Startliste for Park Vendia SwimCup 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Invita Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
363 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
106 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
392 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
328 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
313 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
105 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
56 |
|
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
DEN |
2:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
312 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
157 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
276 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
192 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
2:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
227 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
59 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
2:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
204 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
2:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
13 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
2:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
201 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
2:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
407 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
428 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
235 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
8 |
|
Hannah Vixø Momme |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
DEN |
2:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
110 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
94 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
217 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
2 |
|
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
DEN |
2:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
71 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
411 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
3 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
7 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
4 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben Smut |
DEN |
2:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
236 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
316 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
343 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
2:37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
424 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
91 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
225 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
277 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
275 |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
198 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
2:40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
116 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
2:40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
433 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
182 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
2:41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
226 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
121 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
2:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1 |
|
Alma Nielsen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
2:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
9 |
|
Christina Markussen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
2:42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
406 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
220 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
323 |
|
Ida Jensen |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
64 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
2:44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
218 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
125 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
61 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
2:45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
395 |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
86 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
322 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
319 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
368 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
410 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
380 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:51.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
285 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
387 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:53.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
47 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
DEN |
2:53.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
27 |
|
Karoline Skagestad Madsen |
2008 |
Mandal SK |
NOR |
2:55.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
337 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
2:56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
73 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
69 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
197 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
2:59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
137 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
144 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
206 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
3:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
289 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
3:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
115 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
3:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
138 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
248 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
378 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
3:18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
386 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
3:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
202 |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
3:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
205 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
3:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
435 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
3:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
290 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
3:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
311 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
3:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
381 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
3:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
298 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
3:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
334 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
3:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
293 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
3:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
389 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
3:45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
310 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
3:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
329 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
3:48.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
184 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
3:50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
76 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
4:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
194 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
4:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
88 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
92 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
365 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
66 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
286 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-04-2022 17:24.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|