Startliste for Umestänket
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Pass 2, Lördag eftermiddag kl 16.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Umeå Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 apr 2022 till den 3 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Bröstsim Herrar ABCDE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
146 |
|
Iyas Kalash |
2004 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
153 |
|
Johan Dellbring |
2005 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
12 |
|
Isak Olsson |
2002 |
Bureå Simsällskap |
SWE |
1:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
14 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
1:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
208 |
|
Jonah Norberg |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
1:24.33 |
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
IKSU Simning |
|
1:26.95 |
|
|
|
238 |
Noel Sullivan |
2005 |
SWE |
|
15-16 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
75 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
81 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
94 |
|
Philip Sandström |
2006 |
Skellefteå Simklubb |
SWE |
1:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
276 |
|
Rasmus Prinsback |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
SWE |
1:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
17 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
1:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
15 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
1:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
33 |
|
Khaled Ahmed |
2007 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
1:51.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-14 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
37 |
|
Emil Lundkvist |
2008 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
1:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
114 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
115 |
|
Samuel Henze |
2008 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
83 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
18 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
1:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
112 |
|
Max Ekbladh |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
162 |
|
Manfred Ågren |
2009 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
99 |
|
Malte Magnusson |
2008 |
Skellefteå Simklubb |
SWE |
1:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
63 |
|
Alexander Jonsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
118 |
|
Leon Hariri |
2008 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
26 |
|
Elias Zetterberg |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
1:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
198 |
|
Milton Hammarström |
2008 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
169 |
|
Rasmus Eriksson |
2009 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
72 |
|
Rasmus Olsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
2:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
210 |
|
Mustafa Aureibi |
2008 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
70 |
|
Loke Karlsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
282 |
|
Ebbe Nordin |
2009 |
Höga Kustens Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
51 |
|
Axel Borgström |
2008 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
122 |
|
Theo Andersson |
2009 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
62 |
|
Danis Smajilhodzic |
2009 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
292 |
|
Kaj Boman |
2008 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
27 |
|
Josef Fahlén |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
116 |
|
Noah Henze |
2010 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:44.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
71 |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
117 |
|
Hjalmar Bengtson Kemppe |
2010 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
91 |
|
Cewin Nilsson |
2011 |
Piteå Sim |
SWE |
1:54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
50 |
|
Assar Borgström |
2011 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
239 |
|
Jan Shevela Surowiec |
2010 |
IKSU Simning |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
237 |
|
Josef Salh |
2010 |
IKSU Simning |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
92 |
|
Neo Lundström |
2010 |
Piteå Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 och yngre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Born |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
No participants |
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-02 07:32:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|