Startliste for DM, 25m, 2021
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Södertörns SS |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
67 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
211 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
382 |
|
Vilma Oura |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
57.19 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
4 |
213 |
|
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
57.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
296 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
269 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
58.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
60 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
268 |
|
Tindra Karjanmaa |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
270 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
59 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
69 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
300 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
198 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
103 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
161 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
9 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
170 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
238 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
256 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
304 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
267 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
108 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
135 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
196 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
181 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
276 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
236 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
5 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
245 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
136 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
166 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:02.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
187 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
193 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
288 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
134 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
14 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
194 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
79 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
266 |
|
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
SWE |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
74 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.93 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
75 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
78 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
248 |
|
Frida Steen |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
11 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
167 |
|
Marlena Jawaid |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:03.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
247 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:04.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
239 |
|
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:04.17 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
219 |
|
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:04.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
251 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:04.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
6 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:04.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
379 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:08.70 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
52 |
380 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:23.55 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-24 14:06:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|