Program för Vårsimiaden 2022, Väsby SS
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 - insim 9:00-9:45 Start 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholm Simförbund |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
700 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
694 |
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
551 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
2 |
|
Louise Engström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1 |
|
Astrid Lerne |
2010 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
703 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
549 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
702 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
190 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
561 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
279 |
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
550 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
704 |
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
701 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
267 |
|
Vida Brink |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
696 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
278 |
|
Ada Hjort Mowitz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
726 |
|
Linn Bengtsson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
548 |
|
Anna Olsson |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
563 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
722 |
|
Selma Ånöstam |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
272 |
|
Sigrid Wååg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
723 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
188 |
|
Freja Lundblad |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
792 |
|
Wilma Skarstedt |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
573 |
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
257 |
|
Märta Bengter |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:33.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
558 |
|
Ella Edhäll |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
241 |
|
Ester Mesch |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:34.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
571 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
560 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
833 |
|
Akina Sehasa Meddegoda Gedara |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:36.33 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
194 |
|
Agnes Åkerlund |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
803 |
|
Liyonie Withana |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
275 |
|
Astrid Lindkvist |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:37.00 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
259 |
|
Denise Söderberg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:37.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
265 |
|
Alexandra Sioti |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
262 |
|
Frida Yavuz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:38.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
192 |
|
Tyra Söderman |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
719 |
|
Daisy Andreasson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
258 |
|
Sanna Grimsvik |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
191 |
|
Moa Pettersson Westergren |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:46.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
743 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
780 |
|
Julia Figuera |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
742 |
|
Klara Sjöström |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
711 |
|
Julia Adielsson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
580 |
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
795 |
|
Olivia Vikbladh |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
16 |
|
Antonia Rudeanu |
2010 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
574 |
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
260 |
|
Madicken Thor Åström |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
753 |
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
728 |
|
Moa Frånberg |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
572 |
|
Matilda Nobel Stenström |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
270 |
|
Sophia Malmgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-05 12:37:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|