Startliste for Vest Ã…rgangsmesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Vest Årgang |
|
Udskriftsdato |
27 juni 2021 |
|
|
Stævne by |
Nyborg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:07 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 juni 2021 |
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
382 |
1 |
Andrea Wagner |
2008 |
0852AA |
H2Odense |
|
25m |
3:26.60 |
301 |
2 |
Anna Brogaard Krogh |
2008 |
0896AF |
AGF |
|
25m |
3:18.34 |
240 |
3 |
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
0884AD |
HORSENS |
|
25m |
3:14.96 |
247 |
4 |
Victoria Krabbe |
2008 |
0852AE |
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:15.31 |
368 |
5 |
Lærke Svenstrup |
2008 |
0858AK |
VIBORG |
|
25m |
3:23.28 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
306 |
1 |
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
0802AN |
AGF |
|
25m |
3:10.65 |
283 |
2 |
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
BSK08 |
|
25m |
3:07.69 |
376 |
3 |
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
3:07.61 |
333 |
4 |
Lea Skjærris Lund |
2008 |
0826AH |
ST-NEPTUN |
|
25m |
3:07.64 |
218 |
5 |
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
0852AK |
ODDER |
|
25m |
3:09.14 |
253 |
6 |
Carlijn Loeven |
2008 |
0802AH |
HERNING |
|
25m |
3:10.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Harmoni Lang |
2008 |
0822AN |
AGF |
|
25m |
3:06.27 |
304 |
2 |
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
0832AN |
AGF |
|
25m |
3:05.16 |
352 |
3 |
Alberte Andersen |
2008 |
0892AL |
VEJLE |
|
25m |
3:04.29 |
224 |
4 |
Sille Grønfeldt |
2008 |
0808AD |
NYBORG |
|
25m |
3:04.30 |
316 |
5 |
Nicoline Aa Høeg |
2008 |
0876AD |
AALBORG |
|
25m |
3:05.71 |
308 |
6 |
Laura Norup |
2008 |
0866AM |
AALBORG |
|
25m |
3:06.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
357 |
1 |
Emilia Daa Andersen |
2008 |
0886AE |
VEJLE |
|
25m |
3:04.10 |
280 |
2 |
Clara Bendtsen |
2008 |
0876AL |
DELTA |
|
25m |
3:03.26 |
239 |
3 |
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
0894AM |
HORSENS |
|
25m |
3:03.06 |
353 |
4 |
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
0818AC |
VEJLE |
|
25m |
3:03.07 |
274 |
5 |
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
0876AN |
ESBJERG |
|
25m |
3:03.49 |
210 |
6 |
Matilde A. B. Buch |
2008 |
0834AH |
RINGE |
|
25m |
3:04.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
342 |
1 |
Caroline K. Sørensen |
2008 |
0848AJ |
THISTED |
|
25m |
3:02.73 |
285 |
2 |
Sille Augustesen |
2008 |
0824AB |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
2:56.37 |
347 |
3 |
Nadia Bager |
2008 |
0858AJ |
THISTED |
|
25m |
2:55.39 |
356 |
4 |
Anne Stæhr |
2008 |
0862AK |
VEJLE |
|
25m |
2:55.95 |
374 |
5 |
Maja Sloth |
2008 |
0854AN |
VIBORG |
|
25m |
2:58.33 |
330 |
6 |
Sofie Callsen |
2008 |
0844AM |
AABYBRO |
|
25m |
3:02.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
340 |
1 |
Lotta Træger |
2008 |
0818AK |
SØNDERBORG |
|
25m |
2:51.78 |
213 |
2 |
Sofie Bak |
2008 |
0856AG |
RINGE |
|
25m |
2:51.09 |
263 |
3 |
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
0886AH |
FREM |
|
25m |
2:49.81 |
345 |
4 |
Freja Jørgensen |
2008 |
0858AA |
THISTED |
|
25m |
2:50.97 |
275 |
5 |
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
0856AE |
ESBJERG |
|
25m |
2:51.45 |
229 |
6 |
Rosa Crone |
2008 |
0818AG |
LYSENG |
|
25m |
2:54.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
205 |
1 |
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
0834AO |
RINGE |
|
25m |
2:49.03 |
238 |
2 |
Julie Olsen |
2008 |
0848AN |
HORSENS |
|
25m |
2:42.16 |
339 |
3 |
Kalina Gamisheva |
2008 |
0842AA |
SØNDERBORG |
|
25m |
2:31.95 |
278 |
4 |
Halle West |
2008 |
0890AX |
ESBJERG |
|
25m |
2:33.31 |
204 |
5 |
Emilie Hemmeløff |
2008 |
0848AB |
RINGE |
|
25m |
2:42.52 |
234 |
6 |
Signe Christensen |
2008 |
0882AB |
KOLDING |
|
25m |
2:49.47 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
27 juni 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
18:07 |
|