Startliste for Madwave Challenge Ringsted Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Ringsted Cup |
|
Udskriftsdato |
18 september 2021 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
15:12 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 september 2021 |
|
|
|
|
Løb 21, 50m Butterfly Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
176 |
3 |
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
0724BB |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
54 |
4 |
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
1306AC |
RINGSTED |
|
25m |
|
172 |
5 |
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
1044AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
401 |
1 |
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
1088AE |
SVØMSK |
|
25m |
|
215 |
2 |
Sofia Lind Petersen |
2011 |
1128AI |
HASLEV |
|
25m |
1:10.00 |
205 |
3 |
Amalie Badensø |
2009 |
0984BD |
HASLEV |
|
25m |
1:00.00 |
193 |
4 |
Klara Christiansen |
2009 |
0968BD |
KALUNDBORG |
|
25m |
57.67 |
208 |
5 |
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
0886AU |
HASLEV |
|
25m |
1:00.00 |
231 |
6 |
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
0988BH |
HASLEV |
|
25m |
1:00.00 |
64 |
7 |
Asanka Tissera |
2010 |
1096AI |
RINGSTED |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Agnes Thøfner |
2009 |
0948AB |
HASLEV |
|
25m |
53.21 |
212 |
2 |
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
0930BF |
HASLEV |
|
25m |
52.23 |
289 |
3 |
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
0954BD |
STT |
|
25m |
48.28 |
185 |
4 |
Lærke Andersen Haurslev |
2007 |
0776AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
47.07 |
173 |
5 |
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
0910BA |
KALUNDBORG |
|
25m |
47.09 |
26 |
6 |
Maja Burø Redke |
2007 |
0718AO |
RINGSTED |
|
25m |
52.11 |
317 |
7 |
Anna Müller |
2008 |
0868AM |
SK-SYD |
|
25m |
52.50 |
34 |
8 |
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
0940BB |
RINGSTED |
|
25m |
54.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
165 |
1 |
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
46.64 |
45 |
2 |
Victoria Amalie Mouritzen |
2009 |
0938AF |
RINGSTED |
|
25m |
43.98 |
32 |
3 |
Chili Fløe Jensen |
2006 |
0632AT |
RINGSTED |
|
25m |
41.26 |
137 |
4 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
25m |
40.11 |
126 |
5 |
Silje Rud Pedersen |
2007 |
0732AP |
NÆSTVED |
|
25m |
41.18 |
216 |
6 |
Mathilde Lykke Butzbacker |
2008 |
0822AY |
HASLEV |
|
25m |
43.48 |
209 |
7 |
Milla Engsted Larsen |
2009 |
0998AC |
HASLEV |
|
25m |
45.20 |
405 |
8 |
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
0976AH |
SVØMSK |
|
25m |
47.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
188 |
1 |
Thilde Thomsen |
2008 |
0806AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
39.23 |
23 |
2 |
Maila Anker |
2007 |
0784AF |
RINGSTED |
|
25m |
38.55 |
414 |
3 |
Alberte Rosenstand |
2007 |
0788AK |
SVØMSK |
|
25m |
38.29 |
119 |
4 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
25m |
36.32 |
409 |
5 |
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
0728AO |
SVØMSK |
|
25m |
37.56 |
224 |
6 |
Yasmin Thrane Kristensen |
2006 |
0654AW |
HASLEV |
|
25m |
38.44 |
184 |
7 |
Emma Friis Laursen |
2007 |
0774AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
38.76 |
287 |
8 |
Maja F. E. Kamper |
2008 |
0872AR |
STT |
|
25m |
39.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
225 |
1 |
Anna Baad Clausen |
2007 |
0742AU |
HASLEV |
|
25m |
36.00 |
110 |
2 |
Dicte Maar |
2006 |
0672AK |
NÆSTVED |
|
25m |
35.14 |
103 |
3 |
Astrid Pries Hansen |
2007 |
0716AC |
NAKSKOV |
|
25m |
34.39 |
171 |
4 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
34.22 |
166 |
5 |
Maria Stoklund |
2006 |
0648AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
34.34 |
11 |
6 |
Karla Bergmann |
2007 |
0742AJ |
RØNNE |
|
25m |
34.58 |
105 |
7 |
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
0786AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
35.51 |
256 |
8 |
Emma Haagen |
2006 |
0676AH |
STT |
|
25m |
36.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
394 |
1 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
SVØMSK |
|
25m |
33.61 |
111 |
2 |
Ellen-Sofie Jespersen |
2007 |
0784AU |
NÆSTVED |
|
25m |
32.63 |
43 |
3 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
25m |
31.61 |
118 |
4 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
NÆSTVED |
|
25m |
31.35 |
167 |
5 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
31.44 |
371 |
6 |
Malou Danefred Nielsen |
2007 |
0708AL |
VORDINGB |
|
25m |
32.47 |
271 |
7 |
Hannah Rørbech |
2006 |
0672AG |
STT |
|
25m |
33.01 |
253 |
8 |
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
0686AL |
STT |
|
25m |
34.17 |
|
|
Heat 8 (10) (Årg. 2010-2018) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
379 |
1 |
Josephine Wesselhoff |
2010 |
1014AA |
VORDINGB |
|
25m |
1:00.00 |
178 |
2 |
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
1122AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
54.39 |
403 |
3 |
Nikoline Nielsen |
2011 |
1102AB |
SVØMSK |
|
25m |
51.87 |
38 |
4 |
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
1028AC |
RINGSTED |
|
25m |
41.53 |
206 |
5 |
Clara Kristine Ingeborg Andersen |
2010 |
1092AI |
HASLEV |
|
25m |
45.92 |
101 |
6 |
Emeli Eggertsen |
2010 |
1082AM |
NAKSKOV |
|
25m |
54.03 |
149 |
7 |
Maja Lund Nielsen |
2010 |
1026AC |
NÆSTVED |
|
25m |
56.43 |
399 |
8 |
Alberte Hjarbæk |
2010 |
1060AF |
SVØMSK |
|
25m |
1:05.00 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2008-2009) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
410 |
1 |
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
0826AG |
SVØMSK |
|
25m |
38.09 |
134 |
2 |
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
0976AG |
NÆSTVED |
|
25m |
36.31 |
368 |
3 |
Freya Runoberg Lind |
2008 |
0824AU |
VORDINGB |
|
25m |
34.61 |
279 |
4 |
Nynne Bugge |
2008 |
0832AF |
STT |
|
25m |
31.81 |
138 |
5 |
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
0898AF |
NÆSTVED |
|
25m |
32.33 |
168 |
6 |
Lærke Jensen |
2008 |
0876AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
35.88 |
396 |
7 |
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
SVØMSK |
|
25m |
36.71 |
16 |
8 |
Clara Johansen |
2008 |
0872AH |
RØNNE |
|
25m |
38.88 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 1923-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
NÆSTVED |
|
25m |
31.01 |
365 |
2 |
Amanda F. Christiansen |
2005 |
0514AW |
VORDINGB |
|
25m |
30.67 |
263 |
3 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
STT |
|
25m |
29.91 |
393 |
4 |
Marie Louise B Andersen |
2005 |
0552AJ |
SVØMSK |
|
25m |
29.76 |
226 |
5 |
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
HASLEV |
|
25m |
29.79 |
22 |
6 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
25m |
29.95 |
107 |
7 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
31.00 |
251 |
8 |
Signe Schnabelrauch |
2006 |
0606AP |
STT |
|
25m |
31.09 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
18 september 2021 |
Licens til Ringsted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:12 |
|