2021-06-13   13:11:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för IKM 2020 Etelä-Suomi 1

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Entry List
IKM 2020 Etelä-Suomi 1
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
1 T11,12,13,14,15 100m RU
11 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 218 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo FIN 1:35.62
2 30 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap FIN 1:35.99
3 243 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo FIN 1:37.21
4 302 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo FIN 1:37.57 LATE
5 34 Amelie Hillers 2009 Helsingfors Simsällskap FIN 1:39.94
6 Cetus Espoo 1:40.47
285 Ylva Holmberg 2009 FIN
7 Helsingfors Simsällskap 1:41.59
49 Vivian Oker-Blom 2009 FIN
8 Simmis Grani 1:41.60
116 Veera Tawast 2009 FIN
9 Cetus Espoo 1:43.82
238 Elsa Idman 2009 FIN
10 Cetus Espoo 1:44.11 LATE
303 Elle Liikkanen 2009 FIN
11 Helsingfors Simsällskap 1:44.46
39 Aino Hakkarainen 2009 FIN
12 Cetus Espoo 1:44.66
200 Neela Juvonen 2009 FIN
13 Gladius Kirkkonummi 1:45.37
335 Ava Herranen 2009 FIN
14 Cetus Espoo 1:45.58 LATE
409 Isabel Meriläinen 2009 FIN
15 Cetus Espoo 1:46.43 LATE
416 Alma Mänttäri 2009 FIN
16 Cetus Espoo 1:47.53
252 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 FIN
17 Cetus Espoo 1:49.06
265 Venny Snellman 2009 FIN
18 Simmis Grani 1:49.36
126 Vanessa Nylund 2009 FIN
19 Gladius Kirkkonummi 1:50.15
337 Ines Kuorilehto 2009 FIN
20 Helsingfors Simsällskap 1:52.95
42 Sofia Sundell 2009 FIN
21 Cetus Espoo 1:53.16 LATE
407 Elsa Mänttäri 2009 FIN
22 Cetus Espoo 1:54.55 LATE
412 Aada Tuononen 2009 FIN
23 380 Ella Liimatainen ORCA Helsinki 1:54.74
2009 FIN
24 423 Aura Kouri Cetus Espoo LATE
2009 FIN
25 383 Cassandra Most ORCA Helsinki
2009 FIN
26 443 Eden Maoz Cetus Espoo LATE
2009 FIN
27 117 Emmi Sintonen Simmis Grani
2009 FIN
28 381 Sofiia Titova ORCA Helsinki
2009 FIN
29 430 Ellen Marjamaa Cetus Espoo LATE
2009 FIN
30 438 Sofia Lam Cetus Espoo LATE
2009 FIN
12 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Simmis Grani 1:17.82
118 Linnea Heikkilä 2008 FIN
2 ORCA Helsinki 1:24.24
375 Sira Katavisto 2008 FIN
3 Gladius Kirkkonummi 1:30.11
336 Anni Kahlos 2008 FIN
4 Cetus Espoo 1:31.31
196 Saga Linnosaari 2008 FIN
5 Cetus Espoo 1:32.14
251 Sonja Aho 2008 FIN
6 Cetus Espoo 1:32.31
214 Hilma Mannersalo 2008 FIN
7 Cetus Espoo 1:33.40 LATE
399 Jade Brelo 2008 FIN
8 Cetus Espoo 1:33.83
203 Anna Ryhänen 2008 FIN
9 ORCA Helsinki 1:34.58
368 Kea-Erin Saarinen 2008 FIN
10 Cetus Espoo 1:34.70
212 Lotta Martikainen 2008 FIN
11 363 Laura Lehtoila ORCA Helsinki 1:34.93
2008 FIN
12 224 Iiris Myllymäki Cetus Espoo 1:35.95
2008 FIN
13 187 Ronja Pyrhönen Cetus Espoo 1:39.72
2008 FIN
14 190 Minni Kovalainen Cetus Espoo 1:39.76
2008 FIN
15 220 Luisa  Zurban Cetus Espoo 1:39.81
2008 FIN
16 440 Leonie Hildén Cetus Espoo 1:39.92 LATE
2008 FIN
17 180 Riinu Hotulainen Cetus Espoo 1:40.02
2008 FIN
18 414 Nelly Åström Cetus Espoo 1:40.86 LATE
2008 FIN
19 372 Lilja Hirsikko ORCA Helsinki 1:41.61
2008 FIN
20 245 Jenna Rantanen Cetus Espoo 1:42.02
2008 FIN
21 234 Adela Sundberg Cetus Espoo 1:42.21
2008 FIN
22 178 Emmi Pernaa Cetus Espoo 1:42.44
2008 FIN
23 261 Sanni Hakulinen Cetus Espoo 1:42.95
2008 FIN
24 260 Iina Hakulinen Cetus Espoo 1:43.06
2008 FIN
25 52 Aurora Pimenoff Helsingfors Simsällskap 1:43.98
2008 FIN
26 371 Olga Kaiser ORCA Helsinki 1:45.17
2008 FIN
27 186 Emilia  Karulina Cetus Espoo 1:45.65
2008 FIN
28 173 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo FIN 1:45.71
29 268 Shreshta Balajee 2008 Cetus Espoo FIN 1:47.83
30 284 Erika Lilja 2008 Cetus Espoo FIN 1:48.24
31 258 Sarisha Agarwal 2008 Cetus Espoo FIN 1:51.67
32 411 Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo FIN 2:03.53 LATE
33 413 Ronja Taskinen 2008 Cetus Espoo FIN 2:04.51 LATE
34 346 Emma Hakanen 2008 Gladius Kirkkonummi FIN 2:24.10
35 385 Veera Hiltunen 2008 ORCA Helsinki FIN
36 432 Alisa Nyman 2008 Cetus Espoo FIN LATE
37 61 Sophie Campbell 2008 Helsingfors Simsällskap FIN
38 276 Louna Kiuru 2008 Cetus Espoo FIN
39 293 Hilla Niemi 2008 Cetus Espoo FIN
13 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 152 Matilda Leppänen Cetus Espoo 1:14.61
2007 FIN
2 204 Milka Marjakaarto Cetus Espoo 1:19.63
2007 FIN
3 209 Ida Savolainen Cetus Espoo 1:20.17
2007 FIN
4 222 Petra Nieminen Cetus Espoo 1:20.26
2007 FIN
5 108 IIda Tawast Simmis Grani 1:20.29
2007 FIN
6 155 Jenni Korkeamäki Cetus Espoo 1:22.21
2007 FIN
7 402 Sandra Sofia Savolainen 2007 Cetus Espoo FIN 1:25.75 LATE
8 401 Emma Nissinen 2007 Cetus Espoo FIN 1:32.68 LATE
9 199 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo FIN 1:33.32
10 219 Eine Idman 2007 Cetus Espoo FIN 1:34.65
11 47 Katja Jääskeläinen 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:37.01
12 99 Silja Salonsaari 2007 Helsingin Uimarit FIN 1:41.00
13 426 Anjelica Sood 2007 Cetus Espoo FIN 1:41.23 LATE
14 404 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo FIN 1:42.75 LATE
15 327 Linn Nickels 2007 Gladius Kirkkonummi FIN 1:50.06
14 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 158 Janina Granberg Cetus Espoo 1:11.90
2006 FIN
2 134 Emmi Nieminen Cetus Espoo 1:12.59
2006 FIN
3 6 Wilma Sundt Helsingfors Simsällskap 1:13.41
2006 FIN
4 168 Iisa-Lotta Rantaniitty Cetus Espoo 1:14.87
2006 FIN
5 113 Sofie Nauklér Simmis Grani 1:16.42
2006 FIN
6 25 Ariel  Jämsen Helsingfors Simsällskap 1:19.21
2006 FIN
7 127 Venla Almira Simmis Grani 1:23.39
2006 FIN
8 14 Unna Korja Helsingfors Simsällskap 1:23.58
2006 FIN
9 135 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo FIN 1:23.74
10 159 Iiris Soilevaara 2006 Cetus Espoo FIN 1:24.76
11 56 Ella Meriläinen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:25.63
12 241 Emmi Liukko 2006 Cetus Espoo FIN 1:25.95
13 211 Lotta Lönnqvist 2006 Cetus Espoo FIN 1:28.17
14 151 Kia Mäennenä 2006 Cetus Espoo FIN 1:29.05
15 94 selma korhonen 2006 Helsingin Uimarit FIN 1:29.12
16 12 Tua Iivanainen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:29.86
17 20 Laura Kangas 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:29.93
18 373 Milla Liimatainen 2006 ORCA Helsinki FIN 1:30.09
19 9 Lily Päivänen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:33.00
20 205 Ella Kalliokari 2006 Cetus Espoo FIN 1:33.25 LATE
21 165 Amanda Nilsson 2006 Cetus Espoo FIN 1:34.66
22 93 Lumi Öller 2006 Helsingin Uimarit FIN 1:44.91
23 240 Iida Saarikoski 2006 Cetus Espoo FIN 1:56.13
15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 146 Inka Vahtola Cetus Espoo 1:11.59
2005 FIN
2 137 Tuuli Pippuri Cetus Espoo 1:13.33
2005 FIN
3 139 Ellen Kettunen 2005 Cetus Espoo FIN 1:15.60
4 361 Sofi Andström 2005 ORCA Helsinki FIN 1:16.92
5 162 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo FIN 1:18.86
6 370 Ronja Kero 2005 ORCA Helsinki FIN 1:20.20
7 163 Lotta Nevalainen 2005 Cetus Espoo FIN 1:21.52
8 183 Siiri Päivärinta 2005 Cetus Espoo FIN 1:25.28
9 133 Juulia Lindfors 2005 Cetus Espoo FIN 1:27.76
10 22 Anna Bernards 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:30.59
11 321 Sofie Johansson 2005 Gladius Kirkkonummi FIN 1:36.25
12 249 Viivi Olkkonen 2005 Cetus Espoo FIN 1:44.15
13 297 Risa Haruna 2005 Cetus Espoo FIN
14 79 Saara Turunen 2005 HTU Stadi FIN
2020-10-30 13.45.36 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Entry List
IKM 2020 Etelä-Suomi 1
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
2 P12,13,14,15,16 100m RU
12 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 7 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 1:26.35
2 174 Artemi Tsinjonnõi 2008 Cetus Espoo FIN 1:27.55
3 38 Adam Isaev 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 1:28.89
4 233 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo FIN 1:29.72
5 181 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo FIN 1:30.44
6 Uimaseura Helsinki 1:31.16
387 Jan  Voloshin 2008 FIN
7 Cetus Espoo 1:31.61
177 Tommi Mosconi 2008 FIN
8 Helsingfors Simsällskap 1:33.36
32 Eero Tandefelt-Kauste 2008 FIN
9 Helsingfors Simsällskap 1:35.49
15 Tuli Hakkarainen 2008 FIN
10 Helsingfors Simsällskap 1:36.19
46 Ahti Parviainen 2008 FIN
11 Cetus Espoo 1:39.68
188 Leo Tuomainen 2008 FIN
12 Helsingin Uimarit 1:40.27
98 Leo Niemi 2008 FIN
13 Cetus Espoo 1:40.89 LATE
410 Atte Malinen 2008 FIN
14 Simmis Grani 1:41.71
122 Eero Hedemäki 2008 FIN
15 Gladius Kirkkonummi 1:41.94
340 Otso Jalli 2008 FIN
16 Cetus Espoo 1:43.84 LATE
425 Onni Harja 2008 FIN
17 Simmis Grani 1:43.96
111 Mathias Eerola 2008 FIN
18 Helsingfors Simsällskap 1:44.44
40 Ilkka Itkonen 2008 FIN
19 Cetus Espoo 1:45.45 LATE
420 Joona Salminen 2008 FIN
20 Cetus Espoo 1:45.64 LATE
408 Eino Lantto 2008 FIN
21 Cetus Espoo 1:47.12 LATE
415 Thomas  Brutel 2008 FIN
22 ORCA Helsinki 1:47.36
377 Danil Sulkonen 2008 FIN
23 334 Arttu Kaskimies Gladius Kirkkonummi 1:49.24
2008 FIN
24 223 Erik Lillandt Cetus Espoo 1:58.35
2008 FIN
25 43 Cole Wagner Helsingfors Simsällskap 2:00.29
2008 FIN
26 244 Onni-Aaron Lind Cetus Espoo 2:03.60
2008 FIN
27 428 Alvar Rintamäki Cetus Espoo
2008 FIN
28 421 Ilkka Rantanen Cetus Espoo LATE
2008 FIN
29 262 Lauri Csere Cetus Espoo
2008 FIN
30 431 Eelis Nyholm Cetus Espoo LATE
2008 FIN
31 424 Taavi  Tedresaar Cetus Espoo LATE
2008 FIN
13 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Helsingin Uimarit 1:17.10
97 Otso Heikkinen 2007 FIN
2 Simmis Grani 1:20.63
121 Carl-Victor Nykvist 2007 FIN
3 Cetus Espoo 1:21.61
208 Leo Mannonen 2007 FIN
4 Helsingfors Simsällskap 1:23.41
19 Leevi Pixa 2007 FIN
5 Cetus Espoo 1:26.18
184 Lenni Syvänen 2007 FIN
6 Helsingfors Simsällskap 1:26.38
5 Eetu Autio 2007 FIN
7 Cetus Espoo 1:28.81
202 Roope Liimatainen 2007 FIN
8 Simmis Grani 1:29.06
107 Onni Rahkonen 2007 FIN
9 Cetus Espoo 1:29.31
227 Samu Uljas 2007 FIN
10 207 Tommy Palm Cetus Espoo 1:29.35
2007 FIN
11 226 Ilmari Nieminen Cetus Espoo 1:30.87
2007 FIN
12 328 Noel Ehrlund Gladius Kirkkonummi 1:30.94
2007 FIN
13 197 Eljas Pekkola Cetus Espoo 1:32.03
2007 FIN
14 109 Patrik Ventus Simmis Grani 1:32.18
2007 FIN
15 192 Mark Pokidko Cetus Espoo 1:32.98
2007 FIN
16 379 Eerik Välipakka ORCA Helsinki 1:33.60
2007 FIN
17 400 Veikko Hautaniemi Cetus Espoo 1:34.74 LATE
2007 FIN
18 114 Amos Mäkilä Simmis Grani 1:34.88
2007 FIN
19 236 Mikael Kulay Cetus Espoo 1:36.11
2007 FIN
20 427 Noah El-Nagdy Cetus Espoo 1:36.39
2007 FIN
21 263 Kasper Valkeeniemi Cetus Espoo 1:37.70
2007 FIN
22 366 Leo Nieminen ORCA Helsinki 1:39.02
2007 FIN
23 123 Joona Korte Simmis Grani 1:40.05
2007 FIN
24 406 Henri Koskela Cetus Espoo 1:40.97 LATE
2007 FIN
25 398 Joonas Keränen Cetus Espoo 1:43.02 LATE
2007 FIN
26 403 Akseli Savolainen Cetus Espoo 1:49.76
2007 FIN
27 194 Eemil Hujala 2007 Cetus Espoo FIN 1:50.57
28 397 Lenni Nevalainen 2007 Cetus Espoo FIN 1:52.78
29 254 Vladimir Chubiev 2007 Cetus Espoo FIN 1:52.98
30 185 Elmeri Lajolinna 2007 Cetus Espoo FIN 1:59.39
31 216 Aaro Ala-Hemmilä 2007 Cetus Espoo FIN 2:29.70
32 350 Luukas Ojanperä 2007 Gladius Kirkkonummi FIN
33 274 Artjom Andrejev 2007 Cetus Espoo FIN
14 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 221 Boris Minkovski Cetus Espoo 1:08.01
2006 FIN
2 357 Aleksandr Vysotskiy ORCA Helsinki 1:13.82
2006 FIN
3 193 Aarne Nuutinen Cetus Espoo 1:14.77
2006 FIN
4 166 Mikael Rasinmäki Cetus Espoo 1:19.42
2006 FIN
5 106 Johan Hujanen Simmis Grani 1:19.93
2006 FIN
6 191 Olli Järvenpää Cetus Espoo 1:23.23
2006 FIN
7 92 Lasse Niemi Helsingin Uimarit 1:26.40
2006 FIN
8 215 Jermu Jääskö Cetus Espoo 1:26.80
2006 FIN
9 70 Eemil Mäki Helsingfors Simsällskap 1:33.57
2006 FIN
10 356 Nikita Shishinin ORCA Helsinki 1:38.38
2006 FIN
11 228 Niilo Helkearo Cetus Espoo 2:10.81
2006 FIN
12 445 Eric Catalano 2006 Cetus Espoo FIN LATE
15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 13 Veikka Leväsalo Helsingfors Simsällskap 1:11.91
2005 FIN
2 358 Serhat Kalin ORCA Helsinki 1:12.96
2005 FIN
3 319 Anton Kettunen Gladius Kirkkonummi 1:16.72
2005 FIN
4 138 Eeli  Partanen Cetus Espoo 1:20.93
2005 FIN
5 300 Abhishek Singh Cetus Espoo 1:35.26
2005 FIN
6 110 Max  Dahl Simmis Grani
2005 FIN
16 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Helsingfors Simsällskap 1:02.46
8 Davin Lindholm 2004 FIN
2 Helsingfors Simsällskap 1:07.73
1 Onni Äijälä 2004 FIN
3 ORCA Helsinki 1:14.01
360 Arttu Valonen 2004 FIN
4 Simmis Grani 1:18.18
105 Justus Holtari 2004 FIN
5 Cetus Espoo 1:23.52
141 Leo Hautaniemi 2004 FIN
2020-10-30 13.45.37 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Entry List
IKM 2020 Etelä-Suomi 1
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
3 T13,14,15 800m VU
13 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 170 Enna Äyrämöinen 2007 Cetus Espoo FIN 9:43.27
2 176 Ellen Lindell 2007 Cetus Espoo FIN 10:07.13
3 204 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo FIN 10:09.49
4 152 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo FIN 10:09.67
5 225 Dominika Stalinskaja 2007 Cetus Espoo FIN 10:14.03
6 Cetus Espoo 10:19.60
155 Jenni Korkeamäki 2007 FIN
7 Cetus Espoo 10:25.39
230 Anna Lindholm 2007 FIN
8 Cetus Espoo 10:29.64
199 Ida Paaskoski 2007 FIN
9 Cetus Espoo 10:39.51
209 Ida Savolainen 2007 FIN
10 Cetus Espoo
401 Emma Nissinen 2007 FIN
11 Helsingfors Simsällskap
35 Ursula Ursin 2007 FIN
12 Cetus Espoo LATE
395 Saaga Tuominen 2007 FIN
13 Helsingfors Simsällskap
33 Naomi Hillers 2007 FIN
14 Cetus Espoo LATE
419 Alicia Gültekin 2007 FIN
15 Helsingfors Simsällskap
11 Iina Ekholm 2007 FIN
14 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 147 Louna Kasvio 2006 Cetus Espoo FIN 8:59.75
2 6 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 9:16.70
3 158 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo FIN 9:24.69
4 144 Enni Tammilehto 2006 Cetus Espoo FIN 9:37.92
5 113 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani FIN 9:40.52
6 171 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo FIN 9:44.91
7 134 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo FIN 9:50.16
8 Cetus Espoo 9:53.14
195 Cécilia Richard 2006 FIN
9 Helsingfors Simsällskap 10:40.38
28 Ella Kostiainen 2006 FIN
10 Cetus Espoo 11:04.44
156 Kaisla Seppänen 2006 FIN
11 ORCA Helsinki 11:06.41
365 Peppi Virokannas 2006 FIN
12 Helsingfors Simsällskap 11:13.58
26 Vieno Virtanen 2006 FIN
15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 2 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 8:47.46
2 137 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo FIN 8:57.70
3 322 Emilia Niemi 2005 Gladius Kirkkonummi FIN 9:27.88
4 131 Kira Lindroos 2005 Cetus Espoo FIN 9:28.16
5 143 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo FIN 9:45.43
6 169 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo FIN 9:45.80
7 139 Ellen Kettunen 2005 Cetus Espoo FIN 9:58.72
8 136 Jasmin Savonen 2005 Cetus Espoo FIN 10:05.04
9 149 Säde Ryynänen 2005 Cetus Espoo FIN 10:05.80
10 210 Ronja Ristevirta 2005 Cetus Espoo FIN 10:09.18
11 162 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo FIN 10:11.67
12 324 Peppi Eskola 2005 Gladius Kirkkonummi FIN 10:20.50
13 Cetus Espoo 10:48.60
133 Juulia Lindfors 2005 FIN
14 Helsingfors Simsällskap 11:05.87
23 Minea Partanen 2005 FIN
15 Cetus Espoo
286 Silvia Lindqvist 2005 FIN
2020-10-30 13.45.37 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Entry List
IKM 2020 Etelä-Suomi 1
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
4 P14,15,16 800m VU
14 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 145 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo FIN 8:55.93
2 140 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo FIN 8:57.90
3 357 Aleksandr Vysotskiy 2006 ORCA Helsinki FIN 9:34.47
4 325 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi FIN 9:43.68
5 369 Matias  Kukkonen 2006 ORCA Helsinki FIN 9:52.06
6 Cetus Espoo 10:10.65
191 Olli Järvenpää 2006 FIN
7 Cetus Espoo 10:12.51
175 Aarne Laurila 2006 FIN
8 Cetus Espoo 11:20.14 LATE
396 Benjamin Winqvist 2006 FIN
9 Cetus Espoo 11:24.28
405 Anton Eino Mikael Ahonen 2006 FIN
10 Helsingfors Simsällskap
27 Christian Nummi 2006 FIN
11 Cetus Espoo
166 Mikael Rasinmäki 2006 FIN
15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 164 Teo Mattelmäki 2005 Cetus Espoo FIN 9:02.13
2 13 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 9:08.15
3 319 Anton Kettunen 2005 Gladius Kirkkonummi FIN 9:30.72
4 71 Tuukka Richardson 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 9:42.51
5 154 Oskar Westerberg 2005 Cetus Espoo FIN 10:05.01
6 120 Tomas Lipponen 2005 Simmis Grani FIN 10:24.00
7 167 Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo FIN
8 17 Aleksander Sibirtsev 2005 Helsingfors Simsällskap FIN
16 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 3 Waldemar Palombi 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 8:36.05
2 132 Juuso Pulkkinen 2004 Cetus Espoo FIN 8:46.19
3 148 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo FIN 8:57.90
4 1 Onni Äijälä 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 9:14.99
5 360 Arttu Valonen 2004 ORCA Helsinki FIN 9:36.00
6 142 Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo FIN 9:36.92
7 320 Matteus Einiö 2004 Gladius Kirkkonummi FIN 9:43.88
8 362 Lauri Pyykkö 2004 ORCA Helsinki FIN 9:49.65
2020-10-30 13.45.37 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Entry List
IKM 2020 Etelä-Suomi 1
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
5 4X100m T15 SKU
12-15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 307 Cetus Espoo 1 2005 Cetus Espoo FIN 4:19.21
2 73 Helsingfors Simsällskap 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 4:23.69
3 308 Cetus Espoo 2 2005 Cetus Espoo FIN 4:25.90
4 309 Cetus Espoo 3 2005 Cetus Espoo FIN 4:35.43
2020-10-30 13.45.39 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Entry List
IKM 2020 Etelä-Suomi 1
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
6 4X100m P16 SKU
13-16 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 74 Helsingfors Simsällskap 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 4:06.98
2 310 Cetus Espoo 1 2004 Cetus Espoo FIN 4:11.47
3 311 Cetus Espoo 2 2004 Cetus Espoo FIN 4:26.41
2020-10-30 13.45.44 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Entry List
IKM 2020 Etelä-Suomi 1
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
7 T10,11,12,13,14,15 100m VU
10 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 21 Viktoria Tuominen 2010 Helsingfors Simsällskap FIN 1:17.74
2 338 Iida Pahkala 2010 Gladius Kirkkonummi FIN 1:18.20
3 417 Emma Grönberg 2010 Cetus Espoo FIN 1:22.26 LATE
4 48 Lumi Oura 2010 Helsingfors Simsällskap FIN 1:26.94
5 229 Keneli  Maranik 2010 Cetus Espoo FIN 1:31.41
6 Cetus Espoo 1:32.53
248 Eerika Miettinen 2010 FIN
7 Cetus Espoo 1:34.50
277 Helmi Illukka 2010 FIN
8 Cetus Espoo 1:36.08
264 Johanna Juntunen 2010 FIN
9 Cetus Espoo 1:36.74
267 Susanna Ilina 2010 FIN
10 Cetus Espoo 1:39.05
287 Ran Yu 2010 FIN
11 Cetus Espoo 1:41.24
292 Aino Pirkkalainen 2010 FIN
12 HTU Stadi 1:43.15
90 Ronja Usmi 2010 FIN
13 Cetus Espoo 1:43.38
246 Jade Vanhala 2010 FIN
14 Cetus Espoo 1:44.22
235 Kaisli Ruha 2010 FIN
15 Cetus Espoo 1:44.68
256 Saaga Vesterbacka 2010 FIN
16 Gladius Kirkkonummi 1:45.69
342 Keona Avae 2010 FIN
17 Cetus Espoo 1:47.91
279 Seera Jartti 2010 FIN
18 Cetus Espoo 1:48.09
257 Lilli Häyrynen 2010 FIN
19 Cetus Espoo 1:58.33
273 Essi Silvasti 2010 FIN
20 Cetus Espoo
295 Venla Heikkinen 2010 FIN
21 Cetus Espoo
275 Isabel Oravainen 2010 FIN
22 Gladius Kirkkonummi
345 Inka Kajander 2010 FIN
23 282 Emelia Jormanainen Cetus Espoo
2010 FIN
24 437 Siiri Närhi Cetus Espoo LATE
2010 FIN
11 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Cetus Espoo 1:13.36
218 Liinu Nevalainen 2009 FIN
2 Cetus Espoo 1:14.32
243 Kerttu Kiiski 2009 FIN
3 Cetus Espoo 1:15.72
285 Ylva Holmberg 2009 FIN
4 Helsingfors Simsällskap 1:16.82
34 Amelie Hillers 2009 FIN
5 HTU Stadi 1:17.84
84 Siiri Tapaninen 2009 FIN
6 Helsingfors Simsällskap 1:17.94
39 Aino Hakkarainen 2009 FIN
7 Cetus Espoo 1:18.04 LATE
303 Elle Liikkanen 2009 FIN
8 Helsingfors Simsällskap 1:18.19
30 Nea Hellsten 2009 FIN
9 Helsingfors Simsällskap 1:18.50
49 Vivian Oker-Blom 2009 FIN
10 Cetus Espoo 1:18.69 LATE
302 Vilma Päivärinta 2009 FIN
11 Helsingfors Simsällskap 1:21.62
42 Sofia Sundell 2009 FIN
12 Helsingfors Simsällskap 1:22.09
58 Adele Backlund 2009 FIN
13 Simmis Grani 1:22.58
116 Veera Tawast 2009 FIN
14 Cetus Espoo 1:23.08
238 Elsa Idman 2009 FIN
15 Simmis Grani 1:23.60
126 Vanessa Nylund 2009 FIN
16 Cetus Espoo 1:24.51 LATE
412 Aada Tuononen 2009 FIN
17 409 Isabel Meriläinen Cetus Espoo 1:27.48 LATE
2009 FIN
18 62 Anniina Taipalus Helsingfors Simsällskap 1:27.48
2009 FIN
19 380 Ella Liimatainen ORCA Helsinki 1:29.70
2009 FIN
20 416 Alma Mänttäri Cetus Espoo 1:34.32 LATE
2009 FIN
21 265 Venny Snellman Cetus Espoo 1:34.55
2009 FIN
22 407 Elsa Mänttäri Cetus Espoo 1:34.84 LATE
2009 FIN
23 343 Miia Salminen Gladius Kirkkonummi 1:35.07
2009 FIN
24 335 Ava Herranen Gladius Kirkkonummi 1:35.58
2009 FIN
25 50 Nelma Vuorre Helsingfors Simsällskap 1:37.39
2009 FIN
26 266 Aura Goodacre Cetus Espoo 1:39.10
2009 FIN
27 430 Ellen Marjamaa Cetus Espoo 1:39.75 LATE
2009 FIN
28 281 Lila Eskola Cetus Espoo 1:40.27
2009 FIN
29 51 Liisi  Tuominen Helsingfors Simsällskap 1:41.24
2009 FIN
30 348 Minni Rajalin Gladius Kirkkonummi 1:45.18
2009 FIN
31 422 Anna Pohjosenperä Cetus Espoo 1:45.48 LATE
2009 FIN
32 429 Maja Mocilnikar Cetus Espoo 1:45.74 LATE
2009 FIN
33 64 Haochen Zeng Helsingfors Simsällskap 1:50.44
2009 FIN
34 63 Fanni Aravirta 2009 Helsingfors Simsällskap FIN 2:01.32
35 434 Matilda Wuorio 2009 Cetus Espoo FIN LATE
36 443 Eden Maoz 2009 Cetus Espoo FIN LATE
37 72 Nadiia Kravchuk 2009 Helsingfors Simsällskap FIN
38 383 Cassandra Most 2009 ORCA Helsinki FIN
39 381 Sofiia Titova 2009 ORCA Helsinki FIN
40 54 Sofia Sovasto 2009 Helsingfors Simsällskap FIN
41 441 Anya Merilä 2009 Cetus Espoo FIN LATE
42 82 Nicole Hänninen 2009 HTU Stadi FIN
43 59 Sanni Talka 2009 Helsingfors Simsällskap FIN
44 436 Kia Kallio 2009 Cetus Espoo FIN LATE
45 68 Evita Majaniemi 2009 Helsingfors Simsällskap FIN
12 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 118 Linnea Heikkilä Simmis Grani 1:04.44
2008 FIN
2 196 Saga Linnosaari Cetus Espoo 1:06.58
2008 FIN
3 214 Hilma Mannersalo Cetus Espoo 1:07.02
2008 FIN
4 375 Sira Katavisto ORCA Helsinki 1:10.88
2008 FIN
5 212 Lotta Martikainen Cetus Espoo 1:11.91
2008 FIN
6 331 Liine Raantse Gladius Kirkkonummi 1:12.07
2008 FIN
7 368 Kea-Erin Saarinen 2008 ORCA Helsinki FIN 1:12.41
8 336 Anni Kahlos 2008 Gladius Kirkkonummi FIN 1:13.73
9 224 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo FIN 1:14.99
10 203 Anna Ryhänen 2008 Cetus Espoo FIN 1:15.59
11 371 Olga Kaiser 2008 ORCA Helsinki FIN 1:15.69
12 178 Emmi Pernaa 2008 Cetus Espoo FIN 1:15.94
13 45 Saara Holmberg 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 1:17.67
14 87 Siiri Pesonen 2008 HTU Stadi FIN 1:18.06
15 29 Iiris Kostiainen 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 1:18.16
16 284 Erika Lilja 2008 Cetus Espoo FIN 1:18.16
17 399 Jade Brelo 2008 Cetus Espoo FIN 1:18.75 LATE
18 245 Jenna Rantanen 2008 Cetus Espoo FIN 1:19.25
19 414 Nelly Åström 2008 Cetus Espoo FIN 1:19.68 LATE
20 251 Sonja Aho 2008 Cetus Espoo FIN 1:20.31
21 413 Ronja Taskinen 2008 Cetus Espoo FIN 1:20.69 LATE
22 293 Hilla Niemi 2008 Cetus Espoo FIN 1:20.94
23 440 Leonie Hildén 2008 Cetus Espoo FIN 1:21.67 LATE
24 411 Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo FIN 1:21.84 LATE
25 66 Grete Kajander 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 1:21.98
26 269 Kristina Lindroos 2008 Cetus Espoo FIN 1:22.41
27 234 Adela Sundberg 2008 Cetus Espoo FIN 1:23.64
28 296 Mette Alanen 2008 Cetus Espoo FIN 1:24.62
29 57 Hilda McGarvie 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 1:25.17
30 341 Amanda Uusitalo 2008 Gladius Kirkkonummi FIN 1:25.60
31 173 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo FIN 1:25.80
32 260 Iina Hakulinen 2008 Cetus Espoo FIN 1:26.48
33 268 Shreshta Balajee 2008 Cetus Espoo FIN 1:27.41
34 52 Aurora Pimenoff 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 1:29.58
35 344 Ilona Lehtonen 2008 Gladius Kirkkonummi FIN 1:29.67
36 258 Sarisha Agarwal 2008 Cetus Espoo FIN 1:30.03
37 289 Sofia Lausala 2008 Cetus Espoo FIN 1:30.82
38 261 Sanni Hakulinen 2008 Cetus Espoo FIN 1:31.28
39 294 Isa Kangas 2008 Cetus Espoo FIN 1:31.46
40 346 Emma Hakanen 2008 Gladius Kirkkonummi FIN 1:31.53
41 432 Alisa Nyman 2008 Cetus Espoo FIN 1:32.07 LATE
42 128 Ines Vanhala 2008 Simmis Grani FIN 1:33.83
43 61 Sophie Campbell 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 1:35.42
44 271 Sarnai Chuluunbaatar 2008 Cetus Espoo FIN 1:40.16
45 301 Sanni Fagerlund 2008 Cetus Espoo FIN