Program för DM Årgang Kortbane 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2021 to 12. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
200m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
379 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
143 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
305 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
145 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
25 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
36 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
306 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
287 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
DEN |
2:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
103 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
365 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
359 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
373 |
|
Mathilde Kristensen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
243 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
295 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
398 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
71 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
DEN |
2:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
368 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
38 |
|
Linnea Funk Larsen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
96 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
210 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
229 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
330 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
234 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
108 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
2:56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
339 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
113 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
5 |
|
Sofie Lykke |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
175 |
|
Anna Powers |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-08-2021 09:14.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|