Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
50m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
939 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1145 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1267 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1269 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1154 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1271 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1200 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1273 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
778 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1261 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
2 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
DEN |
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
784 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
946 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
791 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
942 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
943 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
927 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1264 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1098 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1207 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1180 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
753 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1204 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
746 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1278 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
788 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1263 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1257 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
785 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
793 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
540 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
36.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1152 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
782 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1081 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
539 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
742 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
781 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1076 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
1280 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1146 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vestergaard |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1092 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
39.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
945 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1075 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1276 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
1116 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1296 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
756 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
1258 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
747 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
1282 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
42.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
1163 |
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1175 |
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1252 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
928 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
1251 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1178 |
|
Olivia Steen Halkier |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
1087 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
930 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
45.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1254 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
1279 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
1285 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
49.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
1166 |
|
Eleanor Isabella Brinch |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
1073 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
1292 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
51.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
739 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1288 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
56.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
1294 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
59.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 16:26.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
50m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1142 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1203 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1083 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1141 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1260 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
3 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
774 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
941 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1274 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1272 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
780 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
794 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1080 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1078 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1197 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1202 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
5 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1262 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
935 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
790 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
938 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1201 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
775 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1255 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
777 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
937 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1168 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
534 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
944 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1205 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
933 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1196 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1155 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1206 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
795 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
760 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1295 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
936 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
758 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1286 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
931 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
768 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1277 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1144 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
1072 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1199 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
1291 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
1289 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1074 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
787 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
783 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1284 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
767 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
1112 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
1151 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1281 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
932 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
789 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1160 |
|
Jonathan Nathansen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
1090 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
800 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
772 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
1275 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
1287 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
1256 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1290 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
47.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
1164 |
|
Caleb Meyer |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
48.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
764 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
763 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
1086 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
51.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
771 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
1330 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
53.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
796 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
538 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
1331 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
762 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
770 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 16:26.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
50m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
759 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
939 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1145 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
948 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1207 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1095 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
2 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
DEN |
35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
778 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1265 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1270 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1263 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
947 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
945 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
779 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
929 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
786 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1200 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
776 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1113 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1118 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
39.02 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
22 |
1094 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
791 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1278 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
781 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1204 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1114 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1180 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1296 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
784 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1092 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
750 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
946 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1266 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1276 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1280 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
1251 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
741 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1254 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
1082 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1282 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1120 |
|
Julia Semklo |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
793 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1176 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
43.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
930 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
1279 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
737 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
1356 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
43.97 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
49 |
1292 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1285 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
738 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
928 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1344 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1131 |
|
Martha Fløe Wonsild |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
1323 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
1105 |
|
Wilma Faber |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
744 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gandrup |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
46.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
745 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
1165 |
|
Caroline Emilia Renard Bjerg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1294 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
47.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
1135 |
|
Ella Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
1130 |
|
Karen Bøje K. Carøe |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
1341 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
48.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
1169 |
|
Ella Strandkjær Sørensen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
1177 |
|
Matilde Christophersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
1129 |
|
Ellen Kruse Merland |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1128 |
|
Aura Amalie Pamperin |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
1173 |
|
Frida Riber |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
1288 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
1185 |
|
Frida Storm Mikkelsen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
50.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
1170 |
|
Ellen Laug Rasmussen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
50.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
1332 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
50.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
748 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
1166 |
|
Eleanor Isabella Brinch |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
1084 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
1335 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
1093 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
1340 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
1186 |
|
Hannah Philippa Nørgaard |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
1253 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
1326 |
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
54.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
1347 |
|
Melina Thormann |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
1343 |
|
Susu L. Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
1327 |
|
Frederikke Malmkjær |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
1329 |
|
Ida Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
1167 |
|
Caroline Gundborg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
1337 |
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
1348 |
|
Vera Riegels |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
1319 |
|
Leona Clausen |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
1324 |
|
Ellen Marie Gammelgaard Sandgaard |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
1302 |
|
Agnes Dam Jørgensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
1299 |
|
Vera Johnsen |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
1313 |
|
Emma Hansen |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
1310 |
|
Cille Fløe |
2016 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 16:26.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
50m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
801 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
4 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1201 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
775 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1268 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
790 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
941 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
3 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
777 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1198 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
933 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1197 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1153 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
936 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
944 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
937 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1255 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1206 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
935 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1205 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1182 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
792 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
760 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1158 |
|
David Pereira |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
949 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1291 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1277 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1199 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
787 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1295 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1079 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1259 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1196 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1103 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1289 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1074 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
800 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
789 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1107 |
|
Theo Heinrichsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
1104 |
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1286 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1089 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1172 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1275 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1325 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
1328 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1284 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
1342 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
1287 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1281 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
1179 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
762 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
46.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1134 |
|
Wille Burin Ratzlaff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1290 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
1333 |
|
Karl Griff Olsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
1136 |
|
Neo Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1077 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
47.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
1091 |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
47.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
543 |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1184 |
|
Aske Kannegaard |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
51.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
1183 |
|
Xander Flygenring |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
52.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
1164 |
|
Caleb Meyer |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
1339 |
|
Mikkel Ladefoged |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
1336 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
55.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
1338 |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
58.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
1307 |
|
Birk Falkenberg Lending |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1171 |
|
Emil Husebø |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
1303 |
|
Aksel Håkansson |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
1298 |
|
William Nedergaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
770 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
1320 |
|
Liam Van zwieten |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
1301 |
|
Mikkel Xiaowen Liu |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
1309 |
|
Carl Jæpelt Nyborg |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
1322 |
|
Verner Berner |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
1349 |
|
Kaj Rimhoff Byrel |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 16:26.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
50m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Dagli Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1147 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1267 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1264 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
929 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
942 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
759 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
927 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1204 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1258 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1265 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
40.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1097 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
785 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
943 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1207 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
947 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1252 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
752 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1266 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
788 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
540 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1344 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
781 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
778 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1116 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1075 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1159 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
791 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1081 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
779 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1114 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
751 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
948 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
776 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
782 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1176 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
48.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1113 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
741 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
755 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1146 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vestergaard |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
754 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
50.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1175 |
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
786 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1108 |
|
Terese Bergman Larsen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1170 |
|
Ellen Laug Rasmussen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1177 |
|
Matilde Christophersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
52.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
1178 |
|
Olivia Steen Halkier |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1356 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
53.43 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
48 |
1165 |
|
Caroline Emilia Renard Bjerg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
53.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
1111 |
|
Dagmar Legardh Lindblad |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
53.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1341 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
740 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
542 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1185 |
|
Frida Storm Mikkelsen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
56.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1337 |
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
1340 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
1335 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1332 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
1253 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
1169 |
|
Ella Strandkjær Sørensen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1324 |
|
Ellen Marie Gammelgaard Sandgaard |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
1173 |
|
Frida Riber |
|
Søllerød Svømmeklub |
|
1:02.31 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
62 |
1323 |
|
Annika Bendixen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:04.06 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
63 |
1186 |
|
Hannah Philippa Nørgaard |
|
Søllerød Svømmeklub |
|
1:04.25 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
64 |
1093 |
|
Mia Birkebæk |
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
1:04.79 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
65 |
1326 |
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:04.81 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
66 |
1343 |
|
Susu L. Zhang |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:05.31 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
67 |
1329 |
|
Ida Hansen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:06.73 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
68 |
541 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
|
Ringsted Svømme Klub |
|
1:07.31 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
69 |
1167 |
|
Caroline Gundborg |
|
Søllerød Svømmeklub |
|
1:13.32 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
70 |
1327 |
|
Frederikke Malmkjær |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:17.17 |
|
|
|
2014 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
71 |
1308 |
|
Carla Møller |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:30.00 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
72 |
1348 |
|
Vera Riegels |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:30.00 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
73 |
1315 |
|
Isabella Nielsen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:30.00 |
|
|
|
2015 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
74 |
1347 |
|
Melina Thormann |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:30.00 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
75 |
1313 |
|
Emma Hansen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:30.00 |
|
|
|
2015 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
76 |
1312 |
|
Ellie Werlinrud Efsen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:30.00 |
|
|
|
2015 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
77 |
1306 |
|
Augusta Bamberger |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:30.00 |
|
|
|
2016 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
78 |
1319 |
|
Leona Clausen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:30.00 |
|
|
|
2015 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
79 |
1305 |
|
Astrid Keller |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:30.00 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
80 |
1314 |
|
Eva Trans |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:30.00 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
81 |
1310 |
|
Cille Fløe |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:40.00 |
|
|
|
2016 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
82 |
1299 |
|
Vera Johnsen |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
1302 |
|
Agnes Dam Jørgensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
1311 |
|
Ellen Skaarup Hansen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 16:26.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
50m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Dagli Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
4 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1197 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
794 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
3 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
780 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1202 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1196 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
933 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1162 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
774 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
932 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
790 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1083 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
801 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
931 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1262 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
937 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1203 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1201 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
938 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
761 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1085 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
944 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
792 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
787 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
534 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
42.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
783 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1198 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1144 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
795 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
44.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1149 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1117 |
|
Sander Martinsen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1172 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
758 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
789 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
49.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
767 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
49.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
771 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1256 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1331 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
51.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
1333 |
|
Karl Griff Olsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1077 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1179 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1183 |
|
Xander Flygenring |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1090 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1342 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
1330 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1171 |
|
Emil Husebø |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
798 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
1328 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1184 |
|
Aske Kannegaard |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
1336 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
1339 |
|
Mikkel Ladefoged |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1338 |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1325 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
796 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
1303 |
|
Aksel Håkansson |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1320 |
|
Liam Van zwieten |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
1309 |
|
Carl Jæpelt Nyborg |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
1322 |
|
Verner Berner |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1318 |
|
Lazar Gonzalez-Folic |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
1300 |
|
Sebastian Sloth |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
1307 |
|
Birk Falkenberg Lending |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
1321 |
|
Maes Van zwieten |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
1301 |
|
Mikkel Xiaowen Liu |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
1298 |
|
William Nedergaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
1304 |
|
Arnbjørn Grønbæk |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1349 |
|
Kaj Rimhoff Byrel |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 16:26.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
50m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
939 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1147 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
942 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1154 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1269 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
759 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1261 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1143 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
929 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
946 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1270 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
948 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1271 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1098 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1273 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
786 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
793 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
782 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1200 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
943 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
784 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1097 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
788 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
539 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
785 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1095 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
779 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1152 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
945 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
753 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
776 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1075 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
742 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1118 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1094 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
947 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
750 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
752 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
756 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
927 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
747 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1257 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1159 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1105 |
|
Wilma Faber |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
1120 |
|
Julia Semklo |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1176 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
1082 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
738 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1279 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
1163 |
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
1130 |
|
Karen Bøje K. Carøe |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1170 |
|
Ellen Laug Rasmussen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
930 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
1092 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
737 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
928 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
1177 |
|
Matilde Christophersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
1073 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1178 |
|
Olivia Steen Halkier |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
740 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
1175 |
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
1108 |
|
Terese Bergman Larsen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
1111 |
|
Dagmar Legardh Lindblad |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
754 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
1131 |
|
Martha Fløe Wonsild |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1087 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
542 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
1129 |
|
Ellen Kruse Merland |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
1128 |
|
Aura Amalie Pamperin |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
755 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
1084 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
1165 |
|
Caroline Emilia Renard Bjerg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
1166 |
|
Eleanor Isabella Brinch |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
744 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gandrup |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
751 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
1135 |
|
Ella Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
739 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
1173 |
|
Frida Riber |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
748 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
1314 |
|
Eva Trans |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
1169 |
|
Ella Strandkjær Sørensen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
745 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
1185 |
|
Frida Storm Mikkelsen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
1093 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
1167 |
|
Caroline Gundborg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
1186 |
|
Hannah Philippa Nørgaard |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
1305 |
|
Astrid Keller |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
541 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
50.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
1315 |
|
Isabella Nielsen |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
1308 |
|
Carla Møller |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
1306 |
|
Augusta Bamberger |
2016 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
1311 |
|
Ellen Skaarup Hansen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
1312 |
|
Ellie Werlinrud Efsen |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 16:26.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
50m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
5 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1142 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1203 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1141 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
801 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
774 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1260 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1078 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
938 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1162 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
941 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1202 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
794 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1268 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
775 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
777 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1153 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1080 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1274 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
3 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
932 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
792 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1272 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
931 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
783 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1206 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
936 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
949 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1155 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1259 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1182 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1168 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
935 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1205 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
800 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
760 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
1160 |
|
Jonathan Nathansen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1112 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1151 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
795 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1158 |
|
David Pereira |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1199 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1079 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
758 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1103 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
1149 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1085 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
761 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
768 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1089 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
1117 |
|
Sander Martinsen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
1072 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1090 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1107 |
|
Theo Heinrichsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
1172 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
538 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1104 |
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
772 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
1077 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1134 |
|
Wille Burin Ratzlaff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
763 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
764 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
798 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
1179 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
1136 |
|
Neo Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
543 |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1183 |
|
Xander Flygenring |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
1184 |
|
Aske Kannegaard |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
41.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
1164 |
|
Caleb Meyer |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
1171 |
|
Emil Husebø |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
1091 |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
50.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
1318 |
|
Lazar Gonzalez-Folic |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
1304 |
|
Arnbjørn Grønbæk |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
1321 |
|
Maes Van zwieten |
2015 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
1300 |
|
Sebastian Sloth |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
1349 |
|
Kaj Rimhoff Byrel |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 16:26.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1126 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1145 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
1:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
2 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
DEN |
1:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1265 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
939 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1124 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1264 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
948 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1207 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
942 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
945 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1095 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
947 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1200 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
786 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1180 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1152 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1146 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vestergaard |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1081 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
746 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
791 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
785 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
782 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1094 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1113 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
784 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1116 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
747 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
781 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1092 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
793 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1082 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1356 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:31.64 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
35 |
1163 |
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
927 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
542 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
928 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
737 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
930 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1210 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1165 |
|
Caroline Emilia Renard Bjerg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
744 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gandrup |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
537 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1217 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
1166 |
|
Eleanor Isabella Brinch |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:41.84 |
|
|
|
47 |
738 |
|
Bodil Thomsen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:43.34 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
48 |
739 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:44.09 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
49 |
1170 |
|
Ellen Laug Rasmussen |
|
Søllerød Svømmeklub |
|
1:44.53 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
50 |
1084 |
|
Saga Høgh |
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
1:45.24 |
|
S10 |
|
2010 |
DEN |
|
51 |
1177 |
|
Matilde Christophersen |
|
Søllerød Svømmeklub |
|
1:46.24 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
52 |
1221 |
|
Julie Pihl |
|
Svømmeklubben MK31 |
|
1:46.84 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
53 |
740 |
|
Chili Engelbrecht |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:47.54 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
54 |
1294 |
|
Vera Mollerup |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:47.67 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
55 |
1169 |
|
Ella Strandkjær Sørensen |
|
Søllerød Svømmeklub |
|
1:48.10 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
56 |
1178 |
|
Olivia Steen Halkier |
|
Søllerød Svømmeklub |
|
1:48.85 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
57 |
745 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:52.79 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
58 |
535 |
|
Liv Langkjær |
|
Ringsted Svømme Klub |
|
1:52.95 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
59 |
1093 |
|
Mia Birkebæk |
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
1:54.70 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
60 |
1222 |
|
Olivia Bertelsen |
|
Svømmeklubben MK31 |
|
1:56.57 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
61 |
748 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:59.50 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
62 |
1219 |
|
Emma Gabel |
|
Svømmeklubben MK31 |
|
1:59.87 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
63 |
541 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
|
Ringsted Svømme Klub |
|
2:28.06 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
64 |
1324 |
|
Ellen Marie Gammelgaard Sandgaard |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
3:00.00 |
|
|
|
2014 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
1185 |
|
Frida Storm Mikkelsen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
1173 |
|
Frida Riber |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1186 |
|
Hannah Philippa Nørgaard |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 08:24.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
100m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1083 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
801 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1078 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
3 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1268 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1201 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
775 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
941 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
774 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1198 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1153 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
794 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1080 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1203 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
792 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
936 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
944 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
932 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1182 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1197 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1150 |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
783 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1158 |
|
David Pereira |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1099 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
760 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1205 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
787 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
758 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
931 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1112 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1206 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
780 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1196 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
789 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1103 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
1079 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1072 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1107 |
|
Theo Heinrichsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
800 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1172 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1179 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1227 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
762 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
543 |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
1212 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
771 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
1090 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:43.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
798 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1211 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
1290 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
1183 |
|
Xander Flygenring |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
536 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:48.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1214 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:51.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
1184 |
|
Aske Kannegaard |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
1226 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1225 |
|
Viggo Mondrup Hagn- Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
1171 |
|
Emil Husebø |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 08:24.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
100m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
1:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1145 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
DEN |
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1267 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1269 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1154 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1261 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1271 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1273 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
943 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
759 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
779 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
946 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1200 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1257 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
753 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
781 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1098 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1278 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
742 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1218 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1224 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1175 |
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1075 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
533 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
539 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 08:24.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
100m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1122 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1203 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1260 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
3 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
4 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
1:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1272 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
941 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1127 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1274 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
935 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1202 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
5 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
1:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1201 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
937 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1259 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1255 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1155 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
534 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
795 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1144 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
777 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1295 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1168 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
787 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
797 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
768 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
767 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1289 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1277 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
764 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1216 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1215 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1213 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 08:24.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Team Elite |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1147 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
1:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
939 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1126 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
942 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
929 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
2 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
DEN |
1:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1207 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
759 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
947 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1204 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
788 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
786 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1124 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
943 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1143 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
948 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
778 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
791 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
779 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
945 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1100 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
785 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
927 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1101 |
|
Karoline Toft Jacobsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
793 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
782 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1152 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1180 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
752 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1118 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1252 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1114 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1075 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
776 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1146 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vestergaard |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
1092 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
750 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1159 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
747 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1293 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1296 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1276 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
756 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1082 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
1088 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1280 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
533 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
1076 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1282 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
1279 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
1176 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1254 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1251 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
1163 |
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
1217 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1170 |
|
Ellen Laug Rasmussen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
1344 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
741 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
537 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
1108 |
|
Terese Bergman Larsen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
930 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
1292 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
928 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:39.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
1285 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
737 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1087 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
1165 |
|
Caroline Emilia Renard Bjerg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
751 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
1210 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
1166 |
|
Eleanor Isabella Brinch |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
740 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
1178 |
|
Olivia Steen Halkier |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
1177 |
|
Matilde Christophersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
1111 |
|
Dagmar Legardh Lindblad |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
744 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gandrup |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:46.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
535 |
|
Liv Langkjær |
|
Ringsted Svømme Klub |
|
1:47.10 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
78 |
755 |
|
Sofia Esposito |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:47.22 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
79 |
754 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:47.80 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
80 |
1220 |
|
Natasja Akstrup |
|
Svømmeklubben MK31 |
|
1:48.33 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
81 |
542 |
|
Gudrun Johansen |
|
Ringsted Svømme Klub |
|
1:49.40 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
82 |
1073 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
1341 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
1294 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
1185 |
|
Frida Storm Mikkelsen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
1221 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:51.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
1323 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
1340 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
1169 |
|
Ella Strandkjær Sørensen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
1093 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
1186 |
|
Hannah Philippa Nørgaard |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
1253 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
1288 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
1332 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
1327 |
|
Frederikke Malmkjær |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
1326 |
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
1219 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
1222 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
1173 |
|
Frida Riber |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
739 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
745 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
1335 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
1337 |
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
1343 |
|
Susu L. Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
541 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 08:24.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
100m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Team Elite |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
4 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
1:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
5 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
1:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
801 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1141 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1127 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
780 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1197 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
774 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
3 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
935 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
949 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
790 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
932 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1196 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
944 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
931 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
936 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1125 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1150 |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1155 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1206 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1205 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
760 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1291 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
787 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1182 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1144 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
795 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
783 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1295 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1158 |
|
David Pereira |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1149 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1085 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1286 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1151 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
761 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
800 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1172 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1289 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
789 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1284 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1074 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1090 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1211 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1275 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
1281 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1287 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
1213 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
1216 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1117 |
|
Sander Martinsen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
1215 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:36.08 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
52 |
772 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1086 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1256 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
1290 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
762 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1179 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
1104 |
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
1342 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1331 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
1212 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
1325 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
1328 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
771 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
798 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:46.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
764 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1183 |
|
Xander Flygenring |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
1330 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
543 |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:51.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
1214 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
1184 |
|
Aske Kannegaard |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
1171 |
|
Emil Husebø |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
1225 |
|
Viggo Mondrup Hagn- Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
1336 |
|
Magnus Palsgaard |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
2:02.34 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
75 |
1338 |
|
Magnus Peick-Kristensen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
2:05.31 |
|
|
|
2014 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
76 |
1339 |
|
Mikkel Ladefoged |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
2:10.00 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
77 |
763 |
|
William Strømberg Theisen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
2:10.69 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
78 |
796 |
|
Benjamin Torp Simony |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
2:11.42 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
79 |
770 |
|
Peter Pickersgill |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
2:12.57 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
80 |
1345 |
|
Vitus Wagner |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
2:30.00 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
81 |
1333 |
|
Karl Griff Olsen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
2:45.00 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
82 |
1227 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
536 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
1226 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 08:24.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
SwimKing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1154 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1207 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
2 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
DEN |
2:27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1098 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1100 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
793 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1113 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
753 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
752 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
539 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1278 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:49.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
750 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1095 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1176 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
756 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:51.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
785 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1217 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:58.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1224 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1218 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
742 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
738 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1356 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:07.83 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
24 |
1084 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:10.49 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
25 |
1210 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1175 |
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
3:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1076 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1221 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1220 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
754 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
748 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1219 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1222 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:46.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1116 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
537 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 08:24.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
SwimKing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
5 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1142 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1121 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1078 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1202 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1162 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1201 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1197 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1203 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1083 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1099 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1153 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1206 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
794 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1168 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1151 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1205 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1255 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
768 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1079 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1072 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1284 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
761 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
797 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1277 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1211 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1213 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1216 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1212 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
796 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
770 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1214 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1226 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1227 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1103 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1225 |
|
Viggo Mondrup Hagn- Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 08:24.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
200m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Arena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1147 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1097 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1270 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1258 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1204 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1102 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
3:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
788 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1263 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
781 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1266 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
779 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1101 |
|
Karoline Toft Jacobsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
3:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1159 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
3:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1218 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1088 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
759 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
782 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
776 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
786 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
741 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
755 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:45.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
751 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
791 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:57.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1293 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
778 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
784 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1224 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1220 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
539 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1073 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
533 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 08:24.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
200m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Arena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
4 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1202 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
3 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1162 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1196 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
775 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1141 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1259 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1123 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
3:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1262 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
792 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
795 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1198 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1149 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
3:22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
790 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1125 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
3:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1112 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
3:27.56 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
18 |
1085 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
777 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
772 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
758 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
767 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1291 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
763 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
789 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1086 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
4:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1215 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
534 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 08:24.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
4x50m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Aera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1242 |
|
SIGMA Årgang Piger 1 |
2009 |
Sigma Swim |
DEN |
1:58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1187 |
|
Søllerød Sharks A |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1354 |
|
Lyngby GIRLS |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
818 |
|
K2 piger 1 |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1351 |
|
Lyngby girls 2 |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1230 |
|
MK´s lækre rejer |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
819 |
|
K2 piger 2 |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1243 |
|
SIGMA Årgang Piger 2 |
2009 |
Sigma Swim |
DEN |
2:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
820 |
|
K2 piger 3 |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
803 |
|
KVIK K3P 1 |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1137 |
|
Helsingør Piger 1 |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
804 |
|
KVIK K3P 2 |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1188 |
|
Søllerød Sharks B |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1234 |
|
MK’s fiskefileter |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1247 |
|
SIGMA Årgang Piger 3 |
2010 |
Sigma Swim |
DEN |
2:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1189 |
|
Søllerød Sharks C |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
805 |
|
KVIK K3P 3 |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
810 |
|
KVIK K3P 4 |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 08:24.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
4x50m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Aera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1229 |
|
MK’s “Elitemænd” |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:48.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
815 |
|
K2 drenge 1 |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1190 |
|
Søllerød Sharks A |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1240 |
|
SIGMA Årgang Drenge 1 |
2008 |
Sigma Swim |
DEN |
1:52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1355 |
|
Lyngby BOYS |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
816 |
|
K2 drenge 2 |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1231 |
|
MK’s “Elitemænd” 2 |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
806 |
|
K3 boys |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1353 |
|
Lyngby boys 2 |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1191 |
|
Søllerød Sharks B |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1192 |
|
Søllerød Sharks C |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1232 |
|
MK’s fiskepinde |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1139 |
|
Helsingør Drenge 1 |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
807 |
|
K3 boys 2 |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
808 |
|
K3 boys 3 |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1233 |
|
MK’s Søpølser |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
809 |
|
K3 boys 4 |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 08:24.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1147 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1145 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
939 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
942 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1154 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
929 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
2 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
1:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1264 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
946 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1143 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1270 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1204 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1267 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1207 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1269 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1271 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
746 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1265 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1273 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
948 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
943 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
945 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1200 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1113 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
947 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
539 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
753 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1118 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1094 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1081 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1263 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
752 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1152 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
540 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1266 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
742 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1180 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
750 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
1258 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1159 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1114 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
756 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1224 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1116 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
747 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1279 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
533 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
1210 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1218 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
1282 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
1276 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
928 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1356 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:23.02 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
55 |
1217 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
1130 |
|
Karen Bøje K. Carøe |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1163 |
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
1254 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
930 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1088 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
1251 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
1084 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:27.66 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
63 |
537 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
1111 |
|
Dagmar Legardh Lindblad |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
1108 |
|
Terese Bergman Larsen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
737 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
740 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
1129 |
|
Ellen Kruse Merland |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
744 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gandrup |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
1128 |
|
Aura Amalie Pamperin |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
754 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
739 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
1131 |
|
Martha Fløe Wonsild |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
1344 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
535 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
1294 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
1222 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
1220 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
748 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
542 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
1341 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
1323 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
1340 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
1332 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
1326 |
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
745 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
1219 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
1253 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
1221 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
1335 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
541 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
1329 |
|
Ida Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
1327 |
|
Frederikke Malmkjær |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
1343 |
|
Susu L. Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
1337 |
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
1105 |
|
Wilma Faber |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
1133 |
|
Smilla Emilie Gammelmark West |
2013 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 08:43.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
5 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1260 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1141 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
941 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1162 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1268 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1197 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1201 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
774 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
775 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:01.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1198 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1272 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
949 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1153 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1262 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1274 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
935 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
931 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
936 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1150 |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:06.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
932 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1155 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1182 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1206 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1168 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1205 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1151 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1160 |
|
Jonathan Nathansen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1158 |
|
David Pereira |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1144 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1149 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1074 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1199 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
758 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
768 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1112 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
761 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
797 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1103 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
1213 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1117 |
|
Sander Martinsen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1104 |
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1216 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1107 |
|
Theo Heinrichsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1287 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
772 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
538 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
1086 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
771 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
536 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
1215 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
763 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
798 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1211 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
1290 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
1212 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1256 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
764 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
1328 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1342 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
1134 |
|
Wille Burin Ratzlaff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
762 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
1227 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
1325 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
543 |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
1333 |
|
Karl Griff Olsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1331 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
770 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
1226 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
1214 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
1225 |
|
Viggo Mondrup Hagn- Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
1330 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
796 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
1336 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
1339 |
|
Mikkel Ladefoged |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
1338 |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 08:43.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Dagli Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1147 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1267 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1264 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
929 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
939 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
927 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1097 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1265 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
943 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1204 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1273 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
539 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
540 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1252 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1218 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1146 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vestergaard |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1159 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1152 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1261 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1283 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1076 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
533 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1296 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
741 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
751 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
755 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1220 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1280 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1087 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
738 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:50.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
537 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1108 |
|
Terese Bergman Larsen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1118 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:55.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1130 |
|
Karen Bøje K. Carøe |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:56.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1224 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1292 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
1222 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1210 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1219 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
1073 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1217 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1128 |
|
Aura Amalie Pamperin |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1114 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1221 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1111 |
|
Dagmar Legardh Lindblad |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
745 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1129 |
|
Ellen Kruse Merland |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
1285 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
1324 |
|
Ellen Marie Gammelgaard Sandgaard |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:47.86 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1288 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
3:00.00 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
51 |
1131 |
|
Martha Fløe Wonsild |
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
52 |
542 |
|
Gudrun Johansen |
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
53 |
535 |
|
Liv Langkjær |
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
54 |
541 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2013 |
DEN |
|
55 |
1133 |
|
Smilla Emilie Gammelmark West |
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 08:43.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
100m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Dagli Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
4 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
1:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1202 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
3 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
1:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1196 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1197 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
933 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1142 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1260 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1259 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
774 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1203 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1274 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
932 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
937 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
761 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
944 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1085 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1144 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1286 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
534 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1149 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
760 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1160 |
|
Jonathan Nathansen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1181 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1215 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1072 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1211 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
772 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
771 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
767 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:49.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
763 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:51.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1213 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
770 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:53.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1227 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1216 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1117 |
|
Sander Martinsen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
762 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1212 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1104 |
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
798 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
796 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
543 |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1134 |
|
Wille Burin Ratzlaff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 08:43.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
200m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1145 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
939 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
947 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
948 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1271 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
945 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
942 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1095 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1270 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1261 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1200 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1269 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1263 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
746 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1094 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1266 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
742 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1082 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
928 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
930 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1356 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:40.00 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
24 |
1258 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1081 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
540 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 08:43.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
200m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1083 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
3 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
4 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1201 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1268 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1157 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
5 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1153 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1198 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
775 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1262 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
936 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1272 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
935 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
949 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1158 |
|
David Pereira |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
758 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1182 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1074 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1291 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1199 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
768 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
760 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1259 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1112 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
3:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
931 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1214 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1225 |
|
Viggo Mondrup Hagn- Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
538 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1103 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1080 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1079 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1227 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
534 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1226 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1181 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 08:43.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Jabra GN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1207 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1204 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1154 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:45.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
946 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1097 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
927 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1098 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1180 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:59.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1278 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
539 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
3:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1252 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
753 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1113 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
3:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1296 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
747 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1116 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
3:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1218 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1146 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vestergaard |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
3:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1276 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1280 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1283 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
750 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
756 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1293 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1282 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
533 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
3:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1254 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1163 |
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
3:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1279 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
752 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1251 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1087 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1224 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
754 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
748 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
740 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
737 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
741 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
755 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
738 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
751 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1292 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1285 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
739 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
744 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gandrup |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
1222 |
|
Olivia Bertelsen |
|
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
49 |
1219 |
|
Emma Gabel |
|
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
50 |
1220 |
|
Natasja Akstrup |
|
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
51 |
1217 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
|
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
52 |
1221 |
|
Julie Pihl |
|
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
53 |
1210 |
|
Laura Dybdahl |
|
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 08:43.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
200m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Jabra GN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
4 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
5 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
3 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
941 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1141 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1162 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1202 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
933 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1203 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1078 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1080 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
937 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
932 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1196 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
944 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:45.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
534 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1255 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1206 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1168 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
931 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1155 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:54.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1150 |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1295 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1286 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1277 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1205 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1199 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
3:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1151 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
3:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1181 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
3:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1289 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
797 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
767 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1287 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
764 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1086 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
538 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
3:41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
1281 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1284 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1275 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
1211 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1226 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1212 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1225 |
|
Viggo Mondrup Hagn- Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1216 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1215 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
536 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1214 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
1213 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 08:43.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
4x50m Frisvømning Mix |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Aera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
6 |
|
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 1 |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
DEN |
1:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1193 |
|
Søllerød Sharks A |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1244 |
|
SIGMA Årgang Mix 1 |
2008 |
Sigma Swim |
DEN |
1:52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1228 |
|
MK luksusMix 1 |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1350 |
|
Lyngby MIX |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1245 |
|
SIGMA Årgang Mix 2 |
2008 |
Sigma Swim |
DEN |
1:57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1358 |
|
Helsingør 1 |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:58.00 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
8 |
811 |
|
K3 MIX 1 |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1352 |
|
Lyngby MIX 2 |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1194 |
|
Søllerød Sharks B |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1239 |
|
MK LuksusMix 2 |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1246 |
|
SIGMA Årgang Mix 3 |
2009 |
Sigma Swim |
DEN |
2:01.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1248 |
|
SIGMA Årgang Mix 4 |
2008 |
Sigma Swim |
DEN |
2:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1195 |
|
Søllerød Sharks C |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
812 |
|
K3 MIX 2 |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1236 |
|
Mk's Clickmix |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
813 |
|
K3 MIX 3 |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
814 |
|
K3 MIX 4 |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1237 |
|
Mk's supermix |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1238 |
|
Mk stjernemix |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 08:43.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|