivall |
1997 |
AP4897 |
S 71 |
|
25m |
44.45 |
341 |
10 |
Simone Auze |
1995 |
|
KALTENKIRC |
|
25m |
44.50 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
543 |
1 |
Thea Widdgård |
1996 |
AR3496 |
S 77 |
|
25m |
44.21 |
602 |
2 |
Terese Nilsson |
1994 |
AN2494 |
SS DELFIN |
|
25m |
44.06 |
331 |
3 |
Wiebke Schwedes |
1994 |
|
KALTENKIRC |
|
25m |
43.80 |
295 |
4 |
Cille Dahl Kragh |
1994 |
9432AE |
HERLEV |
|
25m |
43.70 |
211 |
5 |
Sofie Grønlund |
1995 |
9576AO |
GRINDSTED |
|
25m |
43.66 |
580 |
6 |
Martha Meilstrup |
1997 |
9778AF |
BIRKERØD |
|
25m |
43.69 |
405 |
7 |
Natasha Clausen |
1993 |
9334AN |
ODDER |
|
25m |
43.80 |
506 |
8 |
Mika Lund |
1996 |
|
RØDDING |
|
25m |
43.88 |
920 |
9 |
Amalie Rasmussen |
1996 |
9654AF |
TEMPO |
|
25m |
44.08 |
315 |
10 |
Rebecca Sørensen |
1997 |
9738AE |
HOBRO |
|
25m |
44.22 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
790 |
1 |
Louise Sofie Jensen |
1994 |
9418AD |
PINGVINEN |
|
25m |
43.57 |
830 |
2 |
Ina Scholz |
1996 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
43.53 |
208 |
3 |
Sille Brolykke Bjerrum |
1996 |
9626AJ |
GRINDSTED |
|
25m |
43.41 |
344 |
4 |
Maike Peemöller |
1995 |
|
KALTENKIRC |
|
25m |
43.32 |
101 |
5 |
Maria Tsipkin |
1996 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
43.20 |
683 |
6 |
Joelle Bernard |
1997 |
|
EIDELTSTED |
|
25m |
43.30 |
1128 |
7 |
Julie Schmidt |
1997 |
9786AR |
ST ESBJERG |
|
25m |
43.35 |
921 |
8 |
Stine Rasmussen |
1992 |
9282AB |
TEMPO |
|
25m |
43.49 |
171 |
9 |
Wibke Schult |
1998 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
43.55 |
926 |
10 |
Dana Beecken |
1992 |
179450 |
BULLENHAUS |
|
25m |
43.59 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
601 |
1 |
Josefine Broberg |
1990 |
AR6490 |
SS DELFIN |
|
25m |
43.09 |
536 |
2 |
Katarina Hallerstedt |
1966 |
|
S 77 |
|
25m |
42.87 |
801 |
3 |
Laura Krogh Christensen |
1994 |
9482AQ |
PINGVINEN |
|
25m |
42.73 |
337 |
4 |
Annika Jackisch |
1989 |
|
KALTENKIRC |
|
25m |
42.62 |
310 |
5 |
Sofie Skovfoged |
1994 |
9482AA |
HOBRO |
|
25m |
42.41 |
821 |
6 |
Arlett Dix |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
42.43 |
1226 |
7 |
Rikke Svejgård Nielsen |
1997 |
9754AA |
WEST SWIM |
|
25m |
42.70 |
525 |
8 |
Johanna Persson |
1992 |
|
S 71 |
|
25m |
42.73 |
332 |
9 |
Isabelle Stratmann |
1993 |
|
KALTENKIRC |
|
25m |
42.95 |
443 |
10 |
Helena Lissner |
1997 |
AE3697 |
OSBY SS |
|
25m |
43.16 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
294 |
1 |
Leona Kenskov |
1996 |
9666AM |
HERLEV |
|
25m |
42.22 |
975 |
2 |
Nicki Poutos |
1997 |
BD2297 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
42.12 |
439 |
3 |
Amanda Åström |
1994 |
AC9294 |
OSBY SS |
|
25m |
41.89 |
1125 |
4 |
Jacqueline L. Jensen |
1997 |
9708AC |
ST ESBJERG |
|
25m |
41.84 |
541 |
5 |
Matilda Petersson |
1996 |
AI5296 |
S 77 |
|
25m |
41.77 |
136 |
6 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
DRAGØR |
|
25m |
41.81 |
1050 |
7 |
Luisa Richter |
1993 |
|
DELPHIN |
|
25m |
41.87 |
610 |
8 |
Ebba Persson |
1997 |
AF4497 |
SS DELFIN |
|
25m |
41.92 |
927 |
9 |
Kira Beecken |
1992 |
179451 |
BULLENHAUS |
|
25m |
42.21 |
308 |
10 |
Line Højberg |
1993 |
9368AJ |
HOBRO |
|
25m |
42.31 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
897 |
1 |
Vanessa Petzold |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
41.73 |
682 |
2 |
Henrike Böllert |
1997 |
|
EIDELTSTED |
|
25m |
41.63 |
1043 |
3 |
Janina Heinemann |
1995 |
|
DELPHIN |
|
25m |
41.40 |
430 |
4 |
Anna Lissner |
1995 |
AA3495 |
OSBY SS |
|
25m |
41.36 |
291 |
5 |
Yasmin Saud Abdulkadir |
1994 |
9476AE |
HERLEV |
|
25m |
41.19 |
653 |
6 |
Tina Schubert |
1997 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
41.35 |
333 |
7 |
Alexandra Tomm |
1992 |
|
KALTENKIRC |
|
25m |
41.39 |
390 |
8 |
Camilla Johansen |
1994 |
9404AG |
NAKSKOV |
|
25m |
41.52 |
963 |
9 |
Agnes Bolling |
1996 |
BM6496 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
41.66 |
966 |
10 |
Jenny Stensson |
1993 |
CC9693 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
41.75 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
698 |
1 |
Juliane Friese |
1985 |
|
SV ROTATIO |
|
25m |
41.04 |
454 |
2 |
Stefanie Domke |
1985 |
061046 |
PREETZER |
|
25m |
40.88 |
119 |
3 |
Carlijn Viering |
1997 |
9701142 |
WAALSTROOM |
|
25m |
40.88 |
925 |
4 |
Caroline Skovdrup Jensen |
1997 |
9722AM |
TEMPO |
|
25m |
40.78 |
867 |
5 |
Natalie Wunderlich |
1996 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
40.74 |
599 |
6 |
Frida Isaksson |
1994 |
BF2494 |
SS DELFIN |
|
25m |
40.77 |
833 |
7 |
Jana Scholz |
1993 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
40.87 |
919 |
8 |
Sara Rainer |
1994 |
9436AK |
TEMPO |
|
25m |
40.88 |
494 |
9 |
Minttu Hörkkö |
1997 |
|
RaisU |
|
25m |
40.92 |
700 |
10 |
Julia Göhre |
1994 |
|
SV ROTATIO |
|
25m |
41.09 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
133 |
1 |
Helene Hauschultz |
1993 |
9392AC |
DRAGØR |
|
25m |
40.70 |
182 |
2 |
Sarah Losensky |
1991 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
40.58 |
41 |
3 |
Katrin Enz |
1995 |
|
AHRENSBURG |
|
25m |
40.50 |
355 |
4 |
Amanda Bergqvist |
1996 |
|
LANDSKRONA |
|
25m |
40.31 |
560 |
5 |
Inken Fiebelkorn |
1994 |
|
MECKELFELD |
|
25m |
40.00 |
459 |
6 |
Merle Müller |
1992 |
148445 |
PREETZER |
|
25m |
40.14 |
306 |
7 |
Luna Demmers |
1994 |
9404AF |
HOBRO |
|
25m |
40.37 |
1236 |
8 |
Emma Josefsen |
1996 |
9632AW |
SKIVE |
|
25m |
40.54 |
818 |
9 |
Anika Kirchhof |
1996 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
40.70 |
460 |
10 |
Ann-Christin Reske |
1988 |
107419 |
PREETZER |
|
25m |
40.72 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
711 |
1 |
Mathilde Kallesøe |
1993 |
9326AR |
SVENDBORG |
|
25m |
39.76 |
842 |
2 |
Julia Westermann |
1992 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
39.10 |
874 |
3 |
Pia Du Puits |
1994 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
38.97 |
691 |
4 |
Anna Lehrum |
1993 |
155606 |
SV NEPTUN |
|
25m |
38.81 |
1140 |
5 |
Laura Jacobsen Barlo |
1992 |
9224AF |
ST ESBJERG |
|
25m |
38.58 |
839 |
6 |
Josephine Klose |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
38.69 |
820 |
7 |
Annemarie Agostinho |
1995 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
38.94 |
212 |
8 |
Heidi Hollænder |
1991 |
9144AL |
GRINDSTED |
|
25m |
38.97 |
685 |
9 |
Kim-Janet Siemsen |
1993 |
|
EIDELTSTED |
|
25m |
39.40 |
692 |
10 |
Nina Lehrum |
1995 |
172424 |
SV NEPTUN |
|
25m |
39.81 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
941 |
1 |
Kerrin Steensen |
1990 |
|
ROTWEIß |
|
25m |
38.18 |
134 |
2 |
Maria Madsen |
1995 |
9524AC |
DRAGØR |
|
25m |
38.00 |
97 |
3 |
Rea Kalantzis |
1995 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
37.89 |
647 |
4 |
Paulin Wendler |
1992 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
37.19 |
868 |
5 |
Nicole Jünger |
1984 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
36.45 |
946 |
6 |
Wencke Steensen |
1992 |
|
ROTWEIß |
|
25m |
36.61 |
498 |
7 |
Ninni Reinvall |
1994 |
|
RaisU |
|
25m |
37.88 |
661 |
8 |
Sara Borén |
1995 |
AH2695 |
SKK |
|
25m |
37.98 |
887 |
9 |
Stephanie Mäder |
1994 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
38.13 |
40 |
10 |
Nina Michahelles |
1994 |
|
AHRENSBURG |
|
25m |
38.35 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
891 |
1 |
Theresa Lindner |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
43.38 |
872 |
2 |
Pauline Klose |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
42.78 |
577 |
3 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
25m |
41.26 |
75 |
4 |
Alina Stephan |
1998 |
|
BERLINER |
|
25m |
39.32 |
172 |
5 |
Kim Losensky |
1998 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
37.70 |
612 |
6 |
Sofie Klügel |
1998 |
AC1698 |
SS DELFIN |
|
25m |
39.32 |
531 |
7 |
Jessica Chen |
1998 |
AL1298 |
S 71 |
|
25m |
39.95 |
365 |
8 |
Ninwa Somi |
1998 |
|
LANDSKRONA |
|
25m |
42.01 |
845 |
9 |
Käthe Wagner |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
42.88 |
463 |
10 |
Kaja Kristin Fünderich |
1998 |
214688 |
PREETZER |
|
25m |
43.50 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
320 |
1 |
Cathrine Stapelfeld |
1997 |
9784AF |
IKAST |
|
25m |
40.56 |
1225 |
2 |
Katrine Larsen |
1997 |
9768AC |
WEST SWIM |
|
25m |
40.08 |
1082 |
3 |
Josefine Karlsson |
1997 |
AU1897 |
VARBERG |
|
25m |
38.81 |
609 |
4 |
Paulina Wiklund-Nilsson |
1997 |
AF6297 |
SS DELFIN |
|
25m |
37.99 |
364 |
5 |
Mari-Louise Tran |
1997 |
|
LANDSKRONA |
|
25m |
36.87 |
258 |
6 |
Benedicte Zilmer |
1997 |
9724AN |
GREVE |
|
25m |
37.76 |
533 |
7 |
Jonna Nordström |
1997 |
AP1897 |
S 71 |
|
50m |
38.57 |
866 |
8 |
Natalie Schumacher |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
39.20 |
575 |
9 |
Nicoline M. Riisberg |
1997 |
9794AD |
ALLERØD |
|
25m |
40.56 |
382 |
10 |
Katharina Rimatzki |
1997 |
|
ITZEHOE |
|
25m |
40.78 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
537 |
1 |
Christin Heina |
1996 |
BA0296 |
S 77 |
|
25m |
39.46 |
939 |
2 |
Ilka Jürgensen |
1996 |
|
ROTWEIß |
|
25m |
38.89 |
309 |
3 |
Nanna Delfs Mortensen |
1996 |
9664AP |
HOBRO |
|
25m |
38.32 |
715 |
4 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
SVENDBORG |
|
25m |
37.19 |
1217 |
5 |
Sidse Kehlet |
1996 |
9696AH |
WEST SWIM |
|
25m |
34.77 |
484 |
6 |
Erika Bergström |
1996 |
|
RaisU |
|
25m |
37.08 |
174 |
7 |
Luisa Goltz |
1996 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
38.03 |
175 |
8 |
Alina Neumann |
1996 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
38.52 |
485 |
9 |
Essi Schrey |
1996 |
|
RaisU |
|
25m |
39.04 |
684 |
10 |
Katharina Ehmke |
1996 |
|
EIDELTSTED |
|
25m |
40.26 |
|
|
Heat 24 (25) (15 - 16 years) |
|
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1178 |
1 |
Iben Nielsen |
1994 |
9458AJ |
WEST SWIM |
|
25m |
37.71 |
831 |
2 |
Irene Porschhöfer |
1994 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
37.53 |
556 |
3 |
Kaja Hänßler |
1994 |
|
MECKELFELD |
|
25m |
36.28 |
991 |
4 |
Leah Vanderbeek |
1994 |
|
CALGARY |
|
25m |
34.92 |
493 |
5 |
Melina Vihdanmäki |
1995 |
|
RaisU |
|
25m |
34.02 |
393 |
6 |
Rikke Nissen |
1994 |
9424AG |
NAKSKOV |
|
25m |
34.89 |
438 |
7 |
Erica Ydesand |
1994 |
AE7894 |
OSBY SS |
|
25m |
35.04 |
675 |
8 |
Linnéa Rydberg |
1994 |
BK7493 |
SKK |
|
25m |
37.01 |
1079 |
9 |
Carling Jones |
1994 |
|
CALGARY |
|
25m |
37.69 |
39 |
10 |
Swantje Eggers |
1994 |
|
AHRENSBURG |
|
25m |
37.74 |
|
|
Heat 25 (25) (17 - 99 years) |
|
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1181 |
1 |
Marie Philipsen |
1992 |
9244AG |
WEST SWIM |
|
25m |
35.17 |
1171 |
2 |
Frederikke Hedegaard |
1993 |
9394AJ |
WEST SWIM |
|
25m |
34.72 |
433 |
3 |
Josefin Palm |
1991 |
AF6491 |
OSBY SS |
|
25m |
34.63 |
1179 |
4 |
Cecilie M. Pedersen |
1993 |
9378AA |
WEST SWIM |
|
25m |
34.24 |
984 |
5 |
Natalie Mccallum |
1992 |
|
CALGARY |
|
25m |
33.01 |
673 |
6 |
Johanna Nyysti |
1984 |
AG5284 |
SKK |
|
25m |
34.08 |
424 |
7 |
Silje Bergström Tronsmoen |
1991 |
AS6491 |
OSBY SS |
|
25m |
34.58 |
666 |
8 |
Renee Huuva |
1990 |
AP0490 |
SKK |
|
25m |
34.68 |
808 |
9 |
Frederikke Hall |
1992 |
|
SØLLERØD |
|
25m |
34.89 |
663 |
10 |
Sara Finati |
1992 |
BR3892 |
SKK |
|
25m |
35.23 |
Generated by WinGrodan 1.17.25 |
Print Date |
12 May 2010 |
Licensed to: West Swim Esbjerg |
Print Time |
15:31 |
|