2022-09-28   18:44:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Region Syd Turnering 3

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 13
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  08:33   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
 
Lb 13, 100m Frisvmning Herrer  Finaler (13) 
Vejledende starttid 14:02 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
13  Junior Jittipat Nielsen  2012  1257AC  ESBJERG    25m   
49  Nicolai Pedersen  2009  0927BF  ESBJERG    25m   
28  David Beck Poulsen  2010  1007AJ  ESBJERG    25m   
51  Lucas Cheuk Wing Tse  2012  1259AC  ESBJERG    25m   
130  Malthe Petersen  2009  0955BE  DELTA    25m   
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
183  Aksel Fredsholt Svendsen  2009  0969BD  VEJEN    25m   
118  Daniel Schjdt Kristensen  2008  0839AN  DELTA    25m   
182  Valdemar Damgaard  2011  1159AA  SNDERBORG    25m  2:35.21 
159  Iulian Cigoreanu  2008  0839AM  GRINDSTED    25m   
227  Gustav Dalmose Henriksen  2008  0891AG  VEJLE    25m   
104  Rasmus Thy  2007  0741AQ  ERRITS    25m   

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
120  Elias Hylle-Wiig  2008  0841AN  DELTA    25m  1:51.11 
233  Jens Reintoft  2008  0809AM  VEJLE    25m  1:49.24 
251  Mikkel Bro Christensen  2007  0799AI  VEJLE    25m  1:45.45 
197  Benjamin Kolding Srensen  2008  0857AE  VEJLE    25m  1:45.98 
16  Mikkel Guldager Stougaard  2010  1079AF  ESBJERG    25m  1:50.00 
139  Tobias Mller Jespersen  2009  0929BD  DELTA    25m  2:01.64 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
18  Rasmus Neuber  2010  1039AF  ESBJERG    25m  1:42.79 
Jonas Liholm  2008  0867AL  ESBJERG    25m  1:40.88 
105  Sebastian N Pedersen  2007  0785AM  ERRITS    25m  1:38.39 
14  Louie Lindblad  2010  1087AF  ESBJERG    25m  1:38.44 
25  Markus Zou Jensen  2008  0879AJ  ESBJERG    25m  1:40.98 
208  Asger Juel  2009  0939AB  VEJLE    25m  1:43.91 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Asbjrn Kousgaard  2008  0803AI  ESBJERG    25m  1:36.78 
10  Jakub Ciarcinski  2007  0789AM  ESBJERG    25m  1:29.54 
21  Emil Asger Mller  2009  0965AG  ESBJERG    25m  1:28.97 
114  Berthram Byskov  2009  0975AE  DELTA    25m  1:29.11 
19  Sebastian Drachmann  2008  0841AL  ESBJERG    25m  1:31.69 
258  Saleh Ayyach  2009  0937BA  VEJLE    25m  1:36.92 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
12  Jonas Staghj Andersen  2010  1011AD  ESBJERG    25m  1:27.80 
200  Alexander Breinholt  2008  0843AB  VEJLE    25m  1:25.13 
Toke Kousgaard  2008  0891AI  ESBJERG    25m  1:23.04 
274  Theodor van Den Berg  2008  0881AG  VEJLE    25m  1:24.04 
250  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  0779AI  VEJLE    25m  1:26.76 
177  Oliver Kuettel  2009  0993AF  SNDERBORG    25m  1:28.10 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
43  Simon Nissum  2008  0865AG  ESBJERG    25m  1:22.09 
229  Gustav Sundstrm  2006  0675AM  VEJLE    25m  1:21.54 
204  Andreas Lang Lassen  2007  0779AB  VEJLE    25m  1:20.61 
42  Simon Paschke  2007  0761AN  ESBJERG    25m  1:20.76 
226  Gustav Hansen  2008  0877AE  VEJLE    25m  1:21.62 
Jeppe Bech Bgedal  2008  0819AF  ESBJERG    25m  1:22.35 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
112  Bastian Ladekjr  2007  0705AK  DELTA    25m  1:20.03 
99  Felix Nielsen  2006  0683AQ  ERRITS    25m  1:19.17 
216  Christian Christensen  2007  0737AL  VEJLE    25m  1:18.12 
Oscar Hgensen  2008  0837AG  ESBJERG    25m  1:18.89 
223  Frederik Klinkby  2007  0789AI  VEJLE    25m  1:19.82 
140  Ulf K. L. Jensen  2006  0681AQ  DELTA    25m  1:20.44 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
189  Toke Gormsen  2006  0629AP  VEJEN    25m  1:17.18 
119  Dany Valiu Nielsen  2008  0851AE  DELTA    25m  1:13.84 
45  Villads Isko Pimenta  2007  0751AD  ESBJERG    25m  1:12.94 
69  Malte Riegels-Jakobsen  2006  0669AI  ESBJERG    25m  1:13.02 
135  Phillip Thomsen  2007  0779AM  DELTA    25m  1:15.73 
41  Nikolai Elgaard  2009  0973AC  ESBJERG    25m  1:17.18 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
131  Mathias Mller Madsen  2008  0899AH  DELTA    25m  1:11.76 
61  Frederik Mhring Madsen  2007  0713AD  ESBJERG    25m  1:10.22 
38  Christian Pedersen  2007  0723AM  ESBJERG    25m  1:10.07 
88  Jakob Heeb  2001  0141AR  ESBJERG    25m  1:10.16 
203  Anders Bank Hansen  2006  0657AG  VEJLE    25m  1:10.51 
40  Malte Neuber  2007  0765AF  ESBJERG    25m  1:12.73 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
100  Frederik Billes Beck  2008  0815AA  ERRITS    25m  1:09.19 
68  Sigurd Salskov Iversen  2006  0637AL  ESBJERG    25m  1:08.43 
277  Toke stergaard Pedersen  2007  0731AL  VEJLE    25m  1:05.87 
86  Oskar Foss  2006  0677AC  ESBJERG    25m  1:07.10 
253  Moritz Hartmann  2007  0763AA  VEJLE    25m  1:08.81 
165  Tobias Holt  2006  0693AN  GRINDSTED    25m  1:09.85 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
254  Nikolai Uekermann Olsen  2006  0655AF  VEJLE    25m  1:03.56 
270  Sofus Funder  2005  0543AL  VEJLE    25m  1:02.38 
65  Jonas Mathiasen  2006  0609AM  ESBJERG    25m  1:00.35 
35  Lasse Metz Mondrup  2004  0407AK  ESBJERG    25m  1:00.46 
57  Alexander Drachmann  2005  0567AF  ESBJERG    25m  1:02.88 
87  Esben Breum Lau  2003  0323AL  ESBJERG    25m  1:03.92 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
103  Peter Rom Poulsen  2005  0593AJ  ERRITS    25m  59.46 
116  Christian Damborg Thomsen  2005  0503AG  DELTA    25m  56.84 
31  Mathias Marbk Nielsen  2004  0435AE  ESBJERG    25m  56.26 
78  Jonas Krammer Knudsen  2003  0345AF  ESBJERG    25m  56.81 
133  Mikkel Holme Madsen  2005  0539AK  DELTA    25m  58.83 
180  Silas kerlind  2005  0551AC  SNDERBORG    25m  1:00.27 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner