2023-03-27   12:14:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Arena Lyngby Open 2023 - Trongården

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag indledende

Document
Startliste
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
Placering: Trongårdsskolens svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. jan  2023 to 22. jan  2023
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer
Indledende heat 1 (17)
Sponsor: Dagli Brugsen Ørholm
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
18:19
1
1302 2 Agnes Dam Jørgensen 2014 LYNGBY 1:40.00
1310 3 Cille Fløe 2016 LYNGBY 1:40.00
1299 4 Vera Johnsen 2015 LYNGBY 1:40.00
1311 5 Ellen Skaarup Hansen 2014 LYNGBY 1:40.00
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer Indledende heat 2 (17)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
18:21
1314 1 Eva Trans 2013 LYNGBY 1:30.00
1319 2 Leona Clausen 2015 LYNGBY 1:30.00
1312 3 Ellie Werlinrud Efsen 2015 LYNGBY 1:30.00
1306 4 Augusta Bamberger 2016 LYNGBY 1:30.00
1305 5 Astrid Keller 2013 LYNGBY 1:30.00
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer Indledende heat 3 (17)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
18:23
1313 1 Emma Hansen 2015 LYNGBY 1:30.00
1315 2 Isabella Nielsen 2015 LYNGBY 1:30.00
1308 3 Carla Møller 2013 LYNGBY 1:30.00
1348 4 Vera Riegels 2013 LYNGBY 1:30.00
1347 5 Melina Thormann 2013 LYNGBY 1:30.00
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer Indledende heat 4 (17)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
18:25
1327 1 Frederikke Malmkjær 2014 LYNGBY 1:17.17
541 2 Dagmar Starcke Mortensen 2013 RINGSTED 1:07.31
1343 3 Susu L. Zhang 2013 LYNGBY 1:05.31
1329 4 Ida Hansen 2012 LYNGBY 1:06.73
1167 5 Caroline Gundborg 2013 SØLLERØD 1:13.32
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer Indledende heat 5 (17)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
18:26
1326 1 Frederikke Feldt-Sørensen 2013 LYNGBY 1:04.81
1186 2 Hannah Philippa Nørgaard 2013 SØLLERØD 1:04.25
1173 3 Frida Riber 2013 SØLLERØD 1:02.31
1323 4 Annika Bendixen 2013 LYNGBY 1:04.06
1093 5 Mia Birkebæk 2013 HVIDOVRE 1:04.79
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer Indledende heat 6 (17)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
18:28
1324 1 Ellen Marie Gammelgaard Sandga 2014 LYNGBY 1:01.44
1253 2 Andrea Lebahn 2013 LYNGBY 59.77
1335 3 Laura Reuter 2013 LYNGBY 58.68
1332 4 Josefine Kiilerich-Pedersen 2013 LYNGBY 59.30
1169 5 Ella Strandkjær Sørensen 2012 SØLLERØD 59.81
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer Indledende heat 7 (17)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
18:29
Tilm
Start:
1340 1 Selma Prause-Knudsen 2013 LYNGBY 58.14
1185 2 Frida Storm Mikkelsen 2012 SØLLERØD 56.36
740 3 Chili Engelbrecht 2013 KVIK 55.32
542 4 Gudrun Johansen 2011 RINGSTED 55.97
1337 5 Magda Emilie Holte Hansen 2013 LYNGBY 58.10
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer Indledende heat 8 (17)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
18:31
1341 1 Smilla Lemb Sørensen 2013 LYNGBY 54.64
1165 2 Caroline Emilia Renard Bjerg 2013 SØLLERØD 53.49
1178 3 Olivia Steen Halkier 2011 SØLLERØD 52.95
1356 4 Agnes Bille Nielsen 2011 KVIK 53.43
1111 5 Dagmar Legardh Lindblad 2011 HELSINGØR 53.49
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer Indledende heat 9 (17)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
18:32
1177 1 Matilde Christophersen 2011 SØLLERØD 52.50
1108 2 Terese Bergman Larsen 2011 HELSINGØR 51.53
1175 3 Julie Lykke Piil Andersen 2013 SØLLERØD 50.93
786 4 Alva Wagner Toftdahl 2010 KVIK 50.93
1170 5 Ellen Laug Rasmussen 2010 SØLLERØD 51.99
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer Indledende heat 10 (17)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
18:33
754 1 Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen 2011 KVIK 50.39
755 2 Sofia Esposito 2012 KVIK 48.99
1113 3 Lin Ritt Berthelsen 2010 HELSINGØR 48.73
741 4 Dana Sesselja Ekblom 2012 KVIK 48.82
1146 5 Mathilde Milter Dyhr Vestergaard 2009 SØLLERØD 49.20
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer Indledende heat 11 (17)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
18:34
1176 1 Karla Bjerre Pedersen 2011 SØLLERØD 48.46
776 2 Zenia Spence 2010 KVIK 47.01
751 3 Martine Peeters 2011 KVIK 46.44
948 4 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 SIGMA-ALL 46.64
782 5 Lina Louardi 2009 KVIK 47.99
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer Indledende heat 12 (17)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
18:36
1114 1 Ida Holm-Hansen 2011 HELSINGØR 46.34
1081 2 Malea Rosa A Nunez 2010 HVIDOVRE 45.99
1159 3 Emma Støtt Holm 2010 SØLLERØD 45.06
791 4 Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 KVIK 45.09
779 5 Katarina Nilsson 2010 KVIK 45.99
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer Indledende heat 13 (17)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
18:37
1075 1 Clara Trap Wolf 2011 HVIDOVRE 44.75
778 2 Louise Bilberg Lund 2010 KVIK 44.64
1344 3 Tilde Elisabeth Hansen 2012 LYNGBY 43.99
781 4 Halla Háfoss 2009 KVIK 44.49
1116 5 Filippa Transel 2011 HELSINGØR 44.72
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer Indledende heat 14 (17)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
18:38
540 1 Ellen Juul-Andersen 2010 RINGSTED 43.86
1266 2 Emilia Hartvigsen 2010 LYNGBY 43.21
1252 3 Anna Dorthea Brath 2010 LYNGBY 43.06
752 4 Nadia Krawanska 2011 KVIK 43.08
788 5 Liva Astrid Jørgensen 2010 KVIK 43.47
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer Indledende heat 15 (17)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
18:39
Tilm
Start:
947 1 Siri Egholm Høgh 2010 SIGMA-ALL 42.46
1258 2 Amanda Hartvigsen 2010 LYNGBY 40.01
1264 3 Ellen Textor-Broch 2009 LYNGBY 36.59
759 4 Alberte Delin Backhausen 2010 KVIK 39.39
785 5 Alba Overgaard Pedersen 2010 KVIK 41.40
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer Indledende heat 16 (17)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
18:40
1207 1 Louisa Kjerulf 2009 MK31 41.83
1204 2 Nicoline Svarrer 2010 MK31 39.73
1267 3 Emma Mollerup 2009 LYNGBY 36.42
942 4 Ida Langseth 2010 SIGMA-ALL 38.87
1097 5 Mikkeline Larsen 2009 HVIDOVRE 40.96
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer Indledende heat 17 (17)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
18:41
943 1 Madicken Markussen 2010 SIGMA-ALL 41.41
927 2 Alberte Jacobsen 2010 SIGMA-BIRK 39.50
1147 3 Mia Halskov 2009 SØLLERØD 35.43
929 4 Anna Staal 2009 SIGMA-BIRK 37.04
1265 5 Ellen-Mai Teilmann 2009 LYNGBY 40.73
20-01-2023 16:26.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner