2021-09-19   16:00:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma IKM 2020 Pohjois-Suomi

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Entry List
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
1 T11,12,13,14,15 100m RU
11 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 155 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:28.68
2 83 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet FIN 1:33.91
3 79 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet FIN 1:34.04
4 256 Neela Poropudas 2009 Kempeleen Pyrintö FIN 1:35.86
5 194 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:36.99
6 Oulun Uinti 1906 1:37.71
162 Netta Moilanen 2009 FIN
7 Kempeleen Pyrintö 1:39.37
253 Mira Marttila 2009 FIN
8 Kempeleen Pyrintö 1:40.38
260 Laura Haikola 2009 FIN
9 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:40.55
273 Sara Laukkanen 2009 FIN
10 Kemin Uimaseura 1:41.26
38 Saana Kalasniemi 2009 FIN
11 Oulun Lohet 1:45.08
84 Saimi Siika-aho 2009 FIN
12 Oulun Lohet 1:47.71
87 Ulpu Nissi 2009 FIN
13 Kempeleen Pyrintö 1:51.08
265 Sanni Pellikainen 2009 FIN
14 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:51.98
275 Tuuli Leinonen 2009 FIN
15 Oulun Uinti 1906 1:52.29
187 Jenni Mikkonen 2009 FIN
16 Oulun Lohet 1:52.38
86 Enna Alasuutari 2009 FIN
17 Oulun Uinti 1906 1:53.82
186 Milla Säkkinen 2009 FIN
18 Oulun Uinti 1906 1:54.87
198 Aurora Känsälä 2009 FIN
19 Oulun Uinti 1906 1:58.04
218 Aino Ritola 2009 FIN
20 Oulun Lohet 1:58.74
85 Pinja Kärkkäinen 2009 FIN
21 Oulun Uinti 1906 1:58.91
216 Enni Kyntömaa 2009 FIN
22 Oulun Uinti 1906 2:00.12
196 Aino-Tuulia Ponto 2009 FIN
23 100 Minja Kelloniemi Oulun Lohet 2:17.19
2009 FIN
24 293 Sunná-Maaria Jomppanen Swimming Club Rovaniemi
2009 FIN
25 230 Helmi Polso Oulun Uinti 1906
2009 FIN
26 95 Ania Höttönen Oulun Lohet
2009 FIN
27 101 Rinja Nikunlassi Oulun Lohet
2009 FIN
28 231 Saimi Lylander Oulun Uinti 1906
2009 FIN
29 217 Elsa Myllyniemi Oulun Uinti 1906
2009 FIN
12 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Oulun Uinti 1906 1:27.39
166 Lotta Torppa 2008 FIN
2 Oulun Uinti 1906 1:27.46
117 Vilja Säntti 2008 FIN
3 Kajaanin Uimaseura 1:30.71
15 Vanamo Huotari 2008 FIN
4 Oulun Uinti 1906 1:31.20
203 Laura Rytilahti 2008 FIN
5 Oulun Uinti 1906 1:31.65
177 Amaya Luukkonen 2008 FIN
6 Oulun Uinti 1906 1:34.79
183 Olivia Riekki 2008 FIN
7 Oulun Uinti 1906 1:37.31
210 Minea Mäentausta 2008 FIN
8 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:38.80
276 Moona Leinonen 2008 FIN
9 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:39.79
274 Auroora Kurttila 2008 FIN
10 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:39.91
272 Eerika Häcklin 2008 FIN
11 Oulun Uinti 1906 1:42.22
161 Anna  Rajakangas 2008 FIN
12 261 Milla Mikkonen Kempeleen Pyrintö 1:45.97
2008 FIN
13 263 Iiris Lukkariniemi Kempeleen Pyrintö 1:48.42
2008 FIN
14 18 Verna Haapalainen Kajaanin Uimaseura 1:53.93
2008 FIN
15 220 Tiia Koski Oulun Uinti 1906 1:55.51
2008 FIN
16 254 Ada-Sofia Juntunen Kempeleen Pyrintö 1:56.97
2008 FIN
17 212 Anni Jylhä Oulun Uinti 1906 2:04.65
2008 FIN
18 219 Ilona Kokko Oulun Uinti 1906
2008 FIN
13 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Oulun Lohet 1:17.42
42 Kaisa Keränen 2007 FIN
2 Oulun Lohet 1:19.68
68 Iinu Tiainen 2007 FIN
3 Oulun Lohet 1:19.71
54 Pinja Niskanen 2007 FIN
4 Oulun Uinti 1906 1:20.16
153 Salli Sepponen 2007 FIN
5 Oulun Lohet 1:20.47
44 Ellen Krüger 2007 FIN
6 Oulun Uinti 1906 1:23.12
168 Saimi Kiviniemi 2007 FIN
7 Swimming Club Rovaniemi 1:23.20
282 Sofia Palojärvi 2007 FIN
8 Oulun Lohet 1:23.92
61 Noora Tuominen 2007 FIN
9 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:25.00
269 Iina Pasuri 2007 FIN
10 Kemin Työväen Uimarit 1:25.27
34 Armi Tavi 2007 FIN
11 53 Maija Leinonen Oulun Lohet 1:25.66
2007 FIN
12 10 Iida Kemppainen Kajaanin Uimaseura 1:25.76
2007 FIN
13 56 Iita Kimpimäki Oulun Lohet 1:26.47
2007 FIN
14 178 Olivia Loukkola Oulun Uinti 1906 1:26.48
2007 FIN
15 57 Lotta Janhunen Oulun Lohet 1:28.38
2007 FIN
16 82 Nelli Vilppola Oulun Lohet 1:29.20
2007 FIN
17 45 Emma Autio Oulun Lohet 1:31.55
2007 FIN
18 301 Milla Seppälä Kemin Työväen Uimarit 1:32.17
2007 FIN
19 290 Aada Vanhanarkaus Swimming Club Rovaniemi 1:36.57
2007 FIN
20 64 Riia Aho Oulun Lohet 1:37.01
2007 FIN
21 289 Kiia Ärväs Swimming Club Rovaniemi 1:41.66
2007 FIN
22 154 Ronja Hautamäki Oulun Uinti 1906 1:41.97
2007 FIN
23 208 Gabriela Pisano Oulun Uinti 1906 1:54.42
2007 FIN
24 204 Iiris Ravaska Oulun Uinti 1906 1:56.20
2007 FIN
25 294 Veera Laurila Swimming Club Rovaniemi
2007 FIN
26 302 Venla Halmetoja Swimming Club Rovaniemi
2007 FIN
14 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Oulun Uinti 1906 1:10.23
130 Lotta Moilanen 2006 FIN
2 33 Miina Torvikoski Kemin Työväen Uimarit 1:16.01
2006 FIN
3 28 Pinja Junttari Kemin Työväen Uimarit 1:19.60
2006 FIN
4 137 Iina Tapaninen Oulun Uinti 1906 1:24.80
2006 FIN
5 249 Fanni Törmänen Kempeleen Pyrintö 1:28.29
2006 FIN
6 5 Noona Hyrkäs Kajaanin Uimaseura 1:28.72
2006 FIN
7 182 Anni Backman Oulun Uinti 1906 1:34.40
2006 FIN
8 271 Iida Häcklin Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:34.73
2006 FIN
9 181 Viivi Häikiö Oulun Uinti 1906 1:35.05
2006 FIN
15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Oulun Uinti 1906 1:11.24
116 Viivi Säntti 2005 FIN
2 Oulun Uinti 1906 1:11.81
119 Saara Niemi 2005 FIN
3 Oulun Uinti 1906 1:16.59
120 Amanda Riuttanen 2005 FIN
4 Kempeleen Pyrintö 1:18.61
241 Milla Marttila 2005 FIN
5 Kemin Työväen Uimarit 1:19.85
32 Jutta Mört 2005 FIN
6 Kempeleen Pyrintö 1:22.72
245 Lotta Kaarre 2005 FIN
7 Swimming Club Rovaniemi 1:25.02
286 Milena Autti 2005 FIN
8 Oulun Uinti 1906 1:27.21
135 Roosa Hautamäki 2005 FIN
9 Kempeleen Pyrintö 1:28.43
244 Sofia Kivelä 2005 FIN
10 Oulun Uinti 1906 1:30.13
132 Pinja Lohiniva 2005 FIN
11 8 Erika Ruotsalainen Kajaanin Uimaseura 1:31.46
2005 FIN
12 284 Saana Lauhava Swimming Club Rovaniemi 1:32.92
2005 FIN
13 136 Pihla Louhela Oulun Uinti 1906 1:34.49
2005 FIN
14 131 Sofia Kilpeläinen Oulun Uinti 1906 1:34.66
2005 FIN
15 179 Tiina Alatalo Oulun Uinti 1906 1:34.80
2005 FIN
16 139 Anniina Törmi Oulun Uinti 1906 1:38.03
2005 FIN
2020-10-23 09.35.32 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
2 P12,13,14,15,16 100m RU
12 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 193 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:22.27
2 88 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet FIN 1:22.59
3 55 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet FIN 1:33.28
4 69 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet FIN 1:34.55
5 167 Tiitus Nygård 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:39.01
6 Oulun Lohet 1:39.20
71 Kim Salonen 2008 FIN
7 Oulun Uinti 1906 1:44.06
159 Paavo Kilpeläinen 2008 FIN
8 Oulun Lohet 1:44.85
70 Jonne Rantakeisu 2008 FIN
9 Oulun Lohet 1:46.64
76 Oliver Rannanpää 2008 FIN
10 Oulun Uinti 1906 1:49.97
199 Okko-Pekka Häkkinen 2008 FIN
11 Oulun Uinti 1906 1:50.22
192 Sami Kummu 2008 FIN
12 Oulun Uinti 1906 1:53.54
197 Luka Walter 2008 FIN
13 Swimming Club Rovaniemi 2:15.47
292 Veeti Polojärvi 2008 FIN
14 Oulun Lohet
98 Matias Väänänen 2008 FIN
15 Oulun Lohet
99 Matias Koivuranta 2008 FIN
16 Oulun Uinti 1906
205 Paavo Haukilehto 2008 FIN
13 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 160 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:18.72
2 7 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura FIN 1:19.04
3 169 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:23.15
4 257 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö FIN 1:23.23
5 163 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:24.17
6 49 Iiro Tapaninen 2007 Oulun Lohet FIN 1:27.34
7 Kemin Uimaseura 1:30.00
37 Nooa Kaunisto 2007 FIN
8 Kempeleen Pyrintö 1:34.09
250 Tuomo Strömmer 2007 FIN
9 Oulun Uinti 1906 1:35.16
165 Aapo Alaniska 2007 FIN
10 Kajaanin Uimaseura 1:35.92
9 Oskari Hakkarainen 2007 FIN
11 Kemin Työväen Uimarit 1:36.70
30 Lauri Junttari 2007 FIN
12 Oulun Lohet 1:37.82
58 Shengzhe Yin 2007 FIN
13 Oulun Lohet 1:43.82
59 Viljo Soini 2007 FIN
14 Oulun Uinti 1906 1:43.91
171 Antti Turunen 2007 FIN
15 Kajaanin Uimaseura 1:50.23
19 Arttu Ruotsalainen 2007 FIN
16 Oulun Lohet 1:50.37
66 Petrus Bergman 2007 FIN
17 Oulun Uinti 1906 1:53.94
175 Artem Teryaev 2007 FIN
18 Oulun Uinti 1906
172 Julius Katajaharju 2007 FIN
14 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 128 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:10.57
2 123 Kalle Pesälä 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:12.38
3 268 Tuomo Leinonen 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 1:23.07
4 270 Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 1:29.66
5 31 Jesse Koskinen 2006 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:29.68
6 Oulun Lohet 1:31.78
67 Veikko Korpipää 2006 FIN
7 Oulun Uinti 1906 1:59.66
202 Juho Rytilahti 2006 FIN
15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 140 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 1:11.83
2 138 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 1:16.50
3 48 Paavo Lyly-Yrjänäinen 2005 Oulun Lohet FIN 1:29.22
16 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 143 Jere Heikkilä 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 1:12.17
2 142 Atte Leinonen 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 1:12.47
3 118 Vili Rantasuo 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 1:13.27
2020-10-23 09.35.35 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
3 T13,14,15 800m VU
13 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 164 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 9:36.67
2 42 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet FIN 9:59.73
3 147 Eevi Hirvasoja 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 10:03.38
4 54 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet FIN 10:29.82
5 151 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 10:34.08
6 Oulun Lohet 10:41.13
52 Aava Näykki 2007 FIN
7 Oulun Lohet 11:26.40
82 Nelli Vilppola 2007 FIN
8 Oulun Lohet 11:40.95
75 Enni Alatalo 2007 FIN
9 Oulun Uinti 1906 11:43.62
176 Hanna Saarenpää 2007 FIN
10 Oulun Lohet 11:50.90
74 Selja Tiensuu 2007 FIN
11 Oulun Uinti 1906 11:55.89
189 Saga-Helena Siikaluoma 2007 FIN
12 Oulun Lohet 11:56.88
53 Maija Leinonen 2007 FIN
13 Oulun Uinti 1906 12:33.35
185 Maiju Hautala 2007 FIN
14 Swimming Club Rovaniemi
287 Sara Lappalainen 2007 FIN
15 Oulun Uinti 1906
170 Aino Leinonen 2007 FIN
14 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 129 Sara Seppänen 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 9:44.22
2 180 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 10:34.00
3 29 Oona Lipponen 2006 Kemin Työväen Uimarit FIN 10:51.10
4 248 Anni Moilanen 2006 Kempeleen Pyrintö FIN 10:53.28
15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 296 Riina Niemi 2005 Rovaniemen Uimaseura FIN 9:48.91
2 145 Mandi Vuoristo 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 10:05.84
3 122 Katariina Koivuranta 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 10:07.85
4 243 Kerttu Törmälä 2005 Kempeleen Pyrintö FIN 11:13.47
5 46 Martta Ryynänen 2005 Oulun Lohet FIN 11:22.81
6 133 Aada Hirvasoja 2005 Oulun Uinti 1906 FIN
2020-10-23 09.35.35 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
4 P14,15,16 800m VU
14 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 36 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura FIN 9:48.37
2 207 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 10:14.55
3 141 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 10:25.58
4 150 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 10:31.88
5 148 Arttu Kortetjärvi 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 10:46.92
6 Oulun Uinti 1906 11:29.93
201 Samuli Koskela 2006 FIN
7 Oulun Uinti 1906 11:44.67
209 Aaro Kyntömaa 2006 FIN
8 Oulun Uinti 1906
174 Miika Suorsa 2006 FIN
15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
No participants
16 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 134 Jere Hannuksela 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 9:02.58
2 127 Jami Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 9:44.04
2020-10-23 09.35.36 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
5 4X100m T15 SKU
12-15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 238 Oulun Uinti 1 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 4:18.54
2 239 Oulun Uinti 2 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 4:30.90
3 103 Oulun Lohet 1 2005 Oulun Lohet FIN 4:47.82
4 266 KemPy 1 2005 Kempeleen Pyrintö FIN 4:52.14
5 295 Swimming Club Rovaniemi 2005 Swimming Club Rovaniemi FIN 4:52.32
6 Kemin Työväen Uimarit 4:53.29
35 Kemin Työväen Uimarit 2005 FIN
7 Oulun Lohet 4:57.52
104 Oulun Lohet 2 2007 FIN
8 Kajaanin Uimaseura 5:03.12
25 KaUS 2005 FIN
9 Oulun Lohet 5:07.25
105 Oulun Lohet 3 2007 FIN
10 Kempeleen Pyrintö 5:15.26
267 KemPy 2 2005 FIN
11 Oulun Lohet 5:21.47
106 Oulun Lohet 4 2005 FIN
12 Kajaanin Uimaseura 5:27.04
26 Kajaanin Uimaseura 2 2005 FIN
2020-10-23 09.35.41 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
6 4X100m P16 SKU
13-16 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 240 Oulun Uinti 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 4:09.57
2 109 Oulun Lohet 1 2005 Oulun Lohet FIN 5:21.51
2020-10-23 09.35.49 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
7 T10,11,12,13,14,15 100m VU
10 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 97 Ronja Räsänen 2010 Oulun Lohet FIN 1:26.20
2 277 Saana Runtti 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 1:26.47
3 279 Emma Rautio 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 1:29.24
4 16 Olivia Moilanen 2010 Kajaanin Uimaseura FIN 1:29.56
5 223 Iris Mets 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 1:38.61
6 Oulun Uinti 1906 1:43.17
227 Emma-Ilona Pietola 2010 FIN
7 Oulun Lohet 1:44.93
92 Heta Lappalainen 2010 FIN
8 Oulun Lohet 1:46.78
96 Kirsti Ryynänen 2010 FIN
9 Oulun Uinti 1906 1:57.36
215 Melina Kokko 2010 FIN
10 Oulun Lohet
94 Ella Salo 2010 FIN
11 Oulun Lohet
89 Elisa Putaala 2010 FIN
12 Oulun Uinti 1906
226 Nora Keisu 2010 FIN
13 Kajaanin Uimaseura
22 Aino Karjalainen 2010 FIN
14 Oulun Uinti 1906
222 Inka Kantojärvi 2010 FIN
11 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 79 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet FIN 1:09.43
2 162 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:11.87
3 155 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:13.25
4 231 Saimi Lylander 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:15.48
5 83 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet FIN 1:16.12
6 41 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura FIN 1:18.90
7 198 Aurora Känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:19.42
8 273 Sara Laukkanen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 1:19.62
9 Oulun Lohet 1:20.16
85 Pinja Kärkkäinen 2009 FIN
10 Kemin Uimaseura 1:21.29
38 Saana Kalasniemi 2009 FIN
11 Oulun Uinti 1906 1:22.64
194 Matilda Hirvelä 2009 FIN
12 Oulun Lohet 1:23.19
87 Ulpu Nissi 2009 FIN
13 Oulun Lohet 1:27.50
91 Minja Haapala 2009 FIN
14 Oulun Uinti 1906 1:28.16
186 Milla Säkkinen 2009 FIN
15 Oulun Lohet 1:28.83
86 Enna Alasuutari 2009 FIN
16 Oulun Uinti 1906 1:32.86
216 Enni Kyntömaa 2009 FIN
17 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:33.07
275 Tuuli Leinonen 2009 FIN
18 Swimming Club Rovaniemi 1:34.87
293 Sunná-Maaria Jomppanen 2009 FIN
19 Kempeleen Pyrintö 1:35.19
265 Sanni Pellikainen 2009 FIN
20 Oulun Uinti 1906 1:36.98
187 Jenni Mikkonen 2009 FIN
21 Oulun Lohet 1:40.31
95 Ania Höttönen 2009 FIN
22 Oulun Uinti 1906 1:41.25
217 Elsa Myllyniemi 2009 FIN
23 Oulun Uinti 1906 1:41.30
218 Aino Ritola 2009 FIN
24 Oulun Lohet 1:52.86
100 Minja Kelloniemi 2009 FIN
25 Oulun Lohet 1:54.37
101 Rinja Nikunlassi 2009 FIN
26 Oulun Uinti 1906
230 Helmi Polso 2009 FIN
12 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Oulun Uinti 1906 1:04.60
183 Olivia Riekki 2008 FIN
2 Oulun Uinti 1906 1:04.64
166 Lotta Torppa 2008 FIN
3 Oulun Uinti 1906 1:06.47
117 Vilja Säntti 2008 FIN
4 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:10.04
274 Auroora Kurttila 2008 FIN
5 Kajaanin Uimaseura 1:13.07
15 Vanamo Huotari 2008 FIN
6 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:13.24
272 Eerika Häcklin 2008 FIN
7 Oulun Lohet 1:13.48
62 Ella Lyytikäinen 2008 FIN
8 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:15.52
276 Moona Leinonen 2008 FIN
9 Kajaanin Uimaseura 1:15.87
12 Laura Suutari 2008 FIN
10 Kempeleen Pyrintö 1:17.10
263 Iiris Lukkariniemi 2008 FIN
11 Oulun Uinti 1906 1:17.41
203 Laura Rytilahti 2008 FIN
12 Kempeleen Pyrintö 1:19.59
264 Emma Hakkarainen 2008 FIN
13 Kempeleen Pyrintö 1:20.19
261 Milla Mikkonen 2008 FIN
14 Oulun Lohet 1:22.47
90 Lotta Lappalainen 2008 FIN
15 Oulun Uinti 1906 1:24.44
212 Anni Jylhä 2008 FIN
16 Kemin Uimaseura 1:27.16
40 Helka Honka 2008 FIN
17 Oulun Lohet 1:30.16
81 Helmi Pekkala 2008 FIN
18 220 Tiia Koski Oulun Uinti 1906 1:33.59
2008 FIN
19 18 Verna Haapalainen Kajaanin Uimaseura 1:45.39
2008 FIN
20 219 Ilona Kokko Oulun Uinti 1906 1:48.55
2008 FIN
13 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Oulun Lohet 1:03.25
42 Kaisa Keränen 2007 FIN
2 Oulun Lohet 1:04.44
47 Annabella Karjalainen 2007 FIN
3 Oulun Lohet 1:04.96
54 Pinja Niskanen 2007 FIN
4 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:05.91
269 Iina Pasuri 2007 FIN
5 Swimming Club Rovaniemi 1:07.85
287 Sara Lappalainen 2007 FIN
6 Kemin Työväen Uimarit 1:08.36
34 Armi Tavi 2007 FIN
7 Oulun Lohet 1:08.54
61 Noora Tuominen 2007 FIN
8 Oulun Lohet 1:08.58
57 Lotta Janhunen 2007 FIN
9 Oulun Lohet 1:08.83
68 Iinu Tiainen 2007 FIN
10 Oulun Lohet 1:09.91
56 Iita Kimpimäki 2007 FIN
11 Kemin Työväen Uimarit 1:11.12
301 Milla Seppälä 2007 FIN
12 Oulun Lohet 1:11.97
74 Selja Tiensuu 2007 FIN
13 Swimming Club Rovaniemi 1:12.22
290 Aada Vanhanarkaus 2007 FIN
14 Oulun Lohet 1:12.74
75 Enni Alatalo 2007 FIN
15 53 Maija Leinonen Oulun Lohet 1:13.18
2007 FIN
16 45 Emma Autio Oulun Lohet 1:13.44
2007 FIN
17 82 Nelli Vilppola Oulun Lohet 1:13.47
2007 FIN
18 289 Kiia Ärväs Swimming Club Rovaniemi 1:13.53
2007 FIN
19 291 Elle Härkönen Swimming Club Rovaniemi 1:18.28
2007 FIN
20 189 Saga-Helena Siikaluoma Oulun Uinti 1906 1:18.95
2007 FIN
21 154 Ronja Hautamäki Oulun Uinti 1906 1:23.01
2007 FIN
22 64 Riia Aho Oulun Lohet 1:24.36
2007 FIN
23 208 Gabriela Pisano Oulun Uinti 1906 1:31.22
2007 FIN
24 204 Iiris Ravaska Oulun Uinti 1906 1:44.81
2007 FIN
25 294 Veera Laurila Swimming Club Rovaniemi
2007 FIN
14 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Kemin Työväen Uimarit 1:02.54
33 Miina Torvikoski 2006 FIN
2 Oulun Uinti 1906 1:02.64
152 Venla Talvensaari 2006 FIN
3 Kajaanin Uimaseura 1:05.87
4 Iiris Uusitalo 2006 FIN
4 Oulun Uinti 1906 1:06.15
180 Milla Haapamäki 2006 FIN
5 Kemin Työväen Uimarit 1:06.96
29 Oona Lipponen 2006 FIN
6 Kempeleen Pyrintö 1:07.69
249 Fanni Törmänen 2006 FIN
7 Oulun Uinti 1906 1:07.94
157 Maria Issakainen 2006 FIN
8 5 Noona Hyrkäs Kajaanin Uimaseura 1:10.05
2006 FIN
9 156 Iida Ryhänen Oulun Uinti 1906 1:10.06
2006 FIN
10 182 Anni Backman Oulun Uinti 1906 1:10.15
2006 FIN
11 271 Iida Häcklin Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:11.69
2006 FIN
12 144 Inka Tolonen Oulun Uinti 1906 1:14.74
2006 FIN
13 181 Viivi Häikiö Oulun Uinti 1906 1:15.67
2006 FIN
15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Oulun Uinti 1906 58.28
116 Viivi Säntti 2005 FIN
2 Oulun Lohet 1:00.58
43 Alexia Tahkola 2005 FIN
3 Oulun Uinti 1906 1:02.80
122 Katariina Koivuranta 2005 FIN
4 Oulun Uinti 1906 1:03.44
145 Mandi Vuoristo 2005 FIN
5 Kempeleen Pyrintö 1:05.85
245 Lotta Kaarre 2005 FIN
6 Swimming Club Rovaniemi 1:06.27
284 Saana Lauhava 2005 FIN
7 Kempeleen Pyrintö 1:06.34
241 Milla Marttila 2005 FIN
8 Swimming Club Rovaniemi 1:06.43
283 Sani Nätynki 2005 FIN
9 Kajaanin Uimaseura 1:08.47
2 Maija Lämsä 2005 FIN
10 Kajaanin Uimaseura 1:08.92
11 Eeva Partanen 2005 FIN
11 Kajaanin Uimaseura 1:09.12
8 Erika Ruotsalainen 2005 FIN
12 135 Roosa Hautamäki Oulun Uinti 1906 1:09.28
2005 FIN
13 63 Ailiina Koskinen Oulun Lohet 1:09.67
2005 FIN
14 146 Vilma Madetoja Oulun Uinti 1906 1:10.18
2005 FIN
15 46 Martta Ryynänen Oulun Lohet 1:11.01
2005 FIN
16 244 Sofia Kivelä Kempeleen Pyrintö 1:11.65
2005 FIN
17 286 Milena Autti Swimming Club Rovaniemi 1:13.03
2005 FIN
18 139 Anniina Törmi Oulun Uinti 1906 1:15.24
2005 FIN
19 179 Tiina Alatalo Oulun Uinti 1906 1:19.32
2005 FIN
2020-10-23 09.35.50 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
8 P11,12,13,14,15,16 100m VU
11 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 288 Reetu Jauhojärvi 2009 Swimming Club Rovaniemi FIN 1:15.46
2 184 Aaron Rantsi 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:19.07
3 195 Onni Savola 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:21.75
4 80 Oskari Salo 2009 Oulun Lohet FIN 1:22.46
5 188 Veeti Väyrynen 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:22.62
6 Oulun Uinti 1906 1:24.06
190 Iikka Heiko 2009 FIN
7 Kempeleen Pyrintö 1:24.43
247 Leevi Rasila 2009 FIN
8 Kajaanin Uimaseura 1:26.53
14 Niilo Hulkkonen 2009 FIN
9 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:28.31
278 Alvar Mikkola 2009 FIN
10 Oulun Uinti 1906 1:29.16
228 Daniel Pulli 2009 FIN
11 Oulun Uinti 1906 1:33.95
224 Otso Mannila 2009 FIN
12 Oulun Uinti 1906 1:37.44
214 TongWei Qu 2009 FIN
13 Kajaanin Uimaseura 1:40.05
17 Iikka Kepanen 2009 FIN
14 Rovaniemen Uimaseura 1:42.70
300 Aatu Riskilä 2009 FIN
15 Oulun Lohet 1:43.41
93 Eetu Haverinen 2009 FIN
16 Oulun Uinti 1906
225 Onni Mattas 2009 FIN
17 Kajaanin Uimaseura
23 Joonas Karppinen 2009 FIN
18 Kajaanin Uimaseura
20 Mikael Minkkinen 2009 FIN
12 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 88 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet FIN 1:04.44
2 193 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:05.52
3 200 Oskari Matilainen 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:11.04
4 69 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet FIN 1:14.31
5 Oulun Lohet 1:16.96
71 Kim Salonen 2008 FIN
6 Oulun Uinti 1906 1:17.02
173 Santeri Vanhala 2008 FIN
7 Kempeleen Pyrintö 1:18.05
262 Julius Hilli 2008 FIN
8 Oulun Uinti 1906 1:18.88
191 Eliel Käkelä 2008 FIN
9 Oulun Lohet 1:19.74
55 Ahti Kotila 2008 FIN
10 Oulun Lohet 1:20.38
76 Oliver Rannanpää 2008 FIN
11 Oulun Uinti 1906 1:20.76
159 Paavo Kilpeläinen 2008 FIN
12 Oulun Lohet 1:21.35
70 Jonne Rantakeisu 2008 FIN
13 Oulun Uinti 1906 1:22.02
197 Luka Walter 2008 FIN
14 Oulun Uinti 1906 1:22.55
167 Tiitus Nygård 2008 FIN
15 Oulun Lohet 1:27.65
73 Tuomas Pääaho 2008 FIN
16 Oulun Uinti 1906 1:29.84
211 Perttu Piippo 2008 FIN
17 Swimming Club Rovaniemi 1:30.52
292 Veeti Polojärvi 2008 FIN
18 Oulun Uinti 1906 1:30.96
199 Okko-Pekka Häkkinen 2008 FIN
19 Kempeleen Pyrintö 1:31.59
255 Veikka Niku 2008 FIN
20 Oulun Uinti 1906 1:32.14
192 Sami Kummu 2008 FIN
21 Oulun Lohet 1:33.55
98 Matias Väänänen 2008 FIN
22 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:35.12
280 Santeri Kotijärvi 2008 FIN
23 99 Matias Koivuranta Oulun Lohet 1:41.31
2008 FIN
13 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Kajaanin Uimaseura 1:01.30
7 Tuukka Orre 2007 FIN
2 Oulun Lohet 1:07.94
77 Alexey Savelyev 2007 FIN
3 Oulun Uinti 1906 1:08.67
169 Joonas Keränen 2007 FIN
4 Oulun Lohet 1:11.60
49 Iiro Tapaninen 2007 FIN
5 Kempeleen Pyrintö 1:13.33
250 Tuomo Strömmer 2007 FIN
6 Kemin Uimaseura 1:14.24
39 Henri Heiskanen 2007 FIN
7 Oulun Lohet 1:14.67
78 Olli Henriksson 2007 FIN
8 Oulun Uinti 1906 1:15.67
165 Aapo Alaniska 2007 FIN
9 Oulun Uinti 1906 1:16.43
171 Antti Turunen 2007 FIN
10 Oulun Lohet 1:16.53
65 Lars Forchini 2007 FIN
11 Kemin Työväen Uimarit 1:17.99
30 Lauri Junttari 2007 FIN
12 Oulun Lohet 1:19.51
59 Viljo Soini 2007 FIN
13 Oulun Uinti 1906 1:19.82
175 Artem Teryaev 2007 FIN
14 Oulun Lohet 1:19.90
58 Shengzhe Yin 2007 FIN
15 Oulun Uinti 1906 1:20.60
172 Julius Katajaharju 2007 FIN
16 Oulun Lohet 1:22.68
66 Petrus Bergman 2007 FIN
17 19 Arttu Ruotsalainen Kajaanin Uimaseura 1:27.16
2007 FIN
14 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Oulun Uinti 1906 55.90
123 Kalle Pesälä 2006 FIN
2 Kemin Uimaseura 1:01.48
36 Miko Saukkonen 2006 FIN
3 Kemin Työväen Uimarit 1:02.07
31 Jesse Koskinen 2006 FIN
4 Oulun Uinti 1906 1:04.11
207 Onni Tarkiainen 2006 FIN
5 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:05.43
268 Tuomo Leinonen 2006 FIN
6 Oulun Uinti 1906 1:05.92
150 Markus Tervaskanto 2006 FIN
7 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:07.56
270 Valtteri Kotijärvi 2006 FIN
8 Oulun Lohet 1:12.88
67 Veikko Korpipää 2006 FIN
9