Ohjelma UGP 2 2022 med Eskilstuna Sprint
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Söndag 13/3 Klockan 15.30 (Insim kl. 14.30-15.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
800m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Äldre Klass |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Västerås Simsällskap |
|
8:38.09 |
|
|
|
|
|
282 |
Max Fahlén |
2001 |
SWE |
S |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Västerås Simsällskap |
|
9:11.35 |
|
|
|
|
|
280 |
Isak Rehnman |
2004 |
SWE |
S |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karlskoga Simförening |
|
9:59.83 |
|
|
|
|
|
106 |
Oscar Björstam |
2003 |
SWE |
S |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
264 |
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
SWE |
|
A |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
130 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
8:55.18 |
S |
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Turebergs Simklubb |
|
8:59.68 |
|
|
|
|
|
187 |
Alexander Arnö |
2005 |
SWE |
S |
|
B |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
109 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
9:38.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
239 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
10:37.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
238 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
9:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
195 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
10:13.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
131 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
10:19.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
231 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
11:40.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
30 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
51 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
291 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
SWE |
10:47.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
335 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
E |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
45 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-11 12:44:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|