2024-06-23   15:58:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Knattesimmet 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Knattesimmet 2022
Plats: Ålands Idrottscenter Arrangör: Ålands Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 apr 2022 till den 10 apr 2022
12 200m Medley/SKU F/T13
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 184 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun SWE 2:41.59
2 186 Melissa Stålhammar
Kierkegaard
2009 Simklubben Neptun SWE 2:46.29
3 7 Kaisa Majasaari 2009 Porin Uimaseura FIN 2:54.36 L
4 166 Alicia Uebel 2010 Simklubben Neptun SWE 2:55.10
5 183 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun SWE 2:56.31
6 49 Minea Moisio 2009 TaTu Tampere FIN 2:59.14
7 178 Hedvig Kinnunen 2009 Simklubben Neptun SWE 2:59.98 L
8 96 Helmi Rantala 2010 Åbo Simklubb FIN 3:00.99
9 57 Olivia Saukko 2009 TaTu Tampere FIN 3:02.47 L
10 63 Noora Ekman 2009 TaTu Tampere FIN 3:03.99 L
11 144 Selma Nordberg 2009 Ålands Simförening FIN 3:06.86
12 191 Nora Lovisa Edin 2010 Simklubben Neptun SWE 3:07.21
13 95 Anna Liljeberg 2010 Åbo Simklubb FIN 3:07.98
14 1 Alina Kärki 2009 Porin Uimaseura FIN 3:08.17
15 193 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun SWE 3:09.48
16 18 Melina Hautaniemi 2009 Porin Uimaseura FIN 3:11.05
17 14 Mette Selivaara 2010 Porin Uimaseura FIN 3:12.08
18 21 Oona Vaurio 2009 Porin Uimaseura FIN 3:13.06
19 38 Taimi Likki 2010 Rauman Uimaseura FIN 3:16.12
20 182 Liv Gullberg 2009 Simklubben Neptun SWE 3:16.21
21 119 Sofia Huttunen 2010 Åbo Simklubb FIN 3:17.48 L
22 173 Emilia Lauritzen 2010 Simklubben Neptun SWE 3:18.58
23 112 Daniela Eloranta 2010 Åbo Simklubb FIN 3:20.60
24 50 Emmi Oksanen 2009 TaTu Tampere FIN 3:22.13
25 128 Aada Kanervo 2009 Uimaseura Kaarina FIN 3:22.73
26 189 Nicole Nyström 2010 Simklubben Neptun SWE 3:23.08
27 17 Eevia Marjamäki 2010 Porin Uimaseura FIN 3:24.91
28 2 Inka Jäntti 2009 Porin Uimaseura FIN 3:28.35
29 32 Hilkka Salo 2009 Rauman Uimaseura FIN 3:28.78
30 130 Pihla Kapanen 2010 Uimaseura Kaarina FIN 3:29.88
31 13 Inka Tomula 2010 Porin Uimaseura FIN 3:31.42
32 172 Elsa Jannergren 2010 Simklubben Neptun SWE 3:32.76
33 99 Kiira Rantanen 2010 Åbo Simklubb FIN 3:40.62 L
34 101 Aava Salmiosalo 2010 Åbo Simklubb FIN 3:42.75 L
35 11 Lilja-Maria Viljanen 2010 Porin Uimaseura FIN 3:56.72
36 36 Aleksandra Mattila 2010 Rauman Uimaseura FIN 4:15.77
37 174 Emilia Olsson 2010 Simklubben Neptun SWE
38 194 Sonja Walter 2010 Simklubben Neptun SWE
39 8 Maija Haapala 2009 Porin Uimaseura FIN
40 170 Christina Crona 2010 Simklubben Neptun SWE
41 108 Eva Riquelme Mac Donald 2010 Åbo Simklubb FIN
42 12 Sara Hakonen 2009 Porin Uimaseura FIN
43 114 Sanni Tyrni 2010 Åbo Simklubb FIN
44 66 Elea Sarkki 2010 TaTu Tampere FIN
45 20 Henna Mäkelä 2009 Porin Uimaseura FIN
46 25 Saara Sällilä 2009 Porin Uimaseura FIN
47 60 Minja Kautto 2010 TaTu Tampere FIN
48 55 Hertta Myllymäki 2010 TaTu Tampere FIN
49 59 Emma Hamilton 2010 TaTu Tampere FIN
50 129 Olivia Vanne 2010 Uimaseura Kaarina FIN
51 94 Viola Tojander 2010 Åbo Simklubb FIN
52 43 Kaisla Savolainen 2010 Rauman Uimaseura FIN
53 98 Emmi Pekanheimo 2010 Åbo Simklubb FIN
54 54 Ekaterina Burnevskaya 2009 TaTu Tampere FIN
55 118 Elli Sihvonen 2010 Åbo Simklubb FIN
56 168 Alma Leinder 2010 Simklubben Neptun SWE
57 105 Janessa Pihlava 2010 Åbo Simklubb FIN
58 109 Maya Bergström 2010 Åbo Simklubb FIN
59 111 Elsa Engström 2010 Åbo Simklubb FIN
2022-04-05 19:57:58 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ålands Simförening

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner