2022-10-06   10:13:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Limfjords Cup 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Startliste
Limfjords Cup 2022
Placering: STRUER ENERGI PARK Arrangør Struer Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 29. jan  2022 to 30. jan  2022
Løb 23, 100m Medley Damer
Final 1 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
11:09
Tilm
Start:
21 1 Thea Hause 2008 STRUER
11 2 Ida Kirkeby 2011 STRUER
42 3 Emilia Bjørn Augustinussen 2012 ODDER
51 4 Ida-Marie Scavenius 2008 ODDER
43 5 Anna Nielsen 2010 ODDER
289 6 Agnes Tinggaard 2009 THISTED
Løb 23, 100m Medley Damer Final 2 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
11:11
9 1 Ida Carlson 2012 STRUER
139 2 Isabella Pallesen 2009 HEI
61 3 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 ODDER
49 4 Ida Larsen 2010 ODDER
171 5 Karla Edeling Tornvig Jensen 2011 HERNING
1 6 Camilla Kolding Mortensen 2006 STRUER
Løb 23, 100m Medley Damer Final 3 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
11:13
246 1 Filippa Læborg 2010 AALBORG 2:01.28
297 2 Mathilde Pedersen 2008 THISTED 1:56.10
314 3 Ditte Nissen 2009 SKOVBAKKEN 1:54.57
166 4 Emma-Oline Sanchez Madsen 2009 HERNING 1:55.82
253 5 Stella Niss Varga 2010 AALBORG 1:59.74
147 6 Anna-Sophia Huynh Strøbech 2011 HERNING 2:03.53
Løb 23, 100m Medley Damer Final 4 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
11:16
95 1 Agnes Lorenzen Olesen 2011 IKAST 1:53.16
58 2 Marie Lausdahl 2010 ODDER 1:50.32
78 3 Cecilie Ditlev Lund 2011 LYSENG 1:47.62
285 4 Sofie Søgaard 2009 GRINDSTED 1:50.10
252 5 Ida Marie Ildal Djørup 2010 AALBORG 1:53.05
167 6 Freja Ane  Nielsen 2011 HERNING 1:54.32
Løb 23, 100m Medley Damer Final 5 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
11:18
255 1 Simone Lykkegaard 2010 AALBORG 1:46.44
251 2 Sophia Borkmann 2011 AALBORG 1:44.78
311 3 Liv Lade Keller 2009 SKOVBAKKEN 1:43.86
113 4 Mai Skov 2009 HOLSTEBRO 1:44.39
309 5 Helene Munk Barfod 2008 SKOVBAKKEN 1:45.76
104 6 Lærke Djernes 2009 IHF 1:47.27
Løb 23, 100m Medley Damer Final 6 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
11:20
115 1 Ellen Hjarsbæk Hansen 2009 HOLSTEBRO 1:42.41
74 2 Johanne Vind Sejr 2010 LYSENG 1:39.02
75 3 Katrine Wulf 2011 LYSENG 1:38.25
111 4 Amalie Breum Nielsen 2009 HOLSTEBRO 1:39.00
76 5 Olivia Winum Andersen 2011 LYSENG 1:41.06
292 6 Isabella Vestergaard 2009 THISTED 1:43.07
Løb 23, 100m Medley Damer Final 7 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
11:23
Tilm
Start:
283 1 Cecilie Nielsen 2009 GRINDSTED 1:37.85
105 2 Silja Bregenov 2009 IHF 1:36.63
89 3 Anna Nesine Laursen 2007 IKAST 1:36.25
210 4 Thea Aggerholm 2009 ESBJERG 1:36.37
47 5 Dorina Gyeraj 2010 ODDER 1:37.78
172 6 Karoline Pedersen 2009 HERNING 1:37.92
Løb 23, 100m Medley Damer Final 8 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
11:25
318 1 Josephine Siggaard Kraul 2009 SKOVBAKKEN 1:35.01
208 2 Bell Møller-Jacobsen 2010 ESBJERG 1:34.48
110 3 Freja Mollerup Hansen 2007 HOLSTEBRO 1:32.78
40 4 Anna Skov-Hansen 2008 ODDER 1:33.25
212 5 Signe Sejr Bentsen 2010 ESBJERG 1:34.56
267 6 Linn Van Zanden 2009 AALBORG 1:35.66
Løb 23, 100m Medley Damer Final 9 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
11:27
37 1 Maise Kristensen 2008 SKANDERBOR 1:31.98
23 2 Emilia Hou-Carleton 2006 STRUER 1:30.59
8 3 Frida Møller Olesen 2008 STRUER 1:30.50
157 4 Johanne S. Geiger 2008 HERNING 1:30.53
62 5 Sommer Maj Andersen 2009 ODDER 1:30.62
92 6 Katja Birk Hansen 2009 IKAST 1:32.29
Løb 23, 100m Medley Damer Final 10 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
11:29
215 1 Filuka Lolk Frederiksen 2009 ESBJERG 1:29.65
204 2 Sofie Barack Søe 2008 ESBJERG 1:27.96
301 3 Filippa Holst Rasmussen 2008 SKOVBAKKEN 1:27.53
312 4 Alberte Bøgeskov Johnsen 2008 SKOVBAKKEN 1:27.59
36 5 Zenia Lüneborg 2008 SKANDERBOR 1:29.15
107 6 Alma Kruse 2008 HOLSTEBRO 1:30.07
Løb 23, 100m Medley Damer Final 11 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
11:31
266 1 Hilde Jørgensen 2009 AALBORG 1:27.47
148 2 Laura Fjord Kristensen 2006 HERNING 1:27.31
173 3 Silke Stevnhøj Sommer 2009 HERNING 1:26.57
192 4 Maya K. Alstrup-Lopez 2007 FREM 1:27.13
291 5 Amanda Pedersen 2009 THISTED 1:27.46
146 6 Isabell Thaison Jensen 2007 HERNING 1:27.53
Løb 23, 100m Medley Damer Final 12 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
11:33
30 1 Ida K. Laursen 2007 SKANDERBOR 1:26.37
294 2 Mie Kibsgaard 2008 THISTED 1:25.96
216 3 Amalie Haals Jensen 2009 ESBJERG 1:25.69
304 4 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 SKOVBAKKEN 1:25.95
106 5 Maja Mejls Hansen 2007 HOLSTEBRO 1:26.35
160 6 Klara Buur Ovesen 2007 HERNING 1:26.57
Løb 23, 100m Medley Damer Final 13 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
11:35
Tilm
Start:
197 1 Elvira Køstner Kristensen 2008 FREM 1:24.84
218 2 Mille Nørskov Kaltoft 2009 ESBJERG 1:24.71
263 3 Ida Gjelstrup 2009 AALBORG 1:23.99
231 4 Johanne Falkenby Skytte 2008 ESBJERG 1:24.47
50 5 Ellen Højsgaard Jensen 2007 ODDER 1:24.76
44 6 Anna Kjær Nielsen 2008 ODDER 1:25.23
Løb 23, 100m Medley Damer Final 14 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
11:37
102 1 Viola Bregenov 2007 IHF 1:23.62
290 2 Johanne Øland Frøkjær 2009 THISTED 1:23.30
258 3 Signe Laursen 2008 AALBORG 1:23.19
100 4 Silke Østrup 2008 IHF 1:23.21
116 5 Mathilde Kongsgaard Jakobsen 2007 HOLSTEBRO 1:23.43
12 6 Johanne Ishøi 2008 STRUER 1:23.73
Løb 23, 100m Medley Damer Final 15 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
11:39
123 1 Andrea Kramer Liboriussen 2007 HOLSTEBRO 1:21.70
46 2 Astrid Dindler 2009 ODDER 1:20.85
228 3 Mathilde Sofie Karmar 2008 ESBJERG 1:20.62
233 4 Christina Dracea Horsbøl 2007 ESBJERG 1:20.69
226 5 Olivia MacArtney 2008 ESBJERG 1:20.90
277 6 Josefine Nielsen 2007 GRINDSTED 1:22.32
Løb 23, 100m Medley Damer Final 16 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
11:40
203 1 Carolina Schlander 2007 ESBJERG 1:20.32
159 2 Ida Buur Ovesen 2007 HERNING 1:19.86
191 3 Marie Hartmann Johansen 2007 FREM 1:19.46
141 4 Ida Søndergaard Geiger 2006 HERNING 1:19.72
229 5 Lea Timmermand 2008 ESBJERG 1:20.31
64 6 Zenia Maria Jakobsen 2009 ODDER 1:20.37
Løb 23, 100m Medley Damer Final 12 og yngre, 17 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
11:42
59 1 Mathilde Lisberg Devantie 2010 ODDER 1:30.39
13 2 Josefine Bak Mathiasen 2010 STRUER 1:26.60
264 3 Anni Rouhan Zou 2010 AALBORG 1:18.84
257 4 Maja Bager 2010 AALBORG 1:24.14
211 5 Dicte Underbjerg 2010 ESBJERG 1:29.30
213 6 Mie Bech Bøgedal 2010 ESBJERG 1:31.66
Løb 23, 100m Medley Damer Final 13-14 år, 18 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
11:44
214 1 Caroline Sølbech Larsen 2009 ESBJERG 1:18.83
223 2 Rosa Ella Kjems 2008 ESBJERG 1:18.03
109 3 Victoria Andersen Krabbe 2008 HOLSTEBRO 1:14.89
242 4 Sille Augustesen 2008 BRÆDSTRUP 1:16.81
137 5 Sophie Hvergel 2008 HEI 1:18.60
135 6 Nanna Rønnow 2008 HEI 1:20.02
Løb 23, 100m Medley Damer Final 15-16 år, 19 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
11:46
60 1 Nanna Vestergård Johansen 2006 ODDER 1:16.76
121 2 Mille Dahl Lindholm 2006 HOLSTEBRO 1:12.84
117 3 Anna Rosendahl Bach 2006 HOLSTEBRO 1:10.76
70 4 Emilie Winum Andersen 2007 LYSENG 1:11.01
278 5 Maria Møberg Nielsen 2007 GRINDSTED 1:15.13
31 6 Ingrid Kirk Elkjær 2007 SKANDERBOR 1:19.02
Løb 23, 100m Medley Damer Final 17 og ældre, 20 (20)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
11:48
Tilm
Start:
1
2
48 3 Caden Halle 2005 ODDER 1:15.89
4
5
6
29-01-2022 17:29.34 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Struer Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner