Startliste for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 34, 100m Butterfly Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 22-09-2000 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 10-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 52.95 26-07-2019 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 131 | Tullberg Sebastian | 2000 | HØRSHOLM | 0073AC | 50 m | 55.65 | |
2 | 362 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 56.06 | |
3 | 272 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | GLADSAXE | 0081AA | 50 m | 57.80 | |
4 | 356 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 57.95 | |
5 | 233 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 58.01 | |
6 | 283 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 58.25 | |
7 | 435 | Sørensen Lars Thor | 1999 | VEST | 9935AL | 50 m | 58.74 | |
8 | 372 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 58.75 | |
9 | 386 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 58.81 | |
10 | 192 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 58.90 | |
11 | 31 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 58.99 | |
12 | 242 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 58.99 | |
13 | 429 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 59.03 | |
14 | 245 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 59.11 | |
15 | 425 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 59.16 | |
16 | 85 | Løhr Magnus | 2001 | NÆSTVED | 0173AJ | 50 m | 59.53 | |
17 | 200 | Noe Elias | 2004 | HOLBÆK | 0475AH | 50 m | 59.59 | |
18 | 116 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 59.67 | |
19 | 376 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 59.71 | |
20 | 412 | Montier Antoine | 1993 | VAT CPH-MK | 9327AO | 50 m | 1:00.01 | |
21 | 132 | Tullberg Alexander | 2003 | HØRSHOLM | 0377AA | 50 m | 1:00.05 | |
22 | 197 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 1:00.15 | |
23 | 333 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 50 m | 1:00.19 | |
24 | 40 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 1:00.35 | |
25 | 258 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 50 m | 1:00.39 | |
26 | 212 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 50 m | 1:00.58 | |
27 | 180 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 1:00.70 | |
28 | 185 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 1:00.73 | |
29 | 311 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 50 m | 1:00.74 | |
30 | 338 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 50 m | 1:01.16 | |
31 | 347 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 1:01.26 | |
32 | 120 | Sørensen Mads Hauge | 1997 | KØGE | 9775AE | 50 m | 1:01.36 | |
33 | 411 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 50 m | 1:01.65 | |
34 | 231 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 50 m | 1:01.92 | |
35 | 273 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 50 m | 1:02.03 | |
36 | 157 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 1:02.04 | |
37 | 51 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 1:02.17 | |
38 | 424 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 50 m | 1:02.42 | |
39 | 392 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 50 m | 1:02.59 | |
40 | 345 | Slente Alexander | 2004 | SK-SYD | 0427AM | 50 m | 1:03.42 | |
41 | 99 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 50 m | 1:03.46 | |
42 | 262 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 50 m | 1:03.50 | |
43 | 260 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 50 m | 1:03.59 | |
44 | 133 | Steenberg Emil | 2002 | HØRSHOLM | 0229AC | 50 m | 1:03.81 | |
45 | 210 | Mogensen Thor Majvig | 2004 | HILLERØD | 0419AF | 50 m | 1:03.99 | |
46 | 139 | Kaavé Lucas | 2004 | HØRSHOLM | 0457AE | 50 m | 1:04.38 | |
47 | 71 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 50 m | 1:04.67 | |
48 | 69 | Colmorten Pelle | 2004 | ROSKILDE | 0443AL | 50 m | 1:04.75 | |
49 | 306 | Nielsen Lucas | 2004 | FR.SUND | 0403AO | 50 m | 1:05.12 | |
50 | 110 | Schultz Oliver | 2004 | KØGE | 0425AE | 50 m | 1:05.53 | |
51 | 354 | Løgager Frederik Taubert | 2004 | TRITON B | 0467AH | 50 m | 1:05.90 | |
52 | 13 | Røpke Emil Stenholt | 2004 | A6JYLLINGE | 0429AA | 50 m | 1:06.54 | |
53 | 470 | Jørgensen Alfred Hausting Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 50 m | 1:06.89 | EFT |
54 | 77 | Madsen August K | 2004 | NAKSKOV | 0481AC | 50 m | 1:06.95 | |
55 | 237 | Mortensen Lucas T. | 2004 | HELSINGØR | 0431AN | 50 m | 1:06.99 | |
56 | 253 | Jensen Villads Brasch | 2004 | GREVE | 0419AK | 50 m | 1:07.03 | |
57 | 259 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 50 m | 1:07.47 | |
58 | 243 | Christiansen Victor | 2004 | HELSINGE | 0435AN | 50 m | 1:08.18 | |
59 | 111 | Gadegaard Oliver | 2003 | KØGE | 0321AR | 50 m | 1:08.78 | |
60 | 174 | Holst Lukas Holger Pihl | 2004 | HVIDOVRE | 0443AS | 50 m | 1:09.02 | |
61 | 387 | Sandbjerg Frederik | 2004 | SØLLERØD | 0477AL | 50 m | 1:11.36 | |
62 | 73 | Rasmussen Kristian Slott | 2004 | RINGSTED | 0425AK | 50 m | 1:12.14 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |