Program för Umestänket 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
PASS 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Umeå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Breaststroke
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NM Kval |
3:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
2:19.28 |
|
Joline Höstman |
1988 |
Göteborgs Sim (SWE) |
Istanbul |
2009-12-12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
3 |
|
Elsa Högberg |
2008 |
BJÖRNA IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
4 |
|
Selma Berggren |
2008 |
PITEÅ SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
5 |
|
Klara Åström |
2006 |
LULEÅ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
6 |
|
Vera Pettersson |
2009 |
DOROTEA IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Breaststroke |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1 |
|
Hilma Sahlén |
2007 |
BJÖRNA IF |
4:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
2 |
|
Max Luthman |
2008 |
UMEÅ SS |
3:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
3 |
|
Adina Persson |
2007 |
BUREÅ SS |
3:46.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
4 |
|
Sofia Izarra |
2008 |
UMEÅ SS |
3:34.48 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
5 |
|
Stina Koskenniemi |
2006 |
UMEÅ SS |
3:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
6 |
|
Wilma Mostén |
2008 |
UMEÅ SS |
3:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
7 |
|
Kate Karlsson |
2008 |
DOROTEA IF |
3:58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
8 |
|
Alva Löfgren |
2008 |
UMEÅ SS |
4:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Breaststroke |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
1 |
|
Emma Schelin |
2005 |
HÖGAKUSTEN |
3:30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
2 |
|
Petra Andersson |
2001 |
BUREÅ SS |
3:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
3 |
|
Ellen Johansson |
2004 |
IKSU |
3:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
4 |
|
Ebba Vedman |
2002 |
HÖGAKUSTEN |
3:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
5 |
|
Selma Westerlund |
2004 |
SKELLEFTEÅ |
3:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
6 |
|
Elena Henze |
2006 |
UMEÅ SS |
3:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
7 |
|
Felicia Hopkins |
2005 |
SKELLEFTEÅ |
3:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
8 |
|
Dahlia Skoglind |
2006 |
PITEÅ SIM |
3:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Breaststroke |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1 |
|
Agnes Olsson |
2004 |
BUREÅ SS |
3:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
HÄRNÖSAND |
2:55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
3 |
|
Ronja Widell |
2004 |
HÄRNÖSAND |
2:51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
4 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
LULEÅ SS |
2:45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
5 |
|
Emma Haglund |
2003 |
UMEÅ SS |
2:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
6 |
|
Tyra Östberg |
2004 |
UMEÅ SS |
2:51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
7 |
|
Petra Rasmuson |
2005 |
LULEÅ SS |
2:56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
8 |
|
Mirjam Edin |
2006 |
LULEÅ SS |
3:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-22 09:13:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|