2022-08-11   08:32:31
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Testtävling

Below are all entry- and startlists shown by session.

Session 1

Document
Start list
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Place: Lindängsbadet Organizer: Svensk Simidrott
Pool: 50m Competition Date: Jun 28, 2019 to Jul 2, 2019
Event 1, 200m Frisim Damer
Försök 1 (6), Senior
Sponsor: Coach Vitazka
WR 1:52.98 Federica Pellegrini 1988 Italy (ITA) Rom (ITA) 2009-07-29
WJ 1:56.12 Duo Shen 1997 CHN (CHN) Nanjing (CHN) 2014-08-20
ER 1:52.98 Federica Pellegrini 1988 ITA (ITA) Rom (ITA) 2009-07-29
EJ 1:56.78 JEB 1900 2015-01-01
NR 1:54.08 Sarah Sjöström 1993 SWE (SWE) Rio de Janeiro (BRA) 2016-08-09
NJ 1:57.34 Sarah Sjöström 1993 Sweden (SWE) Linköping (SWE) 2009-07-02
SR 1:54.08 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS (SWE) Rio de Janeiro (BRA) 2016-08-09
SJ 1:55.23 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS (SWE) London (GBR) 2012-03-05
MR 1:54.34 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS (SWE) Norrköping (SWE) 2016-07-06
FM 2:00.47 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S (SWE) Landskrona (SWE) 2018-07-04
FJ 2:00.89 Hanna Eriksson 1999 Jönköpings SS (SWE) Landskrona (SWE) 2018-07-04
Last year result 3.45.45
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
10:05
1
2
443 3 Louise Halldén 1998 VÄSBY SS 2:06.99
264 4 Jaqueline Hippi 1996 SK NEPTUN 2:03.72
188 5 Sofia Henell 1997 LASS 2:05.44
111 6 Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S 2:07.59
7
8
Event 1, 200m Frisim Damer Försök 2 (6), Senior
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
10:08
1
23 2 Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA 2:09.61
192 3 Emma Magnusson 1998 LASS 2:05.53
374 4 Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN 1:55.39
344 5 Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN 2:04.89
377 6 Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN 2:07.20
7
8
Event 1, 200m Frisim Damer Försök 3 (6), Junior
ID
Lane
Name
Born
Team
10:11
Entry time
Start:
1
2
538 3 Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN 2:10.84
541 4 Elin Melin 2000 POSEIDON 2:10.46
504 5 Sofia Abrahamsson 2005 UDDEVALLA 2:10.62
6
7
8
Event 1, 200m Frisim Damer Försök 4 (6), Junior
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
10:14
1
164 2 Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA 2:09.79
282 3 Tuva Glimmerud Gullbjörk 2000 SK NEPTUN 2:09.51
292 4 Gloria Muzito 2002 NJURUNDA 2:08.98
67 5 Olivia Ülger 2000 HS 2:09.20
253 6 Ida Swegmark 2000 MASS 2:09.68
523 7 Maja Eriksson 2002 ESKILSTUNA 2:10.28
8
Event 1, 200m Frisim Damer Försök 5 (6), Junior
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
10:17
290 1 Elise Öberg 2002 NJURUNDA 2:08.79
517 2 Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK 2:08.67
333 3 Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS 2:08.19
337 4 Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS 2:07.90
410 5 Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM 2:07.97
415 6 Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM 2:08.39
475 7 Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS 2:08.71
449 8 Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS 2:08.88
Event 1, 200m Frisim Damer Försök 6 (6), Junior
ID
Lane
Name
Born
Team
Entry time
Start:
10:20
214 1 Sabina Alman 2003 LULEÅ SS 2:07.62
45 2 Marion Hanquet 2001 GÖTEBORG 2:07.42
272 3 Tiffani Segerbrand 1999 SK NEPTUN 2:06.38
71 4 Alicia Lundblad 2001 HS 2:04.72
324 5 Emilia Rönningdal 2002 S 71 2:05.91
445 6 Tova Andersson 2001 VÄSBY SS 2:06.92
237 7 Kristina Orban 2004 MKK 2:07.54
338 8 Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS 2:07.86
2020-07-01 11:47:01 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner