2022-06-30   03:25:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Region Syd Turnering 3

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 14
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  08:33   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
 
Lb 14, 100m Frisvmning Damer  Finaler (14) 
Vejledende starttid 14:29 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
257  Rebekka From  2008  0872AU  VEJLE    25m   
178  Rishika Shankarganesh  2009  0958AH  SNDERBORG    25m   
213  Astrid Kortnum  2007  0768AV  VEJLE    25m   
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
27  Jemima Patterson  2011  1110AG  ESBJERG    25m   
121  Elizabeth Garbacenka  2010  1056AK  DELTA    25m   
238  Kaya Bull-Srensen  2009  0922AI  VEJLE    25m   
195  Liv Veisberg Christensen  2010  1014AL  VEJEN    25m   
               

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
22  Frida Agerskov  2009  0944BC  ESBJERG    25m  1:56.87 
50  Liv Rong Hansen  2010  1038AJ  ESBJERG    25m  1:52.04 
194  Kamma K Bundsgaard  2007  0732AV  VEJEN    25m  1:47.01 
124  Gry Skou Mortensen  2009  0934BD  DELTA    25m  1:49.59 
240  Lea H Mammen  2008  0840AS  VEJLE    25m  1:53.38 
136  Sofie Jerlv  2009  0956AG  DELTA    25m  2:15.21 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
26  Sofie Fur Lisby  2010  1036AJ  ESBJERG    25m  1:45.89 
157  Cecilie Nielsen  2009  0964BD  GRINDSTED    25m  1:44.61 
158  Filippa Victoria Pascu  2009  0964BC  GRINDSTED    25m  1:44.34 
161  Signe Sgaard  2007  0714AU  GRINDSTED    25m  1:44.54 
255  Olivia Bkkegrd Svendsen  2009  0946AD  VEJLE    25m  1:45.75 
127  Liv K. L. Jensen  2008  0884AN  DELTA    25m  1:46.68 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
48  Bell Mller-Jacobsen  2010  1068AE  ESBJERG    25m  1:42.98 
111  Ayla Elise Ancher  2008  0888AJ  DELTA    25m  1:42.81 
Alberte Hansen  2009  0906AI  ESBJERG    25m  1:41.95 
262  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008  0844AG  VEJLE    25m  1:42.61 
54  Signe Sejr Bentsen  2010  1074AF  ESBJERG    25m  1:42.84 
215  Camilla H Graversen  2010  1046AE  VEJLE    25m  1:44.20 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
175  Nikoline Frederik Axelsen  2010  1034AE  SNDERBORG    25m  1:39.60 
17  Naya Davidsen  2008  0838AR  ESBJERG    25m  1:36.22 
15  Mie Bech Bgedal  2010  1072AF  ESBJERG    25m  1:34.50 
23  Ida Riddersholm  2009  0918BC  ESBJERG    25m  1:34.88 
246  Marlie Mller Wilstrup  2009  0924AI  VEJLE    25m  1:39.42 
Evalina Jordt-Edwards  2010  1080AI  ESBJERG    25m  1:41.67 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
267  Sofia Nielsen  2008  0842AO  VEJLE    25m  1:32.79 
236  Karla Jger  2008  0828AH  VEJLE    25m  1:30.84 
53  Cathrine Boisen  2008  0886AP  ESBJERG    25m  1:30.52 
162  Josefine Nielsen  2007  0734AZ  GRINDSTED    25m  1:30.67 
221  Emma Vilhelmsen  2007  0724AX  VEJLE    25m  1:32.57 
241  Lisbeth Seidler Madsen  2007  0712AU  VEJLE    25m  1:33.75 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
279  Victoria Klinkby  2004  0436BB  VEJLE    25m  1:29.23 
210  Asta-Marie Rasmussen  2009  0964AA  VEJLE    25m  1:23.95 
218  Ea Gram Mller  2006  0674AM  VEJLE    25m  1:22.79 
263  Sille Freltoft  2008  0886AL  VEJLE    25m  1:23.94 
20  Dicte Underbjerg  2010  1098AE  ESBJERG    25m  1:27.05 
212  Astrid Hartmann  2008  0886AC  VEJLE    25m  1:30.02 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Lea Timmermand  2008  0826AE  ESBJERG    25m  1:21.14 
214  Augusta Dalsgaard  2007  0768AP  VEJLE    25m  1:20.43 
149  Emily Schjelderup Pedersen  2004  0418BB  BLVANDSHU    25m  1:19.87 
211  Astrid Hansen  2006  0678AU  VEJLE    25m  1:19.91 
164  Maria Mberg Nielsen  2007  0742AR  GRINDSTED    25m  1:20.71 
150  Kristiane Kathrine Mukasa  2008  0898AJ  BLVANDSHU    25m  1:21.50 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
201  Alista Maslobojeva  2007  0712AS  VEJLE    25m  1:18.12 
232  Isabel Qvist Jensen  2009  0996AC  VEJLE    25m  1:15.89 
225  Gabrielle Haahr Uhd  2007  0796AF  VEJLE    25m  1:13.23 
138  Tilde Lindeblad  2006  0656AT  DELTA    25m  1:15.08 
106  Nanna W Povlsen  2005  0582BA  ERRITS    25m  1:17.55 
132  Mathilde Se  2008  0864AL  DELTA    25m  1:19.06 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
252  Mille Holmberg  2006  0654AH  VEJLE    25m  1:11.89 
154  Liv Bendixen  2004  0404BD  GRINDSTED    25m  1:11.21 
36  Liv Kousgaard  2003  0384AX  ESBJERG    25m  1:09.97 
243  Lrke Jervelund  2007  0772AE  VEJLE    25m  1:10.22 
235  Julie Guldmann Mller  2007  0782AI  VEJLE    25m  1:11.51 
174  Lotta Trger  2008  0818AK  SNDERBORG    25m  1:12.79 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
269  Sofie Karlov Nielsen  2007  0704AN  VEJLE    25m  1:09.33 
155  Stephanie de Bruijn  2005  0576AZ  GRINDSTED    25m  1:08.64 
170  Anna Mai Andersen  2006  0622AR  SNDERBORG    25m  1:07.29 
205  Ann-Katrine Windfeld  2006  0634AD  VEJLE    25m  1:07.51 
95  Alberte Faurby  2005  0506AV  ERRITS    25m  1:08.92 
34  Astrid Gregersen  2005  0508AS  ESBJERG    25m  1:09.62 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
271  Sophia Jochumsen  2006  0642AE  VEJLE    25m  1:06.09 
59  Millie Mller  2007  0768AD  ESBJERG    25m  1:05.14 
156  Maria Hall  2003  0384BC  GRINDSTED    25m  1:03.77 
37  Ida Jacobsen  2005  0516AM  ESBJERG    25m  1:04.82 
32  Marie Zou Jensen  2005  0516AO  ESBJERG    25m  1:05.99 
110  Anna Dora Bernsdorf  2006  0636AW  DELTA    25m  1:06.26 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
74  Anna Bjerrum Mller  2004  0436AL  ESBJERG    25m  1:03.40 
75  Natalie Da Silva Jensen  2004  0462AM  ESBJERG    25m  1:02.17 
29  Emma Jrgensen  2001  0182AV  ESBJERG    25m  1:00.40 
80  Sofie A. Wolf  2006  0686AF  ESBJERG    25m  1:01.25 
77  Kathrine Weide  2004  0402AO  ESBJERG    25m  1:02.71 
179  Signe Jensen  2007  0786AB  SNDERBORG    25m  1:03.52 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner