2022-09-30   10:32:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Region Syd Turnering 3

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 5
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  08:33   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Herrer  Finaler (12) 
Vejledende starttid 10:54 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
13  Junior Jittipat Nielsen  2012  1257AC  ESBJERG    25m   
182  Valdemar Damgaard  2011  1159AA  SNDERBORG    25m  2:34.60 
234  Jonas Sandal  2007  0747AP  VEJLE    25m   
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
258  Saleh Ayyach  2009  0937BA  VEJLE    25m  2:25.78 
184  Gustav Fredsholt Svendsen  2007  0709AQ  VEJEN    25m  2:19.65 
51  Lucas Cheuk Wing Tse  2012  1259AC  ESBJERG    25m  2:20.79 
113  Benjamin Thomsen  2008  0837AN  DELTA    25m  2:32.43 
               

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
139  Tobias Mller Jespersen  2009  0929BD  DELTA    25m  2:16.11 
16  Mikkel Guldager Stougaard  2010  1079AF  ESBJERG    25m  2:13.51 
Asbjrn Kousgaard  2008  0803AI  ESBJERG    25m  2:04.45 
18  Rasmus Neuber  2010  1039AF  ESBJERG    25m  2:12.34 
197  Benjamin Kolding Srensen  2008  0857AE  VEJLE    25m  2:13.77 
25  Markus Zou Jensen  2008  0879AJ  ESBJERG    25m  2:16.51 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
227  Gustav Dalmose Henriksen  2008  0891AG  VEJLE    25m  2:02.58 
14  Louie Lindblad  2010  1087AF  ESBJERG    25m  1:59.70 
250  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  0779AI  VEJLE    25m  1:59.31 
Jonas Liholm  2008  0867AL  ESBJERG    25m  1:59.54 
12  Jonas Staghj Andersen  2010  1011AD  ESBJERG    25m  2:00.09 
216  Christian Christensen  2007  0737AL  VEJLE    25m  2:03.02 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
10  Jakub Ciarcinski  2007  0789AM  ESBJERG    25m  1:58.57 
41  Nikolai Elgaard  2009  0973AC  ESBJERG    25m  1:52.17 
52  Jonas Cheuk Lam Tse  2007  0717AH  ESBJERG    25m  1:48.78 
190  Noah Hier  2006  0639AP  VEJEN    25m  1:50.02 
226  Gustav Hansen  2008  0877AE  VEJLE    25m  1:53.04 
233  Jens Reintoft  2008  0809AM  VEJLE    25m  1:59.23 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Oscar Hgensen  2008  0837AG  ESBJERG    25m  1:48.50 
177  Oliver Kuettel  2009  0993AF  SNDERBORG    25m  1:48.12 
131  Mathias Mller Madsen  2008  0899AH  DELTA    25m  1:46.19 
265  Simon Christensen  2009  0901AB  VEJLE    25m  1:46.53 
105  Sebastian N Pedersen  2007  0785AM  ERRITS    25m  1:48.18 
251  Mikkel Bro Christensen  2007  0799AI  VEJLE    25m  1:48.69 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
189  Toke Gormsen  2006  0629AP  VEJEN    25m  1:44.63 
167  Niels Bjerrum  2005  0575AK  GRINDSTED    25m  1:43.40 
125  Joakim Kristensen  2008  0813AB  DELTA    25m  1:41.28 
119  Dany Valiu Nielsen  2008  0851AE  DELTA    25m  1:42.37 
40  Malte Neuber  2007  0765AF  ESBJERG    25m  1:43.77 
274  Theodor van Den Berg  2008  0881AG  VEJLE    25m  1:45.73 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
273  Terkel Klinkowsky  2007  0749AG  VEJLE    25m  1:37.92 
186  Marcus Grnholt  2005  0575AO  VEJEN    25m  1:36.83 
165  Tobias Holt  2006  0693AN  GRINDSTED    25m  1:34.27 
260  Sebastian Holt Poulsen  2007  0705AB  VEJLE    25m  1:35.94 
166  Niels Peter E. Srensen  2007  0743AJ  GRINDSTED    25m  1:37.18 
140  Ulf K. L. Jensen  2006  0681AQ  DELTA    25m  1:39.58 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
270  Sofus Funder  2005  0543AL  VEJLE    25m  1:29.81 
254  Nikolai Uekermann Olsen  2006  0655AF  VEJLE    25m  1:29.39 
96  Asger Nielsen  2005  0595AP  ERRITS    25m  1:25.28 
229  Gustav Sundstrm  2006  0675AM  VEJLE    25m  1:26.94 
38  Christian Pedersen  2007  0723AM  ESBJERG    25m  1:29.50 
100  Frederik Billes Beck  2008  0815AA  ERRITS    25m  1:33.22 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
65  Jonas Mathiasen  2006  0609AM  ESBJERG    25m  1:24.38 
133  Mikkel Holme Madsen  2005  0539AK  DELTA    25m  1:23.48 
58  Tobias Staghj Andersen  2006  0621AC  ESBJERG    25m  1:22.53 
46  Magnus Marschall  2005  0519AK  ESBJERG    25m  1:22.53 
126  Johan Erdmann Christensen  2005  0553AH  DELTA    25m  1:24.34 
86  Oskar Foss  2006  0677AC  ESBJERG    25m  1:24.95 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
247  Martin Christensen  2006  0601AH  VEJLE    25m  1:19.82 
66  Karl Heeb  2005  0581AM  ESBJERG    25m  1:18.42 
87  Esben Breum Lau  2003  0323AL  ESBJERG    25m  1:18.07 
101  Jeppe Sgaard Rasmussen  2002  0269AO  ERRITS    25m  1:18.09 
35  Lasse Metz Mondrup  2004  0407AK  ESBJERG    25m  1:18.77 
180  Silas kerlind  2005  0551AC  SNDERBORG    25m  1:22.03 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
67  Nicolas Duvander  2005  0563AE  ESBJERG    25m  1:13.84 
89  Aske Sommerlund Pedersen  2003  0393AJ  ESBJERG    25m  1:12.66 
33  Tobias Svenningsen  2003  0333AI  ESBJERG    25m  1:10.22 
275  Thor Majgrd  2005  0503AI  VEJLE    25m  1:12.21 
71  Anders Mose  2004  0411AD  ESBJERG    25m  1:13.81 
171  Boris Gamishev  2007  0717AA  SNDERBORG    25m  1:16.54 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner