Startliste for Swedish Grand Prix 3
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kungsbacka badhus |
Organizer: |
Svensk Simidrott & Kungsbacka SS |
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Mar 11, 2022 to Mar 13, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 50m Butterfly Men
|
Heat 4 (6) B flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Kungsbacka Skylt och Dekor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
23.56 |
|
Lars Frölander |
1974 |
LASS (SWE) |
Norrköping (SWE) |
2008-07-18 |
|
|
SJ |
24.17 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla S (SWE) |
Stockholm (SWE) |
2019-04-12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
1 |
|
Dennis Partanen |
2003 |
JÖNKÖPING |
26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
2 |
|
Job Sanders |
2003 |
JÖNKÖPING |
26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
3 |
|
Erik Brandt |
1999 |
STOCKHOLMS KK |
26.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
4 |
|
Hugo Stenskepp |
2003 |
VELLINGE-N |
24.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
5 |
|
Sebastian Bergenzaun |
1991 |
POSEIDON |
25.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
398 |
6 |
|
Felix Persson |
2000 |
VÄNERSBORG |
38.67 |
S |
S14 |
|
249 |
7 |
|
Nils Wergeland |
2002 |
POSEIDON |
26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
8 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
ÖREBRO SA |
26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 50m Butterfly Men |
Heat 5 (6) B flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
1 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
ELFSBORG |
27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
2 |
|
Eddie Dahlström |
2004 |
UDDEVALLA |
26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
3 |
|
Anton Witzell |
2004 |
SK SYDSIM |
26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
4 |
|
Axel Andrén |
2001 |
MALMÖ KK |
26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
364 |
5 |
|
Simon Baastad |
2002 |
ÖREBRO SA |
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
342 |
6 |
|
Marcus Johnsson |
2002 |
VÄSBY SS |
26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
7 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
MALMÖ KK |
26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
8 |
|
Alvin Eriksson |
2003 |
VÄXJÖ SS |
27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 50m Butterfly Men |
Heat 6 (6) B flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1 |
|
Arild Kristiansen Degerstrøm |
2000 |
BERGEN |
26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
ODENSE |
26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
3 |
|
Jonathan Palminger |
2004 |
POSEIDON |
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
4 |
|
Isaac Barrett |
2005 |
VELLINGE-N |
26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
5 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
ODENSE |
26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
6 |
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
HVIDOVRE |
26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
7 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
SÖDERTÖRN |
26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
8 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
SK NEPTUN |
26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 19:45:07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|