2022-09-28   19:07:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Region Syd Turnering 3

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 4
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  08:33   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Damer  Finaler (16) 
Vejledende starttid 10:32 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
285  Freja Kjer  2008    VEJLE    25m   
122  Gabriele Garbacenka  2009  0938BA  DELTA    25m   
27  Jemima Patterson  2011  1110AG  ESBJERG    25m   
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
193  Ella Garder Dnne  2008  0836AW  VEJEN    25m   
124  Gry Skou Mortensen  2009  0934BD  DELTA    25m   
220  Emilia Daa Andersen  2008  0886AE  VEJLE    25m   
141  Xenia Vissing Sig  2009  0932BD  DELTA    25m   
257  Rebekka From  2008  0872AU  VEJLE    25m   
98  Esther Korsholm  2008  0870AW  ERRITS    25m   

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
136  Sofie Jerlv  2009  0956AG  DELTA    25m  1:06.15 
115  Caroline Trolle Pedersen  2009  0936BA  DELTA    25m  1:03.87 
22  Frida Agerskov  2009  0944BC  ESBJERG    25m  1:01.03 
195  Liv Veisberg Christensen  2010  1014AL  VEJEN    25m  1:01.79 
178  Rishika Shankarganesh  2009  0958AH  SNDERBORG    25m  1:03.88 
24  Julie Brndum-Lwe  2010  1040AJ  ESBJERG    25m  1:17.32 

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
268  Sofie Emily Clavsen  2009  0984AI  VEJLE    25m  57.78 
15  Mie Bech Bgedal  2010  1072AF  ESBJERG    25m  55.91 
26  Sofie Fur Lisby  2010  1036AJ  ESBJERG    25m  54.50 
215  Camilla H Graversen  2010  1046AE  VEJLE    25m  54.74 
158  Filippa Victoria Pascu  2009  0964BC  GRINDSTED    25m  57.62 
160  Linda Lundblad  2005  0524BC  GRINDSTED    25m  1:00.79 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
161  Signe Sgaard  2007  0714AU  GRINDSTED    25m  54.35 
157  Cecilie Nielsen  2009  0964BD  GRINDSTED    25m  54.03 
245  Malou Bjerre  2010  1036AE  VEJLE    25m  51.89 
54  Signe Sejr Bentsen  2010  1074AF  ESBJERG    25m  52.55 
123  Gabriella L Thoustrup  2008  0852AO  DELTA    25m  54.24 
255  Olivia Bkkegrd Svendsen  2009  0946AD  VEJLE    25m  54.45 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
272  Svea Arlbjrn  2009  0902AI  VEJLE    25m  51.56 
Evalina Jordt-Edwards  2010  1080AI  ESBJERG    25m  51.21 
53  Cathrine Boisen  2008  0886AP  ESBJERG    25m  50.39 
210  Asta-Marie Rasmussen  2009  0964AA  VEJLE    25m  50.60 
11  Johanne Falkenby Skytte  2008  0858AP  ESBJERG    25m  51.32 
175  Nikoline Frederik Axelsen  2010  1034AE  SNDERBORG    25m  51.83 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
246  Marlie Mller Wilstrup  2009  0924AI  VEJLE    25m  49.40 
Alberte Hansen  2009  0906AI  ESBJERG    25m  48.93 
17  Naya Davidsen  2008  0838AR  ESBJERG    25m  48.11 
194  Kamma K Bundsgaard  2007  0732AV  VEJEN    25m  48.21 
267  Sofia Nielsen  2008  0842AO  VEJLE    25m  49.04 
192  Emilie Jensen  2007  0742AV  VEJEN    25m  49.52 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Filuka Lolk Frederiksen  2009  0904AG  ESBJERG    25m  47.69 
224  Freja Rnsholt  2008  0896AH  VEJLE    25m  47.51 
262  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008  0844AG  VEJLE    25m  47.00 
163  Anne Srensen  2008  0866AN  GRINDSTED    25m  47.09 
249  Meiko Nakatani  2010  1052AB  VEJLE    25m  47.55 
231  Helene Seidler Madsen  2009  0962AG  VEJLE    25m  47.71 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
209  Asta Sofia Lauridsen  2008  0818AE  VEJLE    25m  45.98 
106  Nanna W Povlsen  2005  0582BA  ERRITS    25m  45.02 
252  Mille Holmberg  2006  0654AH  VEJLE    25m  44.68 
239  Kira Wolter  2007  0742AT  VEJLE    25m  44.75 
149  Emily Schjelderup Pedersen  2004  0418BB  BLVANDSHU    25m  45.25 
20  Dicte Underbjerg  2010  1098AE  ESBJERG    25m  46.61 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
263  Sille Freltoft  2008  0886AL  VEJLE    25m  44.51 
129  Johanne Riber  2008  0846AP  DELTA    25m  44.31 
44  Sofie Barack Se  2008  0836AE  ESBJERG    25m  44.11 
47  Mille Nrskov Kaltoft  2009  0916AE  ESBJERG    25m  44.28 
213  Astrid Kortnum  2007  0768AV  VEJLE    25m  44.38 
212  Astrid Hartmann  2008  0886AC  VEJLE    25m  44.54 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
169  Anna Emilie Damgaard  2006  0654AL  SNDERBORG    25m  43.96 
Lea Timmermand  2008  0826AE  ESBJERG    25m  43.84 
150  Kristiane Kathrine Mukasa  2008  0898AJ  BLVANDSHU    25m  43.34 
218  Ea Gram Mller  2006  0674AM  VEJLE    25m  43.46 
237  Karla Nhr Rixen  2008  0844AC  VEJLE    25m  43.96 
284  Mathilde Sofie Karmar  2008  0876AN  ESBJERG    25m  44.10 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
199  Alberte Knudsen  2009  0944AB  VEJLE    25m  42.33 
132  Mathilde Se  2008  0864AL  DELTA    25m  41.96 
117  Clara Bendtsen  2008  0876AL  DELTA    25m  41.31 
225  Gabrielle Haahr Uhd  2007  0796AF  VEJLE    25m  41.83 
188  Karoline Poder Kristensen  2007  0752AV  VEJEN    25m  42.31 
187  Andrea Kargo  2008  0826AO  VEJEN    25m  42.95 

 
Heat 13 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
138  Tilde Lindeblad  2006  0656AT  DELTA    25m  40.87 
181  Sofie Damm Johansen  2006  0698AQ  SNDERBORG    25m  40.64 
170  Anna Mai Andersen  2006  0622AR  SNDERBORG    25m  38.66 
202  Alma Ehrenreich-Birn  2008  0818AC  VEJLE    25m  39.82 
201  Alista Maslobojeva  2007  0712AS  VEJLE    25m  40.72 
211  Astrid Hansen  2006  0678AU  VEJLE    25m  40.88 

 
Heat 14 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
242  Liv Ebel  2006  0654AY  VEJLE    25m  38.19 
232  Isabel Qvist Jensen  2009  0996AC  VEJLE    25m  37.42 
30  Victoria Underbjerg  2004  0448AK  ESBJERG    25m  36.73 
55  Cecilie Baltzer Pedersen  2006  0662AR  ESBJERG    25m  36.97 
198  Alberte Andersen  2008  0892AL  VEJLE    25m  37.76 
154  Liv Bendixen  2004  0404BD  GRINDSTED    25m  38.54 

 
Heat 15 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
176  Nora Gombos  2006  0646AS  SNDERBORG    25m  36.64 
205  Ann-Katrine Windfeld  2006  0634AD  VEJLE    25m  35.20 
83  Emilie hlenschlger  2006  0652AC  ESBJERG    25m  34.88 
269  Sofie Karlov Nielsen  2007  0704AN  VEJLE    25m  34.94 
82  Andrea Bjerring Pedersen  2007  0768AF  ESBJERG    25m  35.77 
235  Julie Guldmann Mller  2007  0782AI  VEJLE    25m  36.68 

 
Heat 16 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
79  Mathilde Hedekr Mischorr  2005  0522AS  ESBJERG    25m  34.75 
74  Anna Bjerrum Mller  2004  0436AL  ESBJERG    25m  32.61 
90  Christina M. Glargaard  2004  0428AC  ESBJERG    25m  30.91 
81  Amalie Staghj Andersen  2004  0466AK  ESBJERG    25m  31.12 
29  Emma Jrgensen  2001  0182AV  ESBJERG    25m  33.22 
155  Stephanie de Bruijn  2005  0576AZ  GRINDSTED    25m  34.88 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner