Program for UGP3 2019-2020, Jönköping
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
58 |
|
Gabriel Eriksson |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
59.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
22 |
|
Anton Hegmegi |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:00.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
36 |
|
Dennis Partanen |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:00.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
324 |
|
Emanuel Tidåsen |
2002 |
Växjö Simsällskap |
SWE |
1:02.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
142 |
|
Igor Blagojevic |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:02.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
268 |
|
Ville Seppälä |
2004 |
Smålandsstenars Simsällskap |
SWE |
1:02.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
199 |
|
Philip Löfbom |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:03.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
171 |
|
Markus Stahre |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:03.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
90 |
|
Hugo Fransson |
2005 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:04.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
202 |
|
Eric Lundström Silke |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:04.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
40 |
|
Max Grubesic |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:05.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
234 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Oskarshamns Simsällskap |
SWE |
1:05.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
150 |
|
Lucas Humling |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:05.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
305 |
|
Albin Tallbäck |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
1:06.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
211 |
|
Jacob Hellman |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
344 |
|
Mattias Jönsson |
2006 |
Växjö Simsällskap |
SWE |
1:07.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
218 |
|
Rasmus Landin |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:08.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
353 |
|
Alwin Edqvist |
2006 |
Växjö Simsällskap |
SWE |
1:08.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
182 |
|
Robin Daremo |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:08.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
51 |
|
Theo Nordholm |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:08.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
319 |
|
Gustav Hammarstedt |
2002 |
Växjö Simsällskap |
SWE |
1:08.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
96 |
|
Ludvig Asplund |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:09.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
373 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
SWE |
1:09.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
326 |
|
Johan Hjelmberg |
2005 |
Växjö Simsällskap |
SWE |
1:10.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
214 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:10.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
367 |
|
Erik Wiloboken |
2002 |
Älmhults Simsällskap |
SWE |
1:11.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
369 |
|
Daniel Shebalin |
2002 |
Älmhults Simsällskap |
SWE |
1:11.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
306 |
|
Anders Runeqvist |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
1:12.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
42 |
|
Victor Ekblad |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:12.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
172 |
|
Elias Gustafsson |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:12.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
138 |
|
Christoffer Larsson |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
SWE |
1:12.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
191 |
|
Marcus Leijon |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
SWE |
1:12.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
115 |
|
Svante Tjernström |
2007 |
Kungälvs Simsällskap |
SWE |
1:13.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
54 |
|
Daniel Sainz |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:13.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
231 |
|
Isac Uhre |
2005 |
Oskarshamns Simsällskap |
SWE |
1:13.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
330 |
|
Ludvig Hjelmberg |
2006 |
Växjö Simsällskap |
SWE |
1:13.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
227 |
|
Alfred Enlund |
2005 |
Nässjö SLS |
SWE |
1:14.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
76 |
|
David Liu |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:15.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
94 |
|
Simon Theander |
2005 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:15.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
220 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:15.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
185 |
|
Simón Perez |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:16.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
56 |
|
Tobias Karlsson |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:16.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
378 |
|
William Madsen |
2006 |
SK Triton |
SWE |
1:16.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
161 |
|
Olof Karlsson |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:17.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
113 |
|
Erik Isaksson |
2005 |
Kungälvs Simsällskap |
SWE |
1:19.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
114 |
|
Frej Andersson-Öberg |
2006 |
Kungälvs Simsällskap |
SWE |
1:20.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
371 |
|
Albin Björnström |
2007 |
SK Triton |
SWE |
1:20.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
128 |
|
Axel Wigstrand |
2008 |
Kungälvs Simsällskap |
SWE |
1:21.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
109 |
|
Szymon Machaj |
2006 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:21.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
341 |
|
Filip Nymberg |
2003 |
Växjö Simsällskap |
SWE |
1:23.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
359 |
|
Frans Johansson |
2006 |
Växjö Simsällskap |
SWE |
1:24.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
70 |
|
Jakob Kramer |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:24.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
316 |
|
Danis Jugo |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
1:26.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
2 |
|
Emil Eliasson Ringborg |
2007 |
Alvesta Simsällskap |
SWE |
1:26.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
216 |
|
Robert Hanouch |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:26.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
364 |
|
Adrian Mustafa |
2008 |
Växjö Simsällskap |
SWE |
1:26.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
72 |
|
Bobo Leijon |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:27.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
183 |
|
Milo Forsberg |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:27.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
363 |
|
Elliot Edqvist |
2008 |
Växjö Simsällskap |
SWE |
1:27.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
10 |
|
Axel Hägg |
2007 |
Anderstorps Simsällskap |
SWE |
1:29.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
226 |
|
Wilgot Olausson |
2007 |
Nässjö SLS |
SWE |
1:30.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
318 |
|
Zed Roos |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
1:32.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
119 |
|
Ludvig Kobel |
2006 |
Kungälvs Simsällskap |
SWE |
1:32.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
229 |
|
Benjamin Nilsson |
2007 |
Nässjö SLS |
SWE |
1:33.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
291 |
|
Theo Nordin |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
SWE |
1:35.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
230 |
|
Elias Kilebrand |
2008 |
Nässjö SLS |
SWE |
1:40.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
281 |
|
Simon Olofsson |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
SWE |
1:42.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
365 |
|
Felix Perez |
2008 |
Växjö Simsällskap |
SWE |
1:55.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
197 |
|
Oscar Blom |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
132 |
|
Mathias Behre |
2009 |
Kungälvs Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-03-08 14:17:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|