2024-06-21   02:52:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Arena Lyngby Open 2023 - Trongården

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag indledende

Document
Startliste
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
Placering: Trongårdsskolens svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. jan  2023 to 22. jan  2023
Løb 107, 50m Frisvømning Damer
Indledende heat 1 (19)
Sponsor: Spar Nord
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:02
1
1311 2 Ellen Skaarup Hansen 2014 LYNGBY 1:14.01
1308 3 Carla Møller 2013 LYNGBY 1:02.95
1306 4 Augusta Bamberger 2016 LYNGBY 1:05.08
1312 5 Ellie Werlinrud Efsen 2015 LYNGBY 1:25.46
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 2 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:04
1315 1 Isabella Nielsen 2015 LYNGBY 1:00.00
1305 2 Astrid Keller 2013 LYNGBY 48.70
1167 3 Caroline Gundborg 2013 SØLLERØD 47.43
1186 4 Hannah Philippa Nørgaard 2013 SØLLERØD 47.66
541 5 Dagmar Starcke Mortensen 2013 RINGSTED 50.85
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 3 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:05
1093 1 Mia Birkebæk 2013 HVIDOVRE 46.54
745 2 Lina Leidecker-Hansen 2012 KVIK 45.38
1314 3 Eva Trans 2013 LYNGBY 43.72
1169 4 Ella Strandkjær Sørensen 2012 SØLLERØD 45.27
1185 5 Frida Storm Mikkelsen 2012 SØLLERØD 45.94
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 4 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:06
748 1 Liva Kirchler Jørgensen 2011 KVIK 42.91
739 2 Caroline Høgh Christiansen 2012 KVIK 41.64
751 3 Martine Peeters 2011 KVIK 41.10
1135 4 Ella Borup 2012 HELSINGØR 41.12
1173 5 Frida Riber 2013 SØLLERØD 42.78
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 5 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:08
744 1 Emma Katrine Mølgaard Gandrup 2011 KVIK 40.60
1165 2 Caroline Emilia Renard Bjerg 2013 SØLLERØD 40.27
755 3 Sofia Esposito 2012 KVIK 40.10
1084 4 Saga Høgh 2010 HVIDOVRE 40.22
1166 5 Eleanor Isabella Brinch 2012 SØLLERØD 40.29
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 6 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:09
1128 1 Aura Amalie Pamperin 2012 HELSINGØR 39.92
542 2 Gudrun Johansen 2011 RINGSTED 39.84
1131 3 Martha Fløe Wonsild 2012 HELSINGØR 39.51
1087 4 Ida Saaby 2011 HVIDOVRE 39.60
1129 5 Ellen Kruse Merland 2011 HELSINGØR 39.88
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 7 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
19:10
Tilm
Start:
754 1 Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen 2011 KVIK 39.48
1108 2 Terese Bergman Larsen 2011 HELSINGØR 39.39
740 3 Chili Engelbrecht 2013 KVIK 39.32
1175 4 Julie Lykke Piil Andersen 2013 SØLLERØD 39.36
1111 5 Dagmar Legardh Lindblad 2011 HELSINGØR 39.42
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 8 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:11
1178 1 Olivia Steen Halkier 2011 SØLLERØD 39.04
1177 2 Matilde Christophersen 2011 SØLLERØD 38.90
737 3 Arndis Soffia Matthiasdottir 2012 KVIK 38.54
928 4 Alma Maarslet Rosenfalck 2010 SIGMA-BIRK 38.64
1073 5 Olivia Bek 2010 HVIDOVRE 39.02
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 9 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:12
1092 1 Line Birkebæk 2011 HVIDOVRE 38.36
1170 2 Ellen Laug Rasmussen 2010 SØLLERØD 37.50
1163 3 Livia Kirstine Holst 2010 SØLLERØD 36.46
1130 4 Karen Bøje K. Carøe 2010 HELSINGØR 36.58
930 5 Annika Højfeldt 2010 SIGMA-BIRK 37.85
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 10 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:13
1279 1 Enna Gonzalez-Folic 2011 LYNGBY 36.12
1082 2 Emma Antonia Lund Hansen 2010 HVIDOVRE 35.74
1120 3 Julia Semklo 2011 HELSINGØR 35.43
1176 4 Karla Bjerre Pedersen 2011 SØLLERØD 35.73
738 5 Bodil Thomsen 2011 KVIK 35.93
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 11 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:14
1105 1 Wilma Faber 2010 HELSINGØR 34.96
1257 2 Sophia Arboe Marthedal 2010 LYNGBY 34.86
927 3 Alberte Jacobsen 2010 SIGMA-BIRK 34.56
747 4 Liva Blaaberg 2012 KVIK 34.69
1159 5 Emma Støtt Holm 2010 SØLLERØD 34.91
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 12 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:15
756 1 Sofia Poulsen 2011 KVIK 34.06
750 2 Maja Visbjerg Priskorn 2011 KVIK 33.86
1094 3 Emma Biering-Sørensen 2009 HVIDOVRE 33.57
947 4 Siri Egholm Høgh 2010 SIGMA-ALL 33.73
752 5 Nadia Krawanska 2011 KVIK 33.91
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 13 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:16
1118 1 Olivia Lutomska Byder 2011 HELSINGØR 33.53
1075 2 Clara Trap Wolf 2011 HVIDOVRE 33.12
753 3 Naia Nørgaard Frandsen 2012 KVIK 32.98
776 4 Zenia Spence 2010 KVIK 33.09
742 5 Ellen Drewsen 2011 KVIK 33.43
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 14 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:17
945 1 Selma Langkjær 2010 SIGMA-ALL 32.84
779 2 Katarina Nilsson 2010 KVIK 32.78
785 3 Alba Overgaard Pedersen 2010 KVIK 32.44
1095 4 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 HVIDOVRE 32.67
1152 5 Victoria Nørgaard 2010 SØLLERØD 32.80
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 15 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
19:18
Tilm
Start:
539 1 Alma C. Thaysen 2011 RINGSTED 32.44
1097 2 Mikkeline Larsen 2009 HVIDOVRE 31.62
943 3 Madicken Markussen 2010 SIGMA-ALL 31.55
784 4 Ida Larsen 2009 KVIK 31.58
788 5 Liva Astrid Jørgensen 2010 KVIK 32.27
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 16 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:19
1200 1 Laura Krak Hjorth 2009 MK31 31.52
793 2 Elena Gurani 2010 KVIK 31.31
1273 3 Sara Ljusheva 2009 LYNGBY 31.26
786 4 Alva Wagner Toftdahl 2010 KVIK 31.27
782 5 Lina Louardi 2009 KVIK 31.38
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 17 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:20
1098 1 Ella Strange 2009 HVIDOVRE 31.25
1143 2 Lærke Zeuthen 2009 FARUM 29.87
1 3 Elísabet Arnoddsdóttir 2009 IRB 28.61
1269 4 Rosa Marie Sandgaard 2010 LYNGBY 29.75
1270 5 Maria Holstein Arnesen 2010 LYNGBY 30.70
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 18 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:21
1271 1 Freya Ploug Mattson 2009 LYNGBY 31.09
1261 2 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 LYNGBY 29.87
1147 3 Mia Halskov 2009 SØLLERØD 28.43
1154 4 Anna Bjerre Pedersen 2009 SØLLERØD 29.52
946 5 Silke Holtz 2010 SIGMA-ALL 30.28
Løb 107, 50m Frisvømning Damer Indledende heat 19 (19)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Tilm
Start:
19:22
948 1 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 SIGMA-ALL 30.97
759 2 Alberte Delin Backhausen 2010 KVIK 29.81
939 3 Caroline Leander Søltoft 2010 SIGMA-ALL 28.32
942 4 Ida Langseth 2010 SIGMA-ALL 29.39
929 5 Anna Staal 2009 SIGMA-BIRK 30.10
20-01-2023 16:26.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner