Program för UGP 2 2022, Eriksdalsbadet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar
|
Final 1 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
646 |
3 |
|
Yngve Järgenstedt |
2009 |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
647 |
4 |
|
Nicola Ponzio |
2008 |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
633 |
5 |
|
Lucas Tang |
2008 |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Final 2 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
1 |
|
Gustav Jansson |
2006 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
685 |
2 |
|
Sixten Grape |
2009 |
SPIF SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
689 |
3 |
|
Arvid Lidjan |
2008 |
SPIF SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
422 |
4 |
|
Oliver Kamraj |
2008 |
TYRESÖ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
346 |
5 |
|
Jonathan Sundqvist |
2009 |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
701 |
6 |
|
Johannes Malki |
2008 |
SPIF SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
7 |
|
Liam Lesko |
2006 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Final 3 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
631 |
1 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
595 |
2 |
|
Theo Aster |
2009 |
ÖSMO SS |
1:46.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
621 |
3 |
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
SS04 |
1:43.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
4 |
|
Christian Nilsson |
2009 |
SKK |
1:41.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
5 |
|
Viggo Hanikat |
2009 |
SÖDERTÖRN |
1:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
6 |
|
Otto Banks |
2008 |
SKK |
1:46.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
677 |
7 |
|
Albin Zetterström |
2008 |
SPIF SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
684 |
8 |
|
Otto Theisz |
2008 |
SPIF SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Final 4 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
690 |
1 |
|
Daniel Maksic |
2007 |
SPIF SF |
1:39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
2 |
|
Sebastian Mann |
2009 |
SKK |
1:39.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
3 |
|
Jonathan Öhlander |
2008 |
SKK |
1:35.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
682 |
4 |
|
Lukas Nilsson-Loré |
2009 |
SPIF SF |
1:35.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
673 |
5 |
|
Theodore McMillan |
2007 |
SPIF SF |
1:35.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
6 |
|
Frank Rosén |
2009 |
SK NEPTUN |
1:37.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
7 |
|
Philip Panagiotidis |
2009 |
SKK |
1:39.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
8 |
|
Julijus Bliumkinas |
2009 |
SK NEPTUN |
1:41.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Final 5 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
710 |
1 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
2 |
|
Erik Gylje |
2009 |
SKK |
1:34.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
3 |
|
Einar Welander |
2008 |
SK NEPTUN |
1:32.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
397 |
4 |
|
Jiarui Jerry Du |
2009 |
SÖDERTÖRN |
1:31.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
598 |
5 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
ÖSMO SS |
1:32.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
392 |
6 |
|
Viggo Stenbacka |
2009 |
SÖDERTÖRN |
1:32.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
7 |
|
Nicolaos Georgiadis |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
1:34.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
8 |
|
August Malinoowsky |
2009 |
SK NEPTUN |
1:34.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Final 6 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
404 |
1 |
|
David Negut |
2008 |
SÖDERTÖRN |
1:30.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
2 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
SKK |
1:28.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
632 |
3 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
SS04 |
1:28.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
688 |
4 |
|
Anton Heddini |
2008 |
SPIF SF |
1:26.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
396 |
5 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
SÖDERTÖRN |
1:27.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
383 |
6 |
|
Elias Garheden |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:28.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
7 |
|
Alexander Thor |
2008 |
SPÅRVÄGEN |
1:29.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
8 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
SK NEPTUN |
1:31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Final 7 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
780 |
1 |
|
Igor Bedlinski |
2008 |
SPÅRVÄGEN |
1:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
703 |
2 |
|
Melvin Wennersten |
2007 |
ÄLVSJÖ SF |
1:23.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
3 |
|
Marco Blix Grimaldi |
2007 |
SK NEPTUN |
1:21.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
775 |
4 |
|
Teodor Ström |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
401 |
5 |
|
Arsenij Gojs |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:21.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
6 |
|
Nikola Boskov |
2009 |
SÖDERTÄLJE |
1:22.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
776 |
7 |
|
Georg Blomgren |
2008 |
SPÅRVÄGEN |
1:24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
587 |
8 |
|
Andreas Kvist |
2009 |
ÖSMO SS |
1:24.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Final 8 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
334 |
1 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
SKK |
1:18.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
628 |
2 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
SS04 |
1:16.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
3 |
|
Vilgot Blanck |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:15.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
4 |
|
Axel Kallin |
2007 |
SK NEPTUN |
1:15.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
5 |
|
Otto von Arronet |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
1:15.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
6 |
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
SK NEPTUN |
1:15.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
585 |
7 |
|
Robin Andersson |
2009 |
ÖSMO SS |
1:18.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
8 |
|
Aiden Gijsen |
2007 |
SK NEPTUN |
1:19.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Final 9 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
1 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
SK NEPTUN |
1:14.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
319 |
2 |
|
David Berggren |
2005 |
SKK |
1:13.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
675 |
3 |
|
Jonatan Frisendahl |
2008 |
SPIF SF |
1:12.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
4 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
SÖDERTÖRN |
1:11.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
5 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
SKK |
1:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
6 |
|
Vidar Bekkewold Karlström |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:13.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
529 |
7 |
|
Axel Engman |
2009 |
WISBY SS |
1:13.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
8 |
|
Sixten Selander |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
1:14.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Final 10 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
1 |
|
Arvid Löwenborg |
2007 |
SKURU IK |
1:10.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
712 |
2 |
|
Theo Takala |
2007 |
VÄSBY SS |
1:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
3 |
|
Ludvig Löfström |
2006 |
SK NEPTUN |
1:08.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
4 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
LIDINGÖ SK |
1:05.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
772 |
5 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
1:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
6 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:08.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
7 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
SKK |
1:10.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
8 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:11.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Final 11 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
1 |
|
David Holmberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:05.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
2 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
SKK |
1:03.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
3 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:03.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
4 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
SK NEPTUN |
59.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
5 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
SK NEPTUN |
1:01.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
6 |
|
Kasper Lee |
2008 |
SK NEPTUN |
1:03.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
7 |
|
Vincent Forss |
2007 |
SK NEPTUN |
1:04.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
656 |
8 |
|
Rasmus Bäckman |
2006 |
SPIF SF |
1:05.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 15:22:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|