2021-12-03   09:08:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Wadköpingsdoppet 2021

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 25/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15-08.15)

Document
Heatlista
Wadköpingsdoppet 2021
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 26 sep 2021
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar A-B
Final 1 (4)
A 17 oä 28.56 Anton Arvidsson 1994 Kungälvs SS (SWE) Örebro (SWE) 2018-09-22
B 15-16 29.61 Elias Persson 2002 SS Mora (SWE) Örebro (SWE) 2018-09-22
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:34
0
1
2
208 3 Leo Fjellborg 2006 SS MORA 51.46
481 4 Anton Daggert 1993 ÖSA 41.07 SB14 - 0
62 5 Viktor  Hellberg 2006 KARLSKO SF 43.02
6
7
8
9
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar A-B Final 2 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:35
46 0 Linus Bäcke 2006 FALUN 40.58 L
221 1 Alexander Nilsson 2005 MASS 37.10
231 2 Anton Hansson 2003 NJURUNDA 35.85
105 3 Linus Krohn 2005 KUNGÄLV 35.34
240 4 Joppe  Berglin 2006 NJURUNDA 35.06
429 5 Max Antonsson 2004 VÄSTERÅS 35.10
419 6 Gustav Löfqvist 2005 VÄSTERÅS 35.73 L
485 7 Mårten Emilsson 2004 ÖSA 36.15
476 8 Rasmus Falk 2004 ÖSA 37.70
425 9 Melvin Norlén 2005 VÄSTERÅS 40.73
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar A-B Final 3 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:36
433 0 Gustaf Walldén 2003 VÄSTERÅS 34.27
123 1 Elias Eriksson Hejmar 2005 LIDKÖPING 33.68
157 2 Linus Isaksson 2005 LASS 33.41
49 3 Casper Larsson 2006 GRUMS SS 33.24
280 4 Sergej Basov 2003 NKK 32.75
25 5 Samuel Paulson 2004 ESKILSTUNA 32.80 L
413 6 Olle Halvarsson 2006 VÄSTERÅS 33.41
60 7 Lukas Franz 2005 KARLSKO SF 33.51
64 8 Elias  Jansson 2006 KARLSKO SF 33.74
101 9 Frej Andersson-Öberg 2006 KUNGÄLV 34.78
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar A-B Final 4 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:37
249 0 Erik Andersson 2005 NKK 32.59
21 1 Olle Pettersson 2004 ESKILSTUNA 32.11
430 2 Tom Dijkhuizen 2003 VÄSTERÅS 31.82
463 3 Adrijan Danqi 2002 ÖSA 30.31
211 4 Alvin Välkki 2004 MASS 29.60 L
78 5 Ludvig Mathisen 2003 KARLSTAD 29.94
300 6 Jibbe Schimmel 2004 SKÖVDE SS 31.58
275 7 Amir Pehlivanovic 2004 NKK 32.04
536 8 Elias Arvidsson 2005 STRÄNGNÄS 32.19
299 9 Jasper Schimmel 2006 SKÖVDE SS 32.74
2021-09-25 07:29:14 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner