Program för Speedo Helsinki Swim Meet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Speedo Helsinki Swim Meet
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne |
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 5, 2022 to Apr 6, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
100m Butterfly Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
110 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
198 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
406 |
|
Nea Norismaa |
1995 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
422 |
|
Aino Hinkka |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
202 |
|
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
471 |
|
Mia Pentti |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
531 |
|
Aurelia Roos |
2004 |
Pärnu Spordikool |
EST |
1:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
108 |
|
Lotta Pälsi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
332 |
|
Sini Silvennoinen |
2002 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
445 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
FIN |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
470 |
|
Selma Soininen |
1999 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
326 |
|
Claudia Åvist |
1997 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
348 |
|
Venla Holma |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
575 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
344 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
178 |
|
Olivia Hellsten |
2000 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
565 |
|
Emma Ragnarsson |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
566 |
|
Angelina Agrell |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
187 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
307 |
|
Janina Ollikainen |
2000 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
312 |
|
Viola Karismaa |
2005 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:06.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
333 |
|
Siiri Konkka |
2004 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
166 |
|
Annukka Pihkamäki |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
345 |
|
Lilli Kulpakko |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
114 |
|
Riina Niemi |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
9 |
|
Merle Roßbach |
2007 |
SC Wiesbaden 1911 |
GER |
1:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
600 |
|
Miriam Jürisoo |
2008 |
TOP Swim Club |
EST |
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
126 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
228 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
427 |
|
Ida Töyrylä |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
148 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
618 |
|
Heleriin Haljaste |
2007 |
Ujumise Spordiklubi (USK) |
EST |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
53 |
|
Smaragda Luchia Sarana |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
1:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
295 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
352 |
|
Mirella Sauhula |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
138 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
401 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
460 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
FIN |
1:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
107 |
|
Lotta Lehtoila |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
336 |
|
Sonila Selimi |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
215 |
|
Julia Peltola |
2003 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
381 |
|
Hanni Koski |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
1:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
346 |
|
Elsa Vira |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
382 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
1:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
350 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
149 |
|
Anniina Jokiniemi |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
12 |
|
Fredrikke Oline Engebretsen |
2005 |
Ullensakersvømmerne |
NOR |
1:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
221 |
|
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
589 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-04 19:19:39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|