2023-01-29   23:29:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för ÅSS Race 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
ÅSS Race 2022
Plats: Arrangör: Åsundens Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 5, 25m Fjärilsim Mixed, 12 år o.y.
Final 1 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:40
Anm tid
Start ca:
48 1 Nellie Spets 2011 ELFSBORG
204 2 Astrid Frisberg 2014 SKARA SS
187 3 Albin Lago 2010 SK 1970
285 4 Ella Palmqvist 2013 ÅSUNDEN
217 5 Arvid Forslund 2011 VARBERG
57 6 Hjalmar Tejemark 2010 ELFSBORG
Gren 5, 25m Fjärilsim Mixed, 12 år o.y. Final 2 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:41
206 1 Jill Östlund 2010 SKARA SS
52 2 Nike Bergstrand 2010 ELFSBORG
215 3 Moa Eriksson 2013 VARBERG
26 4 Aurelia Haaga Heidarifar 2012 ELFSBORG
132 5 Frank Pettersson 2010 S02
216 6 Tyra Claesson 2013 VARBERG
Gren 5, 25m Fjärilsim Mixed, 12 år o.y. Final 3 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:42
235 1 Annie Svensson 2014 ÅSUNDEN
199 2 Hampus Fransson 2010 SKARA SS
226 3 Belle Örn 2011 ÅSUNDEN
49 4 Linnea Skottborn 2011 ELFSBORG
59 5 Molly Magnusson 2010 ELFSBORG
58 6 Alice Tejemark 2012 ELFSBORG
Gren 5, 25m Fjärilsim Mixed, 12 år o.y. Final 4 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:43
131 1 Esther Magnusson 2010 S02
19 2 Olivia Nyström 2011 ALINGSÅS 29.66
99 3 Lillie Lövendahl 2012 KARLSBORG 27.39
69 4 Molly Halldén 2011 ELFSBORG 28.84
102 5 Pontus Martinsson 2013 KARLSBORG 35.78
219 6 Karl Forslund 2011 VARBERG
Gren 5, 25m Fjärilsim Mixed, 12 år o.y. Final 5 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:44
133 1 Julie Dottax 2011 S02 27.01
200 2 Molly Fransson 2012 SKARA SS 26.65
248 3 Embla Rundell 2011 SK ALINGSÅ 25.28
137 4 Tyra Samefors 2010 S02 26.39
188 5 Doris Gunnarsson 2011 SK 1970 26.66
129 6 Edith Pettersson 2012 S02 27.16
Gren 5, 25m Fjärilsim Mixed, 12 år o.y. Final 6 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:45
43 1 Alexandra Granberg 2011 ELFSBORG 25.18
283 2 Alice Hallonsten 2011 ÅSUNDEN 24.93
127 3 Moa Möller 2012 S02 24.27
135 4 Philip Nilsson 2011 S02 24.73
42 5 Signe Skogh 2011 ELFSBORG 25.12
104 6 Märtha Rydh 2012 KARLSBORG 25.19
Gren 5, 25m Fjärilsim Mixed, 12 år o.y. Final 7 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:46
Anm tid
Start ca:
203 1 Felicia Andersson 2011 SKARA SS 23.96
134 2 Noomi Johansson 2011 S02 23.14
71 3 Matas Martisauskas 2011 ELFSBORG 22.92
169 4 Sienna Xavier 2012 SK 1970 23.11
53 5 Stina Levinsson 2010 ELFSBORG 23.55
201 6 Vilmer Stjernqvist 2012 SKARA SS 24.15
Gren 5, 25m Fjärilsim Mixed, 12 år o.y. Final 8 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:47
298 1 Julius Pihl-Örn 2012 SK ALINGSÅ 22.61
186 2 Liston Berfner 2012 SK 1970 22.21
46 3 Isac Sundèn Falander 2010 ELFSBORG 21.91
65 4 Evangeline Jonsson 2012 ELFSBORG 22.14
44 5 Leia Stenman 2012 ELFSBORG 22.56
170 6 Patrik Xavier 2010 SK 1970 22.70
Gren 5, 25m Fjärilsim Mixed, 12 år o.y. Final 9 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:48
213 1 Nova Stenström 2011 VARBERG 21.86
113 2 Anni Ramberg Sundin 2010 MARIESTAD 21.19
291 3 Alice Brunbäck 2010 ÅSUNDEN 20.73
210 4 Lovisa Jönsson 2011 VARBERG 20.84
74 5 Alva Nilsson 2012 ELFSBORG 21.54
116 6 Ella Ström Sparring 2011 MARIESTAD 21.89
Gren 5, 25m Fjärilsim Mixed, 12 år o.y. Final 10 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:49
61 1 Lilly Rydin 2010 ELFSBORG 20.12
212 2 Lava Hagström 2011 VARBERG 20.07
39 3 Alicia Nygren 2010 ELFSBORG 19.56
250 4 Tuva Arnfjorden 2011 SK ALINGSÅ 19.85
72 5 Emilia Johansson 2012 ELFSBORG 20.09
242 6 Ida Bengtsson 2010 SK ALINGSÅ 20.26
Gren 5, 25m Fjärilsim Mixed, 12 år o.y. Final 11 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:50
101 1 Anton Martinsson 2010 KARLSBORG 18.71
114 2 Alva Lundell 2011 MARIESTAD 17.95
239 3 Elsa Pettersson 2011 SK ALINGSÅ 17.62
51 4 Elisabeth Henly 2011 ELFSBORG 17.88
56 5 Michael Svensson 2012 ELFSBORG 18.36
73 6 Jonna Engstrand 2011 ELFSBORG 18.91
Gren 5, 25m Fjärilsim Mixed, 12 år o.y. Final 12 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:51
64 1 Theodor Wickström 2011 ELFSBORG 17.43
70 2 Vera Strömberg 2010 ELFSBORG 17.11
244 3 Angelika Borg 2010 SK ALINGSÅ 16.87
50 4 Penny Norrlander 2010 ELFSBORG 17.00
221 5 August Andersson 2010 VARBERG 17.42
180 6 Sebastian Repits 2011 SK 1970 17.47
Gren 5, 25m Fjärilsim Mixed, 12 år o.y. Final 13 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:52
Anm tid
Start ca:
55 1 Elliott Kantola 2010 ELFSBORG 16.34
67 2 Theo Söderqvist 2010 ELFSBORG 15.88
47 3 Samuel Kapitanov 2010 ELFSBORG 14.15
60 4 Tilda Flyckt 2010 ELFSBORG 14.73
222 5 Leia Kayal 2010 VARBERG 16.29
4 6 Nelly Zetterdahl 2010 ALINGSÅS 16.77
2022-09-30 15:42:56 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åsundens Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner